Чийзкейк

  • 16 067
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 121
Незная какъв е вкуса на чийзкейка , който се продава в споменатата верига, но този който правя е невероятно лесен за приготвяне и лично аз го обожавам.

продукти
2 пакета чаени бисквити
125 гр. масло
1 кисело мляко
2 пак. крема сирене, но да не мирише на кисело или около 200 гр. извара
1 желатин на д-р Йоткер
захар на вкус/около 1 водна чаша/

бисквитите се натрошават на прах/аз го правя това в кухненския робот/ и се слагат в подхоящ съд- при мен тавичка от йенско стъкло. трамбоват се и се заливат с разтопеното масло. Желатина се приготвя според описанието на опаковката. Докато чакате да стане желатина се разбива млякото + крема сиренето и захарта, хомогенна смес - с миксер или повечко бъркане.  Когато желатина е готов се смесва с получената млечна смес и се налива внимателно върху бисквитите. Охлажда се 1 нощ и при поднасяне се залива със сладко пожелание. Но е достатъчно вкусен и без сладкото.

# 16
  • Мнения: 3 550
Това, че става и си извара е много добра новина! Grinning

# 17
  • Мнения: 121
само да не е кисела. аз използвам кашкавалена извара. Simple Smile

# 18
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Направих го по рецептата. Не мисля че е точно като в KFC, но се получи добре. Според мен меда е твърде много.

И аз най-накрая сколасах да го спастря Simple Smile Стана страхотен, но наистина твърде сладък. Което не попречи на родата да излапа цялата тава за норматив Simple Smile

# 19
  • Мнения: 3 550
А преди да го залеете с конфитюр от боровинки, разтопявате ли го на водна баня? Струва ми се, че в противен случай би стоял на бабуни.

# 20
  • пак там
  • Мнения: 2 885
А преди да го залеете с конфитюр от боровинки, разтопявате ли го на водна баня? Струва ми се, че в противен случай би стоял на бабуни.

Ами не, моето сладко беше достатъчно течно.

# 21
  • Berlin
  • Мнения: 11 263
о, много хубава тема. Simple Smile обожавам чийз кейковете. никога не съм правила, защото исках нещо без печене. вчера купих продуктите, обаче сиренето ми е маскарпоне и крема - предполагам, че няма да има проблем. newsm78 смятам да ги омеся и с 2-3 л. кис. мляко за спойка.

# 22
  • Berlin
  • Мнения: 11 263
Направих пълнежа от 500гр маскарпоне, 1 пак. сирене крема и 1 малка коф. сметана данон, обаче имам чувство, че това нещо няма да се втвърди достатъчно, а ще остане на кашичка.. Tired

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
А преди да го залеете с конфитюр от боровинки, разтопявате ли го на водна баня? Струва ми се, че в противен случай би стоял на бабуни.

Ами не, моето сладко беше достатъчно течно.
Аз ползвах сладко от боровинки, към което добавих малко водичка и го желирах. Стана добре.
Направих пълнежа от 500гр маскарпоне, 1 пак. сирене крема и 1 малка коф. сметана данон, обаче имам чувство, че това нещо няма да се втвърди достатъчно, а ще остане на кашичка.. Tired
И към основната смес добавих 1 пакет желатин, стегна идеално.

# 24
  • Berlin
  • Мнения: 11 263
с малко закъснение - моят чийзкейк  Blush:
тук - цял и парченце

# 25
  • Мнения: 180
 newsm22 abs, идвам у вас!  Laughing Изглежда супер   smile3521

# 26
  • Berlin
  • Мнения: 11 263
благодаря!  bouquet

# 27
  • Мнения: 351
abs, добре ли стана без желатин? Съпружеството не обича желатин, та се чудя дали ще стане ако не го желирам
В кварталните магазини няма маскарпоне, а не съм обръщала внимание в големите магазини, но на каква цена е?

# 28
  • пак там
  • Мнения: 2 885
tedi80, аз го правя само с крема сирене и без желатин (самата аз не мога да го понасям). Става много добре, сметаната го задържа достатъчно гъсто, за да не се разтича. Пробвах и вариант без кисело мляко (само със сметана), също стана много вкусно.

# 29
  • Мнения: 2 803
о, много хубава тема. Simple Smile обожавам чийз кейковете. никога не съм правила, защото исках нещо без печене. вчера купих продуктите, обаче сиренето ми е маскарпоне и крема - предполагам, че няма да има проблем. newsm78 смятам да ги омеся и с 2-3 л. кис. мляко за спойка.

Общи условия

Активация на акаунт