Коя работа да избера ?

  • 2 621
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 114
и аз бих избрала втората-поне докато детето не укрепне и се приспособи. в крайна сметка какво са 200лв повече на месец-да покриеш лекарствата му, чужда помощ,неприятностите на тати в работата,липсата ти???
а за развитие винаги има време! дали ще е сега или след 1г? но смятам,че фирма,поставила такива условия не е достойна за уважение(и не вярвам да имаш чак такова развитие).
каквото и да решиш ти желая успех  bouquet

# 16
  • Мнения: 281
втората Grinning

# 17
  • Мнения: 3 423
Първата работа, разбира се. Болничните
се полагат по закон, следователно и от
работодателя трябва да се толерират. А
това, че ти е далече, е поправимо, сменяте
жилището. Винаги може да агонизираш на
някоя куроклатска службица и в един момент
да се обърнеш и да си се превърнала в нула.
Бих избрала първата работа!

# 18
  • Мнения: 378
Естесвено втората нали трябва да се мисли и за детето ако се разболее.
Peace

# 19
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Бих избрала втората, само и единствено заради изказването на т. нар. шефка - щом преди да те наеме започва с условията и уговорките, представям си какво ще стане после  ooooh! Пък и семейството за мен е номер 1, дори и да остъпиш малко с кариерата в момента, винаги можеш пак да кандидатстваш, когато детето ти поотрасне.  Peace

# 20
  • Мнения: 214
Аз лично бих избрала втората,но все па това си е твое решение.Ако пък сте закъсали с парите,може би е по-добре първата,но и пък трябва да мислиш за транспорта.Все пак всеки има нужда от личен живот,не може от сутрин до вечер да си претрупана с работа.А и за болничните въпроса също е важен.Освен ако е проблема парите да започнеш например ако работата е от 8.00 до 17.30 часа да започнеш някаква работа през уикенда,но и ти самата трада почиваш.Помисли добре ако имаш време!

# 21
  • София
  • Мнения: 93
втората  Peace .Много по-важно за мен е спокойствието ми и времето ми с децата,отколкото кариерата и парите,но всеки си има приоритети.От друга страна-защо не пробваш на първата,ако не се получи,винаги ще намериш работа като втората... Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 114
Първата работа, разбира се. Болничните
се полагат по закон, следователно и от
работодателя трябва да се толерират. А
това, че ти е далече, е поправимо, сменяте
жилището. Винаги може да агонизираш на
някоя куроклатска службица и в един момент
да се обърнеш и да си се превърнала в нула.
Бих избрала първата работа!
с цялото ми уважение към рационалното ти мислене(на моменти),градивния т ти сарказъм(пак) и акъла, който така щедро ни наливаш-ей тук спорем мен доста си далеч от истината!
не би  ли могла таз девойка да се издъни и на пъравата работа(както гледам от поставените й ултиматоми още на 1-вия месец)?!?
мила,  Liska, мн те уважавам и харесвам(по постовете ти), но явно отдавна не си в Бг.тук закони няма и  както казваш:"от
работодателя трябва да се толерират"-това е само химера за нас(при теб може и така да е)
най-незначителния факт е,че за твоето дете има детска градина или алтернативен вариант,а при нас не е така.тук само се изисква,а никой не мисли за сем и благоденствието на подчинения си

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

мила,  Liska, мн те уважавам и харесвам(по постовете ти), но явно отдавна не си в Бг.тук закони няма и  както казваш:"от
работодателя трябва да се толерират"-това е само химера за нас(при теб може и така да е)
най-незначителния факт е,че за твоето дете има детска градина или алтернативен вариант,а при нас не е така.тук само се изисква,а никой не мисли за сем и благоденствието на подчинения си
Не бързай да обобщаваш така лесно за тук!
От първия пост на авторката аз разбрах, че става дума за държавна голяма фирма. Аз съм работила и в държавна и в голяма частна фирма - и на двете места е имало условия за болничните, но те са били за предупреждение да не се прекалява. Защото(тук вече аз ще обобщя) българинът беше свикнал да "скатава" както може и колкото може и болнични се взимаха за щяло и нещяло. Когато покажеш, че си сериозен човек и се докажеш в дадена фирма, никой няма да ти направи проблем за болничен.

# 24
  • Мнения: 352
Със сигурност бих избрала втората работа. По-малко пари, но повече спокойствие. Това с болничните го разбирам. За сравнение работих изтеклата учебна година в две училища/държавна работа/. Тази зима отсъствах поне по 4-5 дни в месеца./малкия боледува/ През месец Май вече бях бременна ,та с жестоко повръщане буквално се влачех, карайки колата от едното училище в другото за часовете/6 км. разстояние/ В един момент просто се наложи да отсъствам 2 дни, че не издържах, а и толкова ми се повръщаше, че не бях в състояние уроци да предавам. Е, едната директорка хииич не беше доволна. И това е най-малкото. Буквално ми се скара по тела.Пък и за 200лв. не си струва да си хабиш нервите.

# 25
Детето мисля, че е по важно и аз лично бих избрала втората. Имаш време да се реализираш след като отрасне.
Работа и след нас ще има , нас няма да ни има. Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 1 168
В интерес на истината влизам й в положението на директорката. Учебната година започна по-късно и при липса на преподавателя в, образно казано 1 от 4 седмици месечно (т.е. близо 1/4 от времето) децата доста ще изостанат по дадения предмет. Така че, колкото за теб е важно присъствието ти в къщи до болното дете, толкова и за директорката и учениците твоето присъствие на училище! Все пак не ти е поставила ултиматум /предполагам/ и не ти е отказала болничен, нали! А това, че се е скарала - ами прекипяло и е на жената!
Това е коментар на частен случай! А иначе, най-общо, навсякъде където нямаш заместник и съответно дават по-голяма заплата е неприятно за работодателя да се излиза болничен. И  това не значи, че е забранено да се излиза болничен, а че наистина не трябва да злоупотребяваме с това!

# 27
  • София
  • Мнения: 16 042
Втората - не заради болничните. като му тръснеш болничния ще го признае, къде ще ходи. По-важно е, че познаваш работата и колектива, била си там и просто се връщаш. На ново място - има клюки, интриги, двуличие.  По-бързо се ориентираш в новите неща и си продължаваш като част от колектива.

# 28
  • Мнения: 6 703
Зависи колко наистина искаш да се развиваш професионално и колко възможности дава първата опция.
Аз бих избрала първата, ако работата е по-интересна и по-перспективна.
Връщането на стара работа в позната среда е доста удобно за спокойствието, но пагубно за развитието. Общо взето нищо не може да очакваш. живуркаш си и това е.
Ако обаче искаш да ти е удобно, спокойно и не особено стресиращо - избираш втората опция.
То пък не може всички да са супер успели в професионално отношение.

# 29
  • София
  • Мнения: 337
Чисто хипотетично...въобще не бих работила държавна работа Laughing.

Ако парите не са ти проблем - по-добре си гледай детето и не се хващай на псевдо работа без перспективи така или иначе. Ако искаш да работиш за бъдещето си и за пари, намери трета работа, която предлага именно това.

Относно болничните- звучи ми пресилено. Имам 2 деца (второто е бебе). Никога не съм работила в държавна фирма и никога не са ми правили проблем за болничните. В края на крайщата те дори не се заплащат от работодателя, а са за сметка на осигуровките ти към държавата.

Но като чета поста ти, оставам с впечатлението, че търсиш аргументи относно втората работа. Ти си знаеш, а и съпругът ти също.

Общи условия

Активация на акаунт