ДЕКЕМВРИЙКИТЕ: "Ура,Елси има дъщеря!"

  • 15 123
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 614
С риск да си превърнем темата в чат - искам да ти кажа, че и досега се случва да има дни, в които почти никакви разумни доводи да не я карат да отива с усмивка, а просто.....няма избор, уви...
Днес пак ме пита - "защо не отида пи моя деди, а пи децата" и аз безспир обяснявам, че ни ходим на работа, и тя ходи на нейната работа, която е при децата....и други обяснения, които кой знае как звучат в главичката и....

Елси, все тая надежда, че има по-фино детенце от нея.... Mr. Green Ще изчакам още включвания, и ако не - ще се свия виновно в ъгъла  Mr. Green
А и да си кажа пак, че тя още суче. Нищо, че се смята за много "гоямо миченце" - те нещата не са свързани по никакъв начин  Flutter Mr. Green

# 16
  • Мнения: 728
Ние отидохме със желание днес,преди малко звъннах и едната леличка ми каза,че си бил взел багажа,пантофите и и бил казал да го облече и да излизали да играят!  Mr. Green
Не е плакал,но сутринта като го заведох се обърна и пита "мамо,ти тук ще стоиш нали?"...незнам как е реагирал като после не ме е видял. Rolling Eyes
Но като видях,че отиде със желание и ми е по-спокойно! Peace
Въпреки,че на някой не им се ходи(сигурна съм,че и ние ще имаме такъв период) съм на мнение,че там се чувстват по-добре и са в своята среда. Hug

Елси...мъчно ще ни е мила,свикнали сме винаги ние да им помагаме...децата ще свикнат да ходят на детска,но ние май не...  Hug

Правде-да е жива и здрава,пък финна или не,няма значение!Нали е госпожица,трябва да е слабичка!  Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 3 825
Хайде и аз да кажа за първия ден.
Вчера като го взех и единственото за което е плакал било, че леглото не си е неговото и не искал да легне, но после заспал и докато спал се напишкал. Иначе лелята и госпожата са доволни от него. Учителката му като ме видя и започна да го хвали как броял до 10 и тя като показвала някакъв предмет и той казвал какъв цвят е, а аз и казах, че и буквите познава и нейната реакция беше  Shocked (емотикона е просто идеален за случая).
Днес Ники го заведе и той тръгна с желание, а там като е стигнал си е хванал лелята за ръка, казал е "чао" на татко си и се е качил в неговата група Grinning. Следобед ще видим какви ги е вършил днес.
Ох, Елс, много мъчно ми стана за Стени като си го представих как е седял и си е държал мечето Sad. Незнам какво да ти кажа, миличка. Дано да е моментно състояние и в следващите дни отново да ходи с желание.
Веси, браво на Ивко за ентусиазма да ходи на ДГ smile3501. Пиши утре как е положението с тръгването.
Правде, красавица е Калина, а за кг. не се притеснявай, така е по - добре Peace.
Мислех, че Дани е 13,5 кг, но в понеделник лекарката го премери с обувките и дрехите и се оказа, че е 15 кг и е висок 100 см.
Оставям ви, че трябва да готвя, да се къпя и после беж към ДГ Mr. Green.
Приятен ден на всички  bouquet.

# 18
  • Мнения: 799
И после дае похваля и аз - Калина успя да качи 1,5 кг и вече е невероятните 12,200 и 98 см. Та и тя вече не е в категорията най-хилаво Декемврийче  Mr. Green

Що, Правде, кой е по-втален от нея? Mr. Green
Мисля, че ще сме победители в тази категория, но в петък ще я замерват в поликлиниката, та ще се разбере кой ще е призьора  Mr. Green

Разглеждайки снимките на Калина (пу-пу, да я поакат кокошките, много е хубава, бе, Правде  Heart Eyes), си мисля че трябва да ми спретнете един курс по прически, щото на Маги освен опашки - друго не мога да правя (не, че и тя търпи, де)  newsm78
В депресарския ви чат няма да се бъркам, вчера цял ден бях с Маги в парка, бях супер спокойна, не можа да ме изнерви нито мотането (чакай да си намеря камъче, не искам да ходя в къщи, чакай да поседя), нито мрънкането (носи ми колелото, искам на въртележките и т.н.), и вечерта реших, че явно работата ме изнервя, за това и Маги ме изнервя. Да, ама днес щях да удуша поне 5 пъти - сутринта се мота по пижама около 2 часа, не закуси, омаза се с боя, следствие на това закъсняхме за процедури за ръцете й, после исках да я заведа до поликлиниката за мерки и теглилки, но заради мотането изпуснахме смяната на педиатърката, прибрахме се, оказа ми да яде и сега мърмори, че не иска да спи  #2gunfire). А аз трябва да изчистя в нас  #Cussing out Явно мога спокойно да отглеждам дете само ако имам чистачка, готвачка, перачка и не се налага да работя  Peace

Правде, Хот ще се обади, когато Рада се аклиматизира към бабите, и ще се разберем за вечерно излизане

# 19
  • Мнения: 438
Правде - включвам се да ти оспоря първото място по хилавост.....
Анна Мария я премерих на кантара в поликлиниката с дрехи и обувки е 12,5кг и е 91см.
Тези мерки не са за хвалене,но какво да се прави-фина госпожица. На срещата видях,че и Маги е от нашия отбор,но ще чакаме мерките от Пачи,която тези дни е учудващо неактивна.
Елс - надявам се скоро да се успокоите и ти и Стени. Няма връщане назад,колкото и да не ни си иска там им е хубаво сред връстниците,макар че раздялата сутрин е по-болезнена за нас , отколкото за тях. Ани всяка сутрин почти ме гушкаше на вратата с рев и не искаше да влезе,но 10 мин след това нямаше и следа от тъгата и, а аз по цял ден страдах.
Марти, Веси - поздравления за вашите герои! Дано и за в бъдеще да нямате проблеми с ходенето на ДГ.

# 20
  • Мнения: 438
Пачи - писали сме заедно...извинявам се за упрека! Simple Smile

# 21
  • Мнения: 799
Неактивна съм, щото 1. в парка няма нищо интересно и 2. градинската тема ми чужда (за сега)  Mr. Green
2-3 дни няма да имам компютър (Милен ще боядисва хола), така че от сега предупреждавам Елс