Моля за съвет от мъжете (ако може и жените да помагат)

  • 15 205
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
На темата - принципно акумулаторен винтоверт под 18 волта, не може да навива с достатъчна тяга ако повърхността е дебело дърво или друг твърд материал. За малки отвори 18 волтов може да се ползва и за пробиване.
.....
Все пак ти си знаеш ценовите възможности. Освен това не знаем какъв тип работа му се налага на твоя човек да извършва(може би да поразпиташ малко някой негов близък приятел или роднина).
Има едни т.нар. акумулаторни отверки дето са по 4-5 Волта и ги продават с големи метални куфари с много битове - те вършат някаква работа само за завиване на винтове, гайки и отверки, но не и за навиване на видии в гипсокартон или дърво напр. така че прецени си ..
Иначе аз в момента търся отговор за себе си дали не мога да се окомплектовам със следното нещо - видях го в Кауфланд за 80 лв.
Значи комплекта е сива серия Айнхел с 2 год. гаранция. Включва ударнопробивна бормашина с променливи обороти и малък акумулаторен винтоверт 4,5 волта с чупеща глава. В куфара имаше линия, център , бургии, битове, комплект шестостени и май ролетка.

chefolino, страшно много съм ти благодарна за подробностите, които описваш, за съдействието и помощта!!  Praynig
Съжалявам, че дълго не писах - проблеми с интернета имах.
Такаааа... гледах в нета за акумулаторен винтоверт (над) 18 волта, но много балко открих (поне от марките, изредени по-горе в темата). Намерих това:
http://www.profi-bg.eu/index.php?page=shop.product_details&f … art&Itemid=26
но не знам цената каква е...
А може ли малко обяснение относно разлика м/у акумулаторен винтоверт и акумулаторна отверка?  newsm78  Blush (жена съм все пак  Blush) за мен лично няма разлика, все за(раз)вива  hahaha
Попаднах и на това: http://www.proshop.bg/rw/items/004MKT183-makita-6722dw.html - мнения?
А това според теб (и останалите също  Hug ) струва ли си- http://www.bosch-do-it.com/productspecials/diy/uneo/bg/bg/ ?
Прочетох много добри мнения за това - http://www.blackanddecker.com/ProductImages/PC_Graphics/PHOTOS/B … 1/CD18SK-2_A1.jpg - в Бриколаж за 80лв се продава  Thinking

Като цяло се целя към инструмент, с който ще може да се завие/развие, да се пробие (плоскост за легло например, стена за да се сложи корниз например, но както вече сами се сетихте - максимум 3 пъти в годината  Wink

Комплекта на Айнхел в Кауфланд за 80лв. продават ли го още?

chefolino, честито за Райдъра! Благодаря за сайта, но нещо не иска да ми се отвори  Sad пробвах как ли не.... дано да ми зареди скоро за да видя модела с металните скорости.

А относно радостта от подаръка... ще продължа до го обсипвам с  Heart Eyes и  Hug и всякакви сантиментални сюрпризи,  а след Нова година на пролет ще го заведа на екскурзия - Париж, Виена, Прага, Будапещ, Залцбург.. стискайте палци да събера достатъчно пари до тогава!  Praynig

Но това не означава, че не искам вече вашите мнения!  Peace  Hug

Благодарна съм на всички, които се включиха и ще се включват!
Мила, при всички положения, ако купуваш инструменти, вземи някой мъж с теб, за да не трябва да се доверяваш на продавачите. Laughing

# 16
Serendipity благодаря за съвета!  Hug определено трябваше някой да ми подскаже това  Blush

# 17
  • Мнения: 759
Тия дни мисля да ходя на един рожден ден и се сетих, че мога да взема едно от онези малки буренца за вино или ракия. За около 5-10 литра са, но не знам още дали ще мога да намеря подобни.  newsm78 Едно време имаше замалко в Бриколажа... За  винтоверт се сетих и аз, но човечеца си има.

# 18
  • Мнения: 0
На темата - принципно акумулаторен винтоверт под 18 волта, не може да навива с достатъчна тяга ако повърхността е дебело дърво или друг твърд материал. За малки отвори 18 волтов може да се ползва и за пробиване.
.....
Все пак ти си знаеш ценовите възможности. Освен това не знаем какъв тип работа му се налага на твоя човек да извършва(може би да поразпиташ малко някой негов близък приятел или роднина).
Има едни т.нар. акумулаторни отверки дето са по 4-5 Волта и ги продават с големи метални куфари с много битове - те вършат някаква работа само за завиване на винтове, гайки и отверки, но не и за навиване на видии в гипсокартон или дърво напр. така че прецени си ..
Иначе аз в момента търся отговор за себе си дали не мога да се окомплектовам със следното нещо - видях го в Кауфланд за 80 лв.
Значи комплекта е сива серия Айнхел с 2 год. гаранция. Включва ударнопробивна бормашина с променливи обороти и малък акумулаторен винтоверт 4,5 волта с чупеща глава. В куфара имаше линия, център , бургии, битове, комплект шестостени и май ролетка.

chefolino, страшно много съм ти благодарна за подробностите, които описваш, за съдействието и помощта!!  Praynig
Съжалявам, че дълго не писах - проблеми с интернета имах.
Такаааа... гледах в нета за акумулаторен винтоверт (над) 18 волта, но много балко открих (поне от марките, изредени по-горе в темата). Намерих това:
http://www.profi-bg.eu/index.php?page=shop.product_details&f … art&Itemid=26
но не знам цената каква е...
А може ли малко обяснение относно разлика м/у акумулаторен винтоверт и акумулаторна отверка?  newsm78  Blush (жена съм все пак  Blush) за мен лично няма разлика, все за(раз)вива  hahaha
Попаднах и на това: http://www.proshop.bg/rw/items/004MKT183-makita-6722dw.html - мнения?
А това според теб (и останалите също  Hug ) струва ли си- http://www.bosch-do-it.com/productspecials/diy/uneo/bg/bg/ ?
Прочетох много добри мнения за това - http://www.blackanddecker.com/ProductImages/PC_Graphics/PHOTOS/B … 1/CD18SK-2_A1.jpg - в Бриколаж за 80лв се продава  Thinking

Като цяло се целя към инструмент, с който ще може да се завие/развие, да се пробие (плоскост за легло например, стена за да се сложи корниз например, но както вече сами се сетихте - максимум 3 пъти в годината  Wink

Комплекта на Айнхел в Кауфланд за 80лв. продават ли го още?

chefolino, честито за Райдъра! Благодаря за сайта, но нещо не иска да ми се отвори  Sad пробвах как ли не.... дано да ми зареди скоро за да видя модела с металните скорости.

А относно радостта от подаръка... ще продължа до го обсипвам с  Heart Eyes и  Hug и всякакви сантиментални сюрпризи,  а след Нова година на пролет ще го заведа на екскурзия - Париж, Виена, Прага, Будапещ, Залцбург.. стискайте палци да събера достатъчно пари до тогава!  Praynig

Но това не означава, че не искам вече вашите мнения!  Peace  Hug

Благодарна съм на всички, които се включиха и ще се включват!
Мила, при всички положения, ако купуваш инструменти, вземи някой мъж с теб, за да не трябва да се доверяваш на продавачите. Laughing



Браво!! Имаш интуиция. Първото което си цитирала  - Метабо е най доброто, обаче цената му е може да е над 150 лв. 

Бош - също е хубаво това което си намерила. аз за пръв път го виждам , гледала ли си му цената пак...бих предположил че е доста скъпо.

А за онова оранжевото което си намерила Блек и Декер , ако си прочела мнението ми по горе го споменах...

Все пак ако си решила да изхарчиш повече парички и си решила да е за такъв инструмент вземи Метабото или Боша. Независимо че ще е за три пъти в годината...с такъв хубав инструмент той сам ще почне да си търси нещо за ремонт  Laughing Laughing

Успех ти пожелавам!

# 19
  • Мнения: 161
В интерес на истината и Метабото и Бош-а ще ме учуди ако са на цена под 200 лв, даже бих предположил че доближава 300. Навремето работех на един строеж в САЩ трябваше да пробиваме там едни камъни, после пък високоякостен бетон. Къртачите Бош ги скапвахме за около 1-2 седмици, обаче имаше едно тежко Метабо с някаква спец. конструкция отпред за охлаждане... е не успяхме да го счупим, много корава работа.... Дет вика Съни311 ако имах такова щях да пробия няколко дупчици и после да прекарам няколко кабелчета  Laughing ей тъй просто заради идеята.....
Бляк и Декер-а за аматьорските цели за 80 лв е наистина много добра оферта, чак се ядосвам че съм дал пари за тоз Райдър моя, как не съм го видял, уж навсякъде обиколиххх....
Бе ти сигурна ли си ? аз Бляк и Декер не съм виждал да се продава в Бриколаж никога....
Акумулаторната отверка е с ниска мощност обикновено между 3,5 и 4,8 волта и става само за леки метални съединения, но не става за навиване на видия в дърво например, или пък за яко завиване в нещо.
Винтоверта с 18 и над 18 волта върши работа в повечето случаи.
Онова Бош Унео - сигурно ще е тежичко, някак си за мен излиза извън сферата на аматьорската употреба, то си е направо акумулаторен перфоратор.....

# 20
Хей  Stop
привет отново!  Grinning
Благодаря, че ми отговорихте  Peace

никой не каза нищо за Макитата - http://www.proshop.bg/rw/items/004MKT183-makita-6722dw.html  Rolling Eyes по-добре ли е от комплекта Айнхел, за който споменахте? Каква работа може да ми свърши един подобен комплект?
така... вече има две противоречия за Блек и Декер-а  Sad не съм разглеждала в Бриколаж, но съм чела насам-натам, че се продава там за 80 лв.  Blush

а от къде в София мога да купя Метабо-то?
Добре, с това Метабо какво може да се направи?  Grinning

Бош май отпада...  Thinking и аз си помислех, че ще е тежък.

Така.... май попрекалих с въпросите  Blush

Лек и прекрасен ден ви желая !  Peace

# 21
  • Мнения: 0
За Макита не мога да ти кажа, не съм ползвал , но  не са по-зле от Айнхел, Блек и Декер или които и да е други в тоя ценови диапазон предполагам де...


Как така какво може да се направи? Това което се прави и с другите, с изкключение на импулсния режим, който позволява развиване на винтове на импулси. А май че има и някакво хубаво охлаждане. Останалаите разлики са невидими. В качеството и живота са. Иначе вервй Simple Smile мъжа ти се ше си измисли какво ше прави с него донт уори  Grinning

За Метабо, можеш да купиш от магазини Киров

http://www.kirov.net/?cid=6&town_id=1

Последна редакция: пт, 05 сеп 2008, 13:36 от suni311

# 22
  • Мнения: 161
Е те точно таз Макита е много малко волтове, тя затова е толкоз евтина.  Може да развие малко вече завити видии или болтове с нея, съмнявам се да върши работа при по-сериозно съпротивление.....
Бляк и Декер е доказана марка с цени около Skill  и други подобни, за аматьорски цели си е перфектен, просто ме съмнява да е толкова евтин. Иначе Съни311 го е скапал просто защото на него му трябва друг тип техника....
Айнхел-а е нисък клас техника от класата на Райдър и много други боклуци. Въпреки всичко за периодично ползване те вършат работа... ето с  едно такова перфораторче на комшията цял гараж окачени тавани метнахме няма никакви проблеми....

# 23
  • Мнения: 0
Е те точно таз Макита е много малко волтове, тя затова е толкоз евтина.  Може да развие малко вече завити видии или болтове с нея, съмнявам се да върши работа при по-сериозно съпротивление.....
Бляк и Декер е доказана марка с цени около Skill  и други подобни, за аматьорски цели си е перфектен, просто ме съмнява да е толкова евтин. Иначе Съни311 го е скапал просто защото на него му трябва друг тип техника....
Айнхел-а е нисък клас техника от класата на Райдър и много други боклуци. Въпреки всичко за периодично ползване те вършат работа... ето с  едно такова перфораторче на комшията цял гараж окачени тавани метнахме няма никакви проблеми....



Абе да малко го тормозих, обаче се вкъщи по разни домошарски работи. Ма аз съм си експлоататор на техниката тъй че не ме слушайте Simple Smile

# 24
А някой може ли да каже, колко струва Uneo на Bosch,  че и аз се рових в интернет и попаднах на него. И сега се запалих да го купя, че съпругът ми след седмица има рожден ден, искам да го изненадам. Надявам се, че не повече от хилядарка..... newsm78

# 25
  • София
  • Мнения: 2 658
ти явно вече си се спряла на подаръка  Simple Smile
Иначе щях да ти предложа да му подариш заря. Излизате на балкона и фойерверките започват.

Общи условия

Активация на акаунт