Домашни рецепти за разкрасяване.

  • 368 120
  • 1 069
  •   1
Отговори
# 555
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Здравейте момичета Wink
обезцветявах си косата-от черна я направих кестенява на кичури,страхотно се получи,но сега изисква още повече грижи.Много е суха и краищата май започват да се начупват newsm78
Дайте идеи за маски
Предварително ви благодаря Hug


Дай снимка, понеже и аз съм кестенява и искам да направя кичури...  Hug
Намерих нещо интересно, но май е прекалено скъпо...
http://hair.hit.bg/SCS.html
така стана първоначално
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=247199
а в момента сам така
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=247200
иска ми се да я боядисам тъмно кестеняво или нещо такова
какво ще кажете? Rolling Eyes

Мога само да кажа,че изгреждаш страхотно   bouquet Хич не ти трябва кестиняво Peace

# 556
  • Мнения: 1 365
Извинявай panterka , много ти е хубава косата. Аз така съм се вглъбила в това какво да направя с моята, че забравих да ти кажа...  Hug

# 557
  • Мнения: 111
Благодаря ви момичета Blush
dessy   дай снимки да видим и да решим дружно какво би ти стояло Peace

# 558
  • Мнения: 1 365
Трябва да се прибере скъпия, за да кача снимка...понеже с моя телефон не става... Rolling Eyes

# 559
  • Мнения: 154
Пробвах маските с меда - и за лицето , и за косата - страхиотен резултат , косата ми  е някаква такава мекичка и подскоклива  Mr. Green , аа кожата чиста и  хубава . Мерси на Далия  за съвета.  Hug

# 560
  • България
  • Мнения: 3 633
Я кажете нещо повече за маската на лицето с мед. Колко време стои? Само с мед ли да се намаже, че и аз съм с едни пъпки като пуберт.

# 561
  • Мнения: 154
Ами аз се намазах преди баня с мед  и така стоях около 10-15 минути (за повече нямах време) и после изплакваш и това е.

# 562
  • България
  • Мнения: 3 633
Ами аз се намазах преди баня с мед  и така стоях около 10-15 минути (за повече нямах време) и после изплакваш и това е.
Мерси   bouquet

# 563
  • Мнения: X
Я кажете нещо повече за маската на лицето с мед. Колко време стои? Само с мед ли да се намаже, че и аз съм с едни пъпки като пуберт.
Мисля, че за съжаление меда раздразва кожата, ако тя е с пъпки, така че не е подходящ Naughty На мен за пъпките ми помогна пчелен клей във вазелин.

# 564
  • Мнения: 76
Мисля, че за съжаление меда раздразва кожата, ако тя е с пъпки, така че не е подходящ Naughty На мен за пъпките ми помогна пчелен клей във вазелин.
облаче, може ли по-подробно за клея и вазелина: в какво съотношение са и от коя марка си доволна, защото вазелин съм ползвала със съвсем друга цел и не знам за козметични процедури дали всички видове вършат работа... newsm78

# 565
  • Мнения: X
Мисля, че за съжаление меда раздразва кожата, ако тя е с пъпки, така че не е подходящ Naughty На мен за пъпките ми помогна пчелен клей във вазелин.
облаче, може ли по-подробно за клея и вазелина: в какво съотношение са и от коя марка си доволна, защото вазелин съм ползвала със съвсем друга цел и не знам за козметични процедури дали всички видове вършат работа... newsm78

Ами за съжаление не открих снимка на този клей във вазелин, който аз използвах. Но обикновено се продава във всяка аптека и струваше преди няколко години 1,20 лв. Представлява малка кръгла кутийка, в която има вазелин и разтворен в него пчелен клей (10% и 30%, аз ползвах този от 30%). На цвят е бежово-кафеникав. Това е най-евтиният възможен, може би има и вносен, но този е български. Пчелният клей в натурално състояние е тъмен и твърд, до колкото знам. Затова му правят различни разтвори според начина на приложение. Някои хора си купуват само клей и сами си го разтварят. Но в аптеката има и готови разтвори - именно такъв си купих и аз.  За пиене и гаргари разтвора е в етанол. А пък за мазане на кожата е вазелин с пчелен клей. Пчелният клей действа противовъзпалително и дезинфекциращо, убива разни бактерии и гъбички и има много богат хим състав.
Вечер след като си измиех и подсушавах лицето, се намазвах и на сутринта се измивах. Мирише специфично, но не е неприятно и като се измие човек на сутринта се маха миризмата съвсем. Кожата ми стана много мека, освен че се махнаха пъпките. Просто трябва да се комбинира с почистване на лицето преди това - аз си слагах хума и вода обикновено.
Ами това е Simple Smile.

# 566
  • Мнения: 76
Много благодаря, облаче  Hug Скоро ще го потърся! Хумата ми действа също добре, но си я слагам 1-2 пъти седмично, защото ми се струва, че ако е по-често ще ми се изсушава прекалено кожата.

# 567
  • Мнения: X
  bouquetЗа нищо.
А пък на една приятелка, която имаше пъпки също като мен, и помогна да си ги махне салицилов спирт. Без маски, лекарстав и други. Но на мене той не ми помогна, единственото, което направи е да ми стане още по-омазнена кожата.

# 568
  • Мнения: 76
Проверих в няколко аптеки за клей+вазелин, но навсякъде ми казват, че не е за мазане на лицето, а само за устни  Sad Освен това една аптекарка ми обясни също, че точно такава смес не е подходяща за лице, особено при проблемна и чувствителна кожа, защото било възможно да се появи  алергична реакция. При което се опита да ме "впечатли" с накакво кремче на Авен. Ами, честно казано, аз именно от него съм получавала подобна алергия!!!  #Cussing out
Не знам дали да рискувам с клея  Thinking

# 569
  • Мнения: X
 newsm78 ами не знам.. На мен пък никой не ми е казал подобно нещо... За пръв път чувам.. Но наистина меда и пчелните продукти може да предизвикат алергична реакция, ако човек е алергичен, затова не се дават на бебета..
 HugТи си прецени,=)
Успех!!!!

Общи условия

Активация на акаунт