Моля, дайте съвет колко би струвал наема за такова жилище?

  • 5 625
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 16 042
1. Около 150.
2. Квартиранта да направи ремонт за сметка на наема - ел. инсталация, изолация, боя.
3. Никакви сделки с роднини или приятели за да си имате уважението.
Пиша от личен опит и преживявания.
4. Септември 2009 след ремонта му вдигате наема на 250Е - ако не иска да се маха, има и други желаещи.

# 16
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Оправете си преди това проблема с инсталацията и после мислете за наеми, че може такъв хубав пожар да стане ...

# 17
  • София
  • Мнения: 174


Повече от 100 евро за такова място не бих дала, а и честно казано, не бих и помислила да живея в такива условия, независимо от наема.
[/quote]
 Peace
Последен / подпокривен / етаж , най-вероятно без асансьор.

И аз съм на мнението на Aisha -никакви сделки с роднини.

# 18
  • Мнения: 940
Ами ние ще го даваме...мъжът ми иска на една братовчедка за 150 Евро...на мен ми се вижда ниска цената. Thinking
А ти сигурна ли си в тази цена, която казваш? В смисъл - имаш опит, чела си, знаеш как вървят наемите?

Имам приятели, които наемат такова за около 200 евро. 150 бяха миналата година по това време.

# 19
  • Мнения: 104
Наистина най-добре според мен инвестирайте в жилището, стегнете го, ваше си е все пак, и тогава го пуснете на по висок наем...Пък колко не мога да кажа, той пазара ще си покаже...търсенето. Но това с инсталацията ме стресна! Погрижете се за този проблем!

# 20
  • Мнения: 674
Септември 2009 след ремонта му вдигате наема на 250Е - ако не иска да се маха, има и други желаещи.

Не мислиш ли че е малко грубо,тъкмо са ти направили ремонта хората и ти да се подиграеш така с тях Whistling

# 21
  • Мнения: 4 916
За жилище, в което ще трябва да избирам дали когато работят телевизор и котлон, мога да включа крушката... и аз не бих дала повече от 100 евро. Да не говорим, че щом е в такова състояние, най-вероятно има проблеми с отоплението, изолацията и кой знае още какво.

# 22
  • Мнения: 1 312
150 евро си е напълно достатъчно.
С тези проблеми които описваш ори ми се вижда множко.
В най-големите студове хората трябва да избират дали да готвят или да се топлят.
Инсталациите на старите сгради обикновенно са външни и правят много проблеми.
Живяла съм в къща строена 1921 година и знам за какво говоря.

# 23
  • Мнения: 4 841
Чисто ... безобразие (да не кажа друга дума!) е да се предлага жилище в подобен вид, независимо на каква цена... Особено това с ел.инсталацията... Хора, добре ли сте? Знаете ли каква беля може да стане? Казвам го като човек, бил свидетел на пожар в подобна сграда... Пази Боже! Какво са в 21 век 2 ел.уреда? Да видим - хладилник, печка за готвене, печка за отопление през зимата (ако няма парно), телевизор (към него -  ДВД), евентуално - компютър... Колко останали "джаджи" има - зарядни за мобилните телефони, сешоари, депилатори, самобръсначки, миксери, тостери, скари, микровълнова...
Да не говорим за  това с душа (предполагам си имала предвид бойлера) - вече е капакът на всичко...

НЕ СИ СТРУВА за каквито и да е пари да се рискува животът и имуществото на съседите - дори и наемателят да е достатъчно безотговорен да поеме риска...

Инвестирайте солидна сума в пълна подмяна на инсталацията, изолирайте мухъла, сменете дограмата и подовите покрития, направете добра вътрешна изолация, пък тогава вземете и 1000 евро на месец и си ги харчете с чиста съвест  Peace

# 24
  • Germany
  • Мнения: 7 947
Аз също смятам, че е безумие да се дава жилището в такова състояние. Защо не го ремонтирате и тогава да мислите за отдаване? Никога не бих дала толкова пари за подобно място. Баща ми дава апартамент на Плиска, двустаен, обзаведен за 220Е. Вярно, че наема е от преди година и половина, но е доволен от наемателите и поне за сега не мисли да го вдига, а си има всичко и дори ако нещо се развали си има ангажимента да им го оправи.

# 25
  • Мнения: 378
Здравейте!
Моля тези от вас, които са запознати с наемите, да ми кажете приблизителна цена за наем на такова жилище:
- около 40 м2, таванско, със скосени стени, в стара кооперация, може би от 1930 г.
- една голяма стая, разделена на 2 с плъзгаща врата помежду им + кухня + баня с тоалетна (проточен бойлер)
- в идеалния център на София, до бул. Витоша
- обзаведено: основни мебели, телевизор, готварска печка, хладилник, пералня
- проблем с ел-инсталацията - т.е. зимно време трябва да се внимава да не се пускат повече от 2 ел.уреда, а когато  е пуснат душа - нищо друго да не е пуснато
- кухнята е в по-занемарено съсътояние, има избит мухъл на места към скосената част на стените

Много ще съм благодрана за някакви мнения относно колко би бил наема!  bouquet

Повече от 100 евро за такова място не бих дала, а и честно казано, не бих и помислила да живея в такива условия, независимо от наема.
И аз Peace

# 26
  • Мнения: 619
Добре, благодаря ви за отговорите!  Simple Smile
Значи ще поясня някои неща - проблема с инсталацията не е толкова страшен - телевизор, джиесеми и т.н. могат да вървят, докато са включени отоплителна или готварска печка или душа в банята - не е проблем. Повече риск има ако вървят готварска, отоплителна печка и душ заедно..но тогава рискът не е от пожар, а просто спиране на тока...и тогава трябва да се викат майстори, които закърпват положението, но пак с тези ограничения. За поправка на цялостната инсталация може би ще отидат хиляди левове, незнам...
Дограма има, качествена, немска, слагана е скоро, основната стая е в много добро състояние, с дървено покритие на тавана и греди, което придава особен чар на цялостната визия. Единствено в кухнята на някои места, по гънки на стените например, има малко мухъл, но дори и не мирише и не се забелязва толкова лесно. Банята трябва да се ремонтира с нови плочки, което ще направим.
Ами това са засега допълнителните ми коментари.  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 289

 Аз работя в сферата и 2 апартамент в абсолютно приличен вид  и с нови мебели е 500лв. Peace Ако е лукс 300-350 евро Peace
... апартамент на Плиска, двустаен, обзаведен за 220Е. 

Направо ме шашнахте с тези цени  newsm78
Двустаен апартамент на Плиска за 220 евро.. Тези 300-350 евро за "лукс" в кои квартали вървят?? Според мен в много много крайни...

# 28
  • Мнения: 1 425
1. Около 150.
2. Квартиранта да направи ремонт за сметка на наема - ел. инсталация, изолация, боя.
3. Никакви сделки с роднини или приятели за да си имате уважението.
Пиша от личен опит и преживявания.
4. Септември 2009 след ремонта му вдигате наема на 250Е - ако не иска да се маха, има и други желаещи.
Заради такива наемодатели хората не искат да са под наем. Ама то няма лошо - всеки играч си намира майстора.

# 29
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Значи ще поясня някои неща - проблема с инсталацията не е толкова страшен - телевизор, джиесеми и т.н. могат да вървят, докато са включени отоплителна или готварска печка или душа в банята - не е проблем. Повече риск има ако вървят готварска, отоплителна печка и душ заедно..но тогава рискът не е от пожар, а просто спиране на тока...и тогава трябва да се викат майстори, които закърпват положението, но пак с тези ограничения. За поправка на цялостната инсталация може би ще отидат хиляди левове, незнам...

За проточния бойлер трябва да ви сложат отделен бушон и да го свържат с кабел от 6 КВ. Така не се товари мрежата толкова и е един вид независим от останалите уреди (лошо го обясних, ама не знам как). На мен за тази услуга миналата година ми взеха само 25лв., като кабела си купих аз, струва между 50 и 70лв в зависимост от дължината. Бойлера ми е с мощност от 9 КВ. Техника го намерих по обява в "Позвънете".
По-добре го направете това за да си нямате ядове после, изобщо не струва скъпо.

Общи условия

Активация на акаунт