Тортено предизвикателство Октомври 2008

  • 62 438
  • 1 138
  •   1
Отговори
# 1 005
  • Мнения: 11 747
Днешните торти са и двете просто невероятни!  Crazy Party
Баба Яга адски много ме кефи!  Peace И къщата и всичко...
Прасенцата са много сполучливи като фигури и къщата и пътеката и всичко!

Shemet_neveroiaten и Алана, само мога горещо да ви поздравя!     bouquet

# 1 006
  • Мнения: X
И двете торти днес са много оригинални.

Shemet_neveroiaten, идеята ти страшно ми допадна, аз също мислех да кача къщата на бабата от Хензел иГретел на стойка,но не го измислих...та :
1 въпрос:От какво са крачката и как я закрепи върху тортата?
2 Покрива и той ли е от медени платки?
3 Как направи плочките на покрива?


Алана , тортата ти е много весела...фигурките ти са страхотни.И към теб имам въпрос:
От какво е покрива и как го закрепи?
Тухличките по къщата допълнително ли ги рисува?

# 1 007
  • Сливен
  • Мнения: 295
Ох ми то покрива трябваше да е по хубави  изразителен, но така като се прави в последната минута - от разтопен шоколадов кувертюр е, мислех после с пош да му нанеса извивка като на керемидки, но време нямаше и затова е един такъв плосък и недоизкусурен, даже малко се пукна, ама и там загладихме положението, добре че е шоколад. Закрепването е отново със шоколад. За тухличките имах идеята да си направя шаблон и така да ги оцветявам, но и за това трябваше време, а с такова не разполагах, затова на ръка ги разчертах и дооцветявах. Не ми харесва да рисувам върху моделираща маса определено, втора торта правя така и ми се губи ефекта, става едно такова замацано, не знам другите като рисуват върху масата и става много красиво. Нека споделят те как го постигат този ефект.

# 1 008
  • Мнения: 1 271
Добър ден!
Извинявам се на всички, за вчера, че не можах да пиша, обаче...детски проблеми  Embarassed

Тортите са невероятни, изчетох всички коментари и въпроси.

Само едно да си напиша аз-Пепи-тортата е страхотна, обаче очаквах повече цвят, така да се каже от теб  Blush Искам и аз да видя твоята торта на повторение.Май на това предизвикателство на няколко момичета ни се случи да правим торти в екстремни условия  Laughing , обаче надявам се за следващото да няма такива.....спънки.

Сега бързо ще пиша

Шемет-страхотна е!  Crazy Ще се възползвам максимално от твоято идея, за къщичката на Баба Яга.
Красимира вече те е попитала, това, което исках и аз да питам.И аз ще чакам за обяснения за къщичката, как я вдигна на крака  Crazy И още нещо да питам-преди да печеш ли оформи линииките на стените на къщичката?

Алана, много красиво пресъздадена приказка.За сега все още разглеждам в подробности твоята торта, та за това нямам въпроси   bouquet

# 1 009
  • София
  • Мнения: 2 113
Шемет невероятен, тази торта си я чакам от първия ден! Много я харесах, нищо не искам да добавяш, нито да махаш, така си я харесвам - баба Яга е страшно сполучлива....Моите аплодисменти - чакам отговори по въпросите, отправени към теб по-горе:)

Алана, дали днес съм в такова настроение, или и двете торти ми действат еднакво, но и твоята ми лепна на сърцето, на окото...цветове, фигурки...  bouquet  bouquet - верно, че покривът може малко повече да заприлича на такъв, но все пак прасенца са го строили това нещо, защо да е перфектно:))))

# 1 010
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Шеметче, това е една от любимите ми торти. Бабичката е изпипана до най-малкия детайл. Поздравявам те.

Алана, прасчовците са много оргинални. Само за листата имам забележка, че отстрани им се вижда бялото.

Съжалявам, че съм кратка, но преди мен всичко са казали  Mr. Green

# 1 011
  • София
  • Мнения: 1 163
Shemet_neveroiaten много добре си се справила, много ми харесва, само за тая медена къщичка не разбрах, ти ли си правила медени платки или някакви готови меденки използва?
Алана и твоята много ми харесва, единствено аз бих сложила  комин на къщичката, нали вълкът от там влиза... И не разбрах колко олио си сложила за блатовете
Цитат
Ѕ ч.ч. олио

# 1 012
  • Мнения: 1 173
Шемет баба Яга е страшна просто - изражението и , метлата - всичко  Heart Eyes
На мен лично основата на тортата ми идва малка - къщичката изпъква на преден план и тортата някак си не се забелязва отдолу. Това е лично мое виждане . Другото което на мен ми прави впечатление - всичко е   много кафяво - може би малко айсинг по елхичките. Знам ли?
За шоколадовото тесто си споделила - явно само Ванчето му е хванала цаката.
 Може ли да споделиш рецептата за меденките от които си правила къщичката ( аз си мислех че е джинджер бред ) . Изядохте ли я след това или беше много твърда ? Как ти хареса на вкус шоколадовото тесто - знам че ММФ не ви допадаше?
Алана грухитата са невероятни просто. Какъв поглед само , особено на този който е на покрива  Heart Eyes. Тортата е идеално покрита. Надписа на торбата с цимент - нямам думи   bouquet. За тухлите по къщата - има леко разминаване , ама хайде ще прехвърлим вината на мексиканците  Wink ( шегувам се ) . Знам колко е трудно да се рисува или прикрепят  детайли върху вече готовата къщичка. Ти си се справила завидно добре.
 За листата споменаха вече - малко груби ( и по дебело разточени) стоят , но като цяло тортата за мен е мачта за всяко едно малко дете.

