Бенидорм - Испания

  • 13 925
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 250
пускам ти  ималко снимки: http://www.snimka.bg/album_organize.php?album_id=280925

Последна редакция: сб, 13 сеп 2008, 15:05 от Danito_t

# 16
  • Мнения: 149
Невероятни снимки, но не попаднах точно на тези от Бенидорм. А всичко, което е в тези албуми сте го видяли ли? Големи пътешественици, направо завиждам smile3511

# 17
  • Мнения: 250
А как така, те всичките са от Бенидорм, има няколко от Алтеа и Гуадалес.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 423
А как така, те всичките са от Бенидорм, има няколко от Алтеа и Гуадалес.

Имам усещането, че линкът ти не е коректен, защото се отваря началната страница на снимка.бг

# 19
Здравейте!
Случайно търсих на търсачка Тера Митика и съответно излезе и Бенидорм.
До преди 4 г. бях емигрант именно в тази част на Испания. За мен, а и за много други които са ми идвали на гости - това е мястото за морски и развлекателен туризъм!
Бенидорм е строен през 70 г., когато след смъртта на Франко Испания "се отваря" за международен туризъм. Казват му малкия Ню Йорк заради високите му хотели и жилищни сгради - единственният такъв курорт в Испания. Около 70% от туристите които го посещават са британци.
Освен атракциите и местат които ви предлагат да посетите колегите от форума може да посетите Аликанте - на 50км е от Бенидорм по магистралата, която от Аликанте през  Валенсия за Барселона- е платена. Казва се Autopista A7. Но ако не плащате успоредно на магистралата има хубави пътища от Националната пътна мрежа. До бенидорм е Алтея, а след Алтея е Калпе. Най-много ми харесват тези 2 селца които са с население над 20-30 хил. души. Особено Калпе е уникален - хубави къщи и хотели - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ГО ПОСЕТЕТЕ!!! Там има покрай рибарското пристанище няколко ресторанта с морски деликатеси. Тук в Б-я нямаме такива традиции с морски деликатеси.
Ако обичате дискотеки - има на крайбрежната улица на Бенидорм. Самото крайбрежие на Бенидорм е разделено на 2 големи залива. Единият от страната на Валенсия, Алтея и Калпе е посещаван от Англичани, а другият, който е по-хубав се посещава от испанци. той е от страната на малкото яхт-пристанище. За харчене на пари в магазини трябва да посетите Centro La Marina . Това е местния МОЛ. До него са разположени представителства на всички хранителни вериги.
Приятно изкарване!
Има на много места центрове за информация на туристите.

# 20
  • Мнения: 149
Благодаря Vladimir, попълвам списъка с места за посещение и се настройвам на испанска вълна, че малко остана

Общи условия

Активация на акаунт