Отговори
# 15
  • Мнения: 781
Добър вечер!

Честита годишнина Диди!

Добре дошла, Камелия!

yoyoana,  предпочитам да си взимам 90% от брутния доход, ако може 1г., както се говореше.

# 16
  • Мнения: 22
Добре дошла Камелия!

Диди, честита годишнина  Hug

Ради, весело изкарване на  морето Simple Smile

Инвизибъл, темата много ми хареса!   bouquet

На мен хич не ми остава време нито да ви чета, нито да пиша...за това само за протокола да кажа че съм добре (за сега). Днес една колежка каза че е бременна, чака бебе на 5 Април! Много се радвам за нея! А вчера и на един колега му се е родил син. Те били на разходка с жена му във Видин и там й изтекли водите. Та той като се качил на колата и за час и 40мин до тук, та за 15 мин. родила без нито един шев! Дай Боже всеки му!

Утре ще ходя сутринта в Токуда да си пусна изследвания преди да замина командировка, че после съм на консултация на 9 Септ.

Хубава и спокойна вечере от мен! Целувки на всички  Heart Eyes

# 17
# 18
  • Мнения: 23
ЗДРАВЕЙТЕ МИЛИЧКИ-МНОГО МИ ЛИПСВАХТЕ ДНЕС. АЗ БЯХ НА ДЕТСКИ РОЖДЕН ДЕН.
По въпроса за брадавичките и на мен ми излязоха едни такива мънички -воднисти и малко се шашнах но дано да изчезнат след раждането  Hug Hug Hug
За запушения нос и кървенето аз съм така от началото на бременността така че спокойно и кръв си ми тече и носа ми е вечно запушен
И аз много се моля да го приемат тои закон с увеличаването на периода на мйчинските от 9 месеца на 1 година нооооооооооооооооооооо............ НАС ДАЛИ ЩЕ НИ ХВАНЕ  ..... Naughty РАЗБРАХ ЧЕ СТАВА ВЪПРОС ОТ 2009 ГОДИНА ДА НЕ НИ ОДРЕЖАТ КАТО КАЖАТ ЧЕ СМЕ РОДИЛИ2008?

# 19
  • Мнения: 48
  bouquet  привет мами-бърборани,

много ми се е доспало, ама успях да ви изчета и искам да ви пиша за бенките/брадавичките. За съжаление не изчезват след раждането, но има решение - могат да се обгорят с ток или се намазват с течен азот /ако не греша/ и няма проблем. Аз имах от първото раждане и ги махнах при една кожна лекарка с ток. Не ги мислете  Wink

Добре дошла на Камелия и честита годишнина на Диди  Hug

.........и спокойна нощ не всички мами-сладурани  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 187
Камелия добре дошла и от мен!!! Hug
тез линийки нещо не са ми ясни,аз трябва да съм 27 седмица а ми пише 26 newsm78 newsm78 newsm78

# 21
  • Мнения: 14
Добро утро сладурки!

Миленче, ето днес вече си 27, даже мен ако питаш си 27 +.  Да продължа темата за брадавичките, и на мен ми се появиха в повечко по шията, ама аз си имах предразположеност от преди бременността. Моята майки си ги махна към 35-36 и аз мисля след това да ги махам. Те не са видими, но се усещат Simple Smile Ама сега това хич не ме притеснява!

Днес ще пътувам до Софията да ходя на изпит, ще си изпия менделеевата таблица и дано нямам проблеми, а ако си взема и изпита, ще бъде супер!!

Поздрави и усмивки на всички  Simple Smile Simple Smile

# 22
  • Мнения: 22
Добро утро красавици!

Днес рано, рано отидох в Токуда да си направя изслдеванията и като резултат съм вече на работа Simple Smile
Помолих да ми разчетат в лабораторията предните, за които ви писах че имам повишени левкоцити в урината. Е, оказаха се 75, но според това което ми казаха днес не са толкова завишени и няма повод да се притеснявам. Моля са новите изследвания да си ми по-добри  Praynig
Хубав и усмихнат ден на всички!  newsm53

# 23
  • Мнения: 2 592
Добро утро мамчета!
Да се включа и аз по темата за бенките/брадавичките. На мен ми излезе една още през първите месеци и за жалост беше точно на едното зърно. Което значеше, че трябва да я махна възможно най-бързо преди да се е уголемила или нанесла разни поражения. Все пак се надявам да кърмя ... Та ходих в МЦ Лора при д-р Божикова, махна я веднага. Обаче каква ужасна болка беше докато ми набиваха упойката точно в зърното, насълзиха ми се очите. Но нямаше как де, трябваше да ми се сложи упойка Sad Та много зависи къде са - ако няма да ви пречат изчакайте докато родите, но после е хубаво да се махнат, а да не стоят.
Желая на всички един хубав вторник  Hug

# 24
  • Мнения: 19
Добро утро и от мен! Йоанка и аз гледах снощи репортажа (макар и не целия). Надявам се скоро всичко да стане ясно, когато господа депутатите се върнат от отпуска и седнат да работят здраво. Дано само да няма много вотове на недоверие и протесни и това да отложи вземането на решения за по-късно... Thinking Каквото е, такова. Все пак и девет месеца са нещо.
И на мен от няколко дена ми теква носа. Явно от някоя по-остра миризма. Луда работа. Shocked
Иначе откакто захладня мога да си видя веничките на краката и съм много щастлива. Е, в края на работния ден са леко отекли, но не беше както в жегите. Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 1 152
Добро утро!  Grinning

Това много хубаво за удължаване на платеното майчинство на 13 месеца, но мисля че за нас няма да важи - в заварено положение ще сме.  Tired

Усмихнат ден!     bouquet

# 26
  • Мнения: 2 149
Добро утро!
Понеже си казвате мнението, и аз да споделя - не ми пука колко месеца ще е платеното по този начин майчинство - понеже съм в/у МРЗ, не ме грее. Даже май е по-добре да не е много, че сега ако взимам 180 лв на месец болнични, то след 9-те месеца ще са 220. Е, това е моята гледна точка. Нека измислят хватка да пазят служителите от недобросъвестни шефове. Ако ме осигуреяваха в/у реалната заплата сега нямаше да мрънкам. А те го правят така, че някои да си удрят тавана нарочно, а други да тънат в мизерия, така няма реално равнопоставеност. А и всяко бебе си е бебе, не може да се делят децата на банкови служители от тези на учителки, продавачки и т.н. Naughty Ако изхождат от презумцията, че тези пари са за отглеждане на дете, разбира се.Ако са за майката, тогава има логика да е така.
Но тогава дават по 25-те лева за детето , това е друго нещо и трябва да бъдат линчувани. ooooh!



# 27
  • Мнения: 15
Здравейте,
Привет и от мен от работното място!
Аз също гледах новините и стискам палци да се реши възможно по-скоро. Ако сме от майките в заварено положение, няма ли да ни хване и нас..?Каква е тази дискриминация! Twisted Evil
По отношение на бенките- и аз имам новопоявили се на рамената и на ръцете.За сега са дребни, но ще видим дали няма да се уголемят.
Другата седмица ще ходя за първи път на 3D -  много се вълнувам!Често сънувам бебчо и много искам да си го гушкам.Дано всичко му е наред Praynig
Ще си искам диск и снимки и ще ги пусна да ги видите Simple Smile
Приятен ден и лека седмица!

# 28
  • София
  • Мнения: 308
Добро утро и от мен!

Успокоихте ме малко с тези брадавички и бенки. Явно сега сме предразположени към такива неща.
Относно майчинството - аз се надявам наистина да го приемат за 1 година, все пак са си още 3 месеца. Мисля, че има надежда да ни хване и нас, защото нали след раждането сме в болничен и след това почва майчинството, но не се сещам колко дена беше този болничен.
Чаено момиче, разбирам те много добре. Аз в случая не съм критерий, защото ме осигуряват на цялата заплата, но съм доволна и на това което се направи през последната година, за 9-те месеца 90% на фона на 200лв., които даваха преди това. Но нещата са комплексни, трябва много неща да се направят, за да са доволни всички. Няма никакъв контрол в нашата държава, това е проблема!
Санчес, успех на изпита!

# 29
  • Мнения: 616
Добро утро  Hug

мен от вчера нещо ме боли гърло  Rolling Eyes вземам ефизол и се наливам с чай дано се размина само с това Praynig

За майчинството и аз се надявам да го приемат, няма да ми се отрази зле и без това сама си плащам осигуровките сега  Confused

защото нали след раждането сме в болничен и след това почва майчинството, но не се сещам колко дена беше този болничен.

за бременност и раждане се полагат 315 дни от тях 135 дни се водят болничен, а останалите до 315 отпуск по майчинство.

Последна редакция: вт, 02 сеп 2008, 10:23 от Invisible

Общи условия

Активация на акаунт