# 1 013
  • у дома
  • Мнения: 1 581
shemet_neveroiaten, Алана  това са ми две от любимите торти, страхотни са  smile3501 поздравления  smile3501

просто нЕма такава баба Яга, нЕма такива прасенца! Уникални са!  Mr. Green  Hug shemet, единствено бялото при сглобките ми подразни окото  Peace

# 1 014
  • Мнения: 1 122
Шемет невероятен направила си най-истинската Баба Яга. И къщичката е точна като по приказките. Тортата ти много ми харесва. И на мен ми е интересно как я закрепи?


Алана много весела тортичка. Колко сладки са прасенцата, а покритието е станало много ефектно с това преливане. Цялата торта много ми харесва.

# 1 015
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Shemet_neveroiaten, откога чакам обсъждането на твоята торта. Hug Тя ми е абсолютният фаворит. Много ми хареса, браво. Peace

Алана и твоят атоета много ми хареса, добре се е получила.

# 1 016
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Много се радвам, че Баба Яга Ви е харесала.
Медената къщичка я скроих на 2 на 3 - тестото за меденки ще дам по-късно. Използвах една плочка за основа, върху която построих къщичката и нея набучих върху клечките за зъби, които сложих в краката. Краката са от същото тесто опечени заедно с клечките в тях - в горния край се разширяват като малки плочки, на които стъпва плочката под къщата (не знам дали го обясних добре). Доста се надуха, но краката, които бях направила от ММФ пък не пожелаха да изсъхнат, та нямах особен избор, а вече нямах и време за реакция. Краката са достатъчно широки в основата си, така че къщичката просто си стои върху тортата не е закрепвана по-стабилно, защото нямаше нужда.
Тортата изглежда малка, но всъщност не беше така - просто елементите идват големички. А и повечето снимки на Баба Яга и къщата и изглеждат така - наблягат на основните персонажи докато полянката или по-скоро почвата отдолу се губи. Затова и цветовете са такива - не мислех да правя повече украса по-скоро липсва една черна котка на покрива.
Керемидките са оформени с ръбчето на стотинка преди печенето.
В общи линии и ММФ и шоколадовото тесто стават за ядене, но аз лично не бих ги яла - за покриването явно е много относително - предните ми две торти с шоколадово тесто се покриха чудесно, затова и заложих на това тесто - все пак се оцветява в равномерно кафяво Simple Smile без бои - тестото за тази торта явно беше доста твърдо и се накъса.
Благодаря за коментарите и отзивите Ви   bouquet


# 1 017
  • Мнения: 1 965
shemet_neveroiaten
Мноооооооого готина торта. Смяла съм се от сърце на бабата Яга. Толкова е грозна и чаровна едновременно. Много добре си я изпипала. Единствено бялата кръпка ми бръкна в окото. Нищо друго бяло не видях. Може би малко на метлата, но там се губи. За бялата замазка... вече е казано.  Идеята ти е невероятна, изпълнението също. Поздравявам те!

Алана
Това беше моята първоначална идея. Бях си измислила и трите къщички и всичко останало....нооо......
Идеално си загладила тортата, но нещо долу ми стои недовършена. Виждам или с подгъвче или с бордюрче или с някакви дребосъчки..... Прасчовците са много сладки. много ми хареса свирепата муцка на тоя дето лази отгоре. Много хубаво се е надупил... Хубаво си съчетала и цветовете. Белите краища на листата лекичко дразнят, но..... има толкова много за гледане, че може и да се пропусне. Опитвам се да вържа някакъв превод, на чувалчето с цимента,  ама .......  newsm78. Страхотна ти е тортата. Още един специален поздрав получаваш от дъщеря ми.


# 1 018
  • Мнения: 7 091
Тъкмо сега прочетох, че въпросите, които и мен ме вълнуваха вече са зададени, така че няма какво да питам, само да кажа, няколко неща:
- Шемет, просто си шемет и то невероятен! Simple Smile В най-добрият смисъл на думата! Simple Smile Баба Яга е просто върха!  Laughing Просто да ти проговори! А за котката, жалко, че не си я сложила, наистина щеше да дойде на място! Чакам и аз с нетърпение рецептата за меденките! Simple Smile

- Алана, ако знаеш като дете как съм си мечтала за 3-те прасенца! Страшно ми хареса изпълнението! Торбата цимент е просто върха  Laughing Браво!

Ванче- " Вълкоустойчив цимент"  Peace Joy

# 1 019
  • Сливен
  • Мнения: 295
Ох, момичета благодаря ви за хубавите думи, толкова исках да участвам че и дори с тази полузавършена за мен торта се реших. Олиото в блатовете е половин чаена чаша, незнам защо се е получило така. За следващия път - да не се каня - ама се надявам да се справя по-добре, насърчена от вашите думи.

Общи условия

Активация на акаунт