Как приготвяте овесените ядки

  • 24 524
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 242
Разбира се, че има разлика между трици и ядки Simple Smile
Ядките са вътрешността на семето, а триците са обвивката - малко отпаден продукт Simple Smile
За дете купувай Фини овесени ядки. Накисваш ги за малко и ги сваряваш. Не е нужно да ги пасираш после..
Аз добавям масло и сирене или плод  Peace

# 16
  • Мнения: 31
Много ти благодаря!  thumbsup

# 17
  • Мнения: 112
Това са овесените ядки, които аз ползвам и описанието как се приготвят. Ще се радвам ако съм била полезна.


# 18
  • Мнения: 1 062
Не използвам фини овесени ядки. Само цели. Преглеждам си ги и отстранявам ако има примеси разни. Слагам си две супени лъжици ядки в купичка и заливам с вряла вода, да се покрият един пръст над тях. След 7-8 мин. водата е поела, а ядките са мекички. Добавям масло и сирене или плод и сирене или АМ и плод. Купувам ядки на Арива, но не съм сигурна как се изписва точно.

# 19
  • София
  • Мнения: 17 592
Както ми дойде ги правя - всъщност, правя мюсли, не овесени ядки само, заливам с вода (стайна Т) и добавям АМ.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 589
В около 200 мл (а вече прясно мляко в повечето случаи) вода добавям 3 с.л. овесени ядки. Полсе добавям пасиран или настърган плод или масло и сирене.
Купувам съвсем обикновени, не непременно фини. Peace

# 21
Здравеите аз искам да ви попитам някои знаели дали мюслито става  за деца и от каква месечна възраст може да се дава. Благодаря ви                   

Последна редакция: пн, 15 дек 2008, 07:26 от Vivi

# 22
  • Мнения: 179
Синът ми е на 1.3 г. и много често закусва с овесени ядки. Слагам пет - шест супени лъжици и малко вода - достатъчно, за да ги покрие. Варя 1 м. в микровълновата и сле това добавям или кисело мляко, или банан.
Обича също магданозени кюфтенца с овесени ядки, запечени на фурна. Веднъж си бяхме направили на нас и той прояви голям интерес. След това вече започнах да му ги правя много често - като основно ядене с кисело мляко или като похапване между храненията, докато гледа как ние ядем и се ядосва, че за него няма.  Laughing

# 23
  • Мнения: 163
arvada ще споделиш ли рецептата на тези магданозени кюфтенца  bouquet
Аз и давам овесените ядки като ги приготвям оо следния начин
В150 мл вода слагам 4-5 с.л финни овесени ядки.Пъхам в МВ на 600 вата за 1.40 мин.Вадя ги добавям сирене и масло и хайде към устата.Бях пробвала с банан ама нещо не ги хареса.
Иска ми се да и дам овесени ядки с кисело мляко ,ама нещо се чудя как да и ги направя.Ако ги сложа от предната вечер  в млякото за закуска на следващия ден дали ще е достатъно -да не ги варя. newsm78

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 239
Аз пък съм взела овесено брашно, което го варя към 10 мин. и има отвратителен горчив и тестив вкус. Моля ви, кажете ми как се приготвя, уж овесено брашно ама няма нищо общо с овесените ядки.

# 25
  • Мнения: 543
Аrvada, дай рецептата за магданозените кюфтенца, че ни изтекоха лигите, бе Simple Smile

Стеффи, не съм чувала за такова брашно...

Момичета, как се наяждат децата ви с по 2-3 лъжички  newsm78 ? Нашата мома плющи по 5-6...

# 26
  • Мнения: 10
Здравейте,да попитам на каква възраст започнахте да давате ядки2Ние сме малки и незнам дали мога да давам.Имаме проблеми с акането,а съм чувала че ядките помагат.Моля,помогнете newsm78 smile3504 santa2

# 27
  • София
  • Мнения: 15 222
Най-рано на 6 навършени месеца.

# 28
  • Мнения: 206
Да ви попитам, задължително ли трябва овесените ядки да се варят?
Защото аз винаги само ги накисвам във вода Embarassed

# 29
  • Мнения: 5 940
Да ви попитам, задължително ли трябва овесените ядки да се варят?
Защото аз винаги само ги накисвам във вода Embarassed
Въобще не е задължително, особено за дете над годинка. И аз отдавна не ги варя. Правя го само понякога, когато храня след минути и искам да стане бързо.

Общи условия

Активация на акаунт