Пият ли мъжете ви и ако да колко често?

  • 5 663
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 186
Твърдо не близва, само бира понякога. Преди и бира не пиеше, но аз го научих Grinning

ludetina79, пиянството не е наследствено, т.е. не се предава по генетичен път. Ако има някаква наследственост, това е модела на поведение, който е приел от родителите си. Баща му пие всяка вечер, примерно, мъжа ти е свикнал с това и го приема до известна степен за нормално.
И ти не говориш за пийване, а за зверско, безпаметно напиване, 3 пъти седмично, с промяна в поведението. Което вероятно пречи и на теб, защото съжителствате заедно.
Не виждал проблем, пък на другия ден не помни нищо, как става тоя номер? Наистина, запиши го с нещо и на другия ден му пусни записа да си види сеира Grinning и пак го питай дали няма проблем. Аз веднъж съм го правила тоя номер с един познат Wink

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Моя си пийва по 1-2 ракии вечер.Преди като не кърмех и аз му правих компания,но сега-не мога.Но той пак си има компания за ракийка /на сестра му мъжа/.Двамамта са комбина,заедно сме почти всяка вечер понеже сме в една къща.Аз не му правя забележки,защото сме вече 5 години заедно и не е имал проблеми с напиване.Може би е до човек.

# 17
  • Мнения: 3 459
Не пие.
Бира не близва, щото не я понася.
Твърд алкохол пие най-много до 100 грама. Това най-много да се случи общо 4, 5 пъти в годината  Peace

# 18
  • Мнения: 2 448
Пие по 200 г водка ако не всяка вечер поне през вечер.
Той и като е пиян не ме притеснява много, или се умилква или ляга да спи, единствения недостатък е , че хърка. Така, че като го видя, че е попрекалил с пиячката отива в стаята за гости.

# 19
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
аз пия повече от него  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 6 993
Mного, много, много рядко пие  бира. Не съм го виждала друг алкохол да пие.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518

И аз така.  Mr. Green Ама то защото моя не близва алкохол, да не си помислите сега нещо друго.  Mr. Green
За 7 години един път се напи в началото и това беше. Оттогава - край. Пие си сокчето и това е.

# 22
  • София
  • Мнения: 174
Рядко , но качествено.Принципа му е - "Защо да пия , като няма да се напия ? "
Е и аз го снимах при последното напиване .После като гледа - не вярваше , че е той.От тогава / година и половина / - не му се пие.Не знам дали от филма или просто вече си е " отвзел". За сведение и свекър ми пие всеки ден , но по-скоро пийва , а не да се напива. А девер ми има сериозни проблеми с алкохола. Не вярвам в това , че алкохолизма се предава по наследство. Всичко си зависи от човека.
Към авторката - опитай се да поговориш с него като му обясниш съвсем спокойно притесненията си.Никой не си признава от раз ако има проблем с алкохола.

# 23
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не, не пие алкохол.
 Има хора които си пийват по 50 грама алкохол или по някоя бира за здраве, което не ги прави алкохолици.

# 24
  • Мнения: 2 803
Пие бира през лятото и вино през зимата. Случвавало  се е да се напива с уиски. Картината е жалка

# 25
  • София
  • Мнения: 13 206
знам, че звучи като виц, но ако човека пие, дори и малко, почвам да му правя скандали и той просто не издържа и си обира партакешите. всъщност има и такива, които изотавят този вреден навик, най-вече тези, които не са големи пиячи, а са го правили по навик и да са като всички мъжкари около тях.
аз направо си го казвм в началото, че съм алергична към алкохола.



Къде, къде по-лесно е да не се виждаш с него... Баси! Скандали правила... Joy

По темата.. не знам какво да кажа в тази ситуация. Аз лично не приемам за нормално вечер да се пие една голяма (малка редовно) със салатка. Не говоря за периоди някакви, не говоря и за моментите на разпускане понякога с коктейлче. Става дума за редовното пиене вечер. Повечето ми колеги го смятат за нормално, но за мен си е форма на алкохолизъм.
Вкъщи рядко пием алкохол. Не си мислете, че не сме се натрясквали до безпаметност с мъжа ми по купони  Crazy Но нямаме нужда да седнем вечер с чашката. Понякога зимата си взимаме червено винце, но не си поставяме за цел непременно да пресушим бутилката. Лятото пийваме бира, но тя все пак е лек алкохол.
Та това, което описваш ми се струва прекалено, още повече, че баща му има този проблем. За мен лично по-смущаващо е, че не вижда ТОЙ проблема. Това вече е сигнал, че нещо не е наред. Успех ти пожелавам!!!!   bouquet

# 26
  • Мнения: 4 068
Ваче е отговорила и вместо мен.
Моят мъж много ядко пие, а аз почти никога. Има примерно не повече от два случая годишно когато му се отваря банкетния клапан и се напива, но това е то. У дома абсолютно никога не сме имали навика да пием ракийка всяка вечер със салатката. Ако нямаме гости изобщо не сервирам алкохол.

# 27
  • Мнения: 884
Ние пием-всяка вечер, обикновено ракия, по-рядко бира...Като ритуал ни е , приятно ми е да се "разцъкваме" на по една малка, то за повече няма време. Не го смятам нито за безотговорно, нито за алкохолизъм. Рядко прекаляваме, случва се , ако имаме гости, ако сме на гости, с повод-рождени дни, сватби...Става весело...Най-тежкото ни пиянство си проличава по лудите танци...

# 28
  • София
  • Мнения: 443
Пие биричка, иначе твърд алкохол по-рядко, като сме на гости или на бар. Но не се улива, знае си мярката.

# 29
  • Мнения: 940
Ние с моя мъж пием бира по един-два пъти в седмицата. Твърд алкохол пием веднъж на месец, понякога само през зимата.
Вино пием през зимата, не всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт