Облъчването от компютри вредно ли е за плода?

  • 5 193
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейте,

бременна съм във втория месец и тези дни ме притеснява това, че прекарвам часове пред компютъра, тъй като работата ми го изисква. Дали облъчването при работа с компютър вреди на плода? И как мога да се предпазя максимално, докато съм пред компютъра?

newsm78

Облъчването хич не вреди! Ама заседяването може хич да не ти се отрази добре на бременността и в последствие за раждането.
Не задълбавай толкова!  Wink

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Мисля,че няма проблем Peace

# 17
  • Мнения: 9 776
Вреди, както и всичко, което ни заобикаля, ама няма къде да избягаме или да се скрием. Пред компютъра съм по цял ден - като работех и сега вече 8 месеца нон стоп.

# 18
# 19
# 20
  • София
  • Мнения: 226
не

# 21
  • Мнения: 356
Спрях да работя на компютър десетина дена преди раждането. Моите очи бяха преуморени, вените на краката си усещах слабо болезнени. На детенцето, слава Богу, нищо му няма  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 537
Не, няма проблем  Peace Споко, по точно заседяването може да навреди както са ти казали, разхождай се Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 807
облъчването от телевизора, гсм-а ти, клетките на мобилните оператори, уаърлеса на съседа и т.н. са доста по-големи и вредни от тези на песоналния ти компютър, така, че не се тревожи особено...

Подкрепям, т.е. не се притеснявай за облъчването от компютрите...  Wink

Безпроблемна и усмихната бременност желая!  Hug

# 24
  • Мнения: 1 187
Ако няма сървър в стаята, не се притеснявай, опасен е той, не самият компютър, поне според моят доктор.

# 25
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
облъчването от телевизора, гсм-а ти, клетките на мобилните оператори, уаърлеса на съседа и т.н. са доста по-големи и вредни от тези на песоналния ти компютър, така, че не се тревожи особено.

 Peace  Не се шашкай, тепърва като родиш ще се чудиш кое вреди и кое не...   Grinning 
Точно!  Peace

# 26
# 27
  • София
  • Мнения: 23 096
През цялата си бременност бях пред компютъра, защото такава ми е работата! Сега имам едно прекрасно дете-приказка  Peace

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
През цялата си бременност бях пред компютъра, защото такава ми е работата! Сега имам едно прекрасно дете-приказка  Peace

Да и аз, само че моето дете не е никаква приказка, ами си е жив кошмар  Mr. Green Инати се, тръшка се, крещи...Доста съм го облъчила май  Whistling
Шегувам се, радвай се на бременността и по малко си мисли за такива неща  Peace

# 29
  • Мнения: 3 929
Всяко едно облъчване е вредно, но чак до такава степен, че да предизвика увреждане на плода - едва ли. Моята работа изцяло е свързана с компютър и през цялата си бременност бях пред компютъра, но, слава Богу, нищо му няма на детето ми.

Общи условия

Активация на акаунт