Отговори
# 15
  • Мнения: 2 960
Мисля ,че няма пряка връзка.Първият път родих вагинално ,втория път  секцио-и двата пъти корема ми се прибра много бързо/еднакво бързо/.По скоро зависи от коремна мускулатура!!!

# 16
  • Мнения: 2 197
Прибирането на корема след секцио зависи само и единствено от структурата на майката. Моя се прибра след 6 месеца и след сума ти коремни преси. Една приятелка роди също със секцио и на следващия месец нямаше грам корем без нито едно упражнение.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 588
Моят се прибра сравнително бързо след секциото. Това, че имам малко тлъстинки по корема е друг въпрос и няма връзка с начина на раждане. Blush
До структура е по мои наблюдения. Peace

# 18
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

А ти от къде знаеш?!

  При мен след второто раждане(секцио, първото нормално), корема ми се прибира много по-трудно.

 Коремни преси след 40-ия ден е желателно да се правят.Колан лекарите ми казаха да сложа още в болницата.С него ми е много по-добре.

# 19
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Моя вече се прибра. Колан бях купила, но го сложих само 2 пъти, в тия жеги си е изтезание. Коремни преси почнах да правя след 50-тия ден(тогава бях на доктор и той разреши), но не бях много усърдна.

# 20
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Не съм забелязала да е по-бавно.Еднакво ми се струва,но кога стана не ме питай... #Crazy

# 21
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Увисналата кожа над разреза при секцио се прибира и без упражнения и се получава почти при всяка мама със секцио. Как ще ти се прибере корема зависи, само и единствено, от структурата ти и собствения ти организъм. Но за коремни преси категорично още ти е рано. По-добре още два месеца с коремче, отколкото ядове с наново отворили се рани  Peace

Така е.

Първият път родих секцио и също ми висеше над разреза- напълно нормално е, ще се поприбере, има време. За коремни преси и първият път и сега ме предупредиха лекарите- след поне 3 месеца. Не че се бях засилила да правя, но ме е и шубе.
Сега отново ми виси, иначе на кг. съм същата вече. И ще виси още поне месец. Преди няколко дни, позната ме пита, няма ли да раждам вече  Crazy, но бях и с кофти дреха де, но пак личеше, че съм родила.

# 22
  • Мнения: 683
Здравейте момичета както се вижда от линийката ми родих преди месец второто си дете със секцио,и ме интересува по трудно ли се прибира корема при секциото в сравнение с нормалното раждане(първото си дете го родих нормално) и при вас след колко време се прибра,мога ли да започна да правя коремни преси,носили ли сте стягащ колан и помага ли при такива случаи!


Така разправят, че се прибира по-трудно след секцио, аз бях с огромен корем като бременна и ми се прибра след 4-я месец от секциото, след 6 месеца си върнах и старите килограми, обаче кърмих до 8-я месец по 3-4 пъти дневно, а до 11-я по 2 пъти.
Приятелката ми, която роди нормално 4 месеца преди мен, още си е с корем и 10 кг за сваляне, а минаха 3 години, откакто роди. Тя кърми 7-8 месеца, като още от 6-я започна да кърми само сутрин и вечер.

# 23
  • Мнения: 3 416
ами моят почти се прибра до положението, което беше преди да забременея. на 22рия ден след като родих бях свалила 14 кг от качени общо 18 кг за цялата бременност. бях на сватба в неделя и познати, които не бях виждала с години и не знаеха, че имам дете,  изобщо не повярваха, че съм раждала  Mr. Green кърменето помага много за прибирането. четох, че на матката и трябват 3-4 месеца да си върне нормалния размер.

# 24
  • Мнения: 382
Аз качих 13 кг по време на бременността и много бързо свалих 8 кг. Сега/ два месеца след раждането/ съм с 5 кг над теглото си, но тъй като бях с голям корем, той все още ми е като че ли съм в 6-ти месец. И понеже раждах със секцио, операцията ме наболяваше и късно сложих колан. Дали ще се прибере или е необходимо да правя упражнения? Първо раждане ми е, не кърмя и не съм много млада.

# 25
  • Мнения: 4 784
Още не ми се е прибрал напълно, но съм убедена, че това е индивидуално. Имам позната, която на 40 ден след раждането имаше отново манекенските си форми, да й завиди човек! И двете секцио сме родили...

Общи условия

Активация на акаунт