Домашни рецепти за разкрасяване.

  • 368 064
  • 1 069
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 403
Маска за коса, днес си я правих и резултата е страхотен. Косата ми стана мека и бляскава  newsm10
2 жълтъка, 5 капки витамин А, 5 капки рициново масло, 1с.л ракия, 10 капки Стимуланта на Икаров
Сложих си отгоре шапка и стоях 4ас и половина. Колкото пове4е стоите толкова по добре

# 241
  • Мнения: X
http://www.homemade.ru/ - Ако говорите руски, тук можете да намерите доста рецепти за домашки маски, кремове и лосиони, заедно с мнението на специалистите за тях.

# 242
# 243
  • Мнения: 87
За стегната, гладка и много чиста кожа при редовна употреба:
2 с.л. кисело мляко + 1 жълтък + 1 ч.л. мед + хума
това количество е достатъчно за 4-5 пъти!Държи се на лицето и шията около 15min

# 244
pri mazna koga si natrivam liceto s lipov tshai.Mnogo dobre deistva

# 245
За разширени пори най-лесното, което се сещам е кубче лед от минерална вода след всяко миене на лицето с топла вода. Има невероятен мигновен ефект, а постоянството води до трйни резултати.

За разделящи се/ чупещи се/ меки нокти - ЗЕХТИН с две ръце! Може студен, с тампонче да се втрива около нокътната плочка и кожичките, може и леко затоплен - да се топят връхчетата на пръстите.

# 246
  • :)
  • Мнения: 338
За стегната, гладка и много чиста кожа при редовна употреба:
2 с.л. кисело мляко + 1 жълтък + 1 ч.л. мед + хума
това количество е достатъчно за 4-5 пъти!Държи се на лицето и шията около 15min
Маската подходяща ли е за суха кожа, моята е доста суха. Мерси предварилно Peace

# 247
  • Мнения: 25 866
При суха кожа май хумата не е много добра идея, защото  ще я изсуши допълнително

# 248
  • Стара Загора
  • Мнения: 541
Цитат
2 с.л. кисело мляко + 1 жълтък + 1 ч.л. мед + хума

някъде бях чела, че комбинацията кисело мляко и хума не се препоръчва, защото киселото мляко по принцип е киселина, а хумата - основа и се неутрализират.

# 249
  • Мнения: X
При суха кожа май хумата не е много добра идея, защото  ще я изсуши допълнително
За суха кожа е подходяща бялата хума - такава е на Талодерма.
Има пет или шест вида хума - зелена, синя, жълта , бяла, червена. Завсиси от типа кожа-жълтата е за всеки тип, розовата/червената за чувствителна, синята и зелената - за мазна и бялата за суха. Така че зависи! Thinking

# 250
  • Мнения: 25 866
За суха кожа е подходяща бялата хума - такава е на Талодерма.
Има пет или шест вида хума - зелена, синя, жълта , бяла, червена. Завсиси от типа кожа-жълтата е за всеки тип, розовата/червената за чувствителна, синята и зелената - за мазна и бялата за суха. Така че зависи! Thinking
Не съм сигурна хумата на Талодерма какъв вид се води - май е смесена между бяла и някой от другите видове (май зелена), но нямам спомен откъде ми е тази информация, защото на опаковката не пише. Аз съм с много мазна кожа, тяхната хума ми се отразява много добре. Абе май си е индивидуално на кого как му се отразява, макар че по принцип хумата абсорбира себума от кожата и по този начин я изсушава. НИщо не пречи да се пробва веднъж - имат и малки опаковки, които струват стотинки.
Иначе и аз препоръчвам тази марка хума, защото е смляна много по-фино от останалите, които съм пробвала и усещането върху кожата е съвсем различно.
Между другото, който е с чувствително кожа, трябва и с киселото мляко да подходи по-предпазливо - на някои им се зачервява лицето от него

# 251
Здравейте,друго хубаво за лице е кафе което е останало от кафеварката гъстото се маже на кожата и действа като пилинг

# 252
  • Мнения: 113
аз си измислям сама маски и гледам резултата
последната е
яйце ,к.мляко, постоявам 15 мин така, слагам маска на дева за суха и изтощена коса със зелен чай  силикон и витамин В и др, постоявам така 1 час, слагам хума с рициново масло върху предните и така още 1 час
проблема идва в отмиването на хумата но малко повече изплакване когато имам слагам и деавит   bouquet

# 253
  • :)
  • Мнения: 338
svetla_88 , Деавит-а какво представлява, витамин.Д ли е? Мерси предварително Peace

# 254
  • София
  • Мнения: 3 893
svetla_88 , Деавит-а какво представлява, витамин.Д ли е? Мерси предварително Peace
Не съм Светла88,но ще ти отговоря,защото и аз ползвам Деавит в маска за коса.Деавита е маслен разтвор,който съдържа витамините А и Д2,българско производство е и не скъпо.Ето и моята рецепта за коса:
1 жълтък
1с.л. кисело мляко
1с.л.зехтин
1с.л.ракия
диавит
Всичко се разбърква маже се и се престоява около 2 часа.Мисля,че съм я давала тук,но сега не мога да я открия.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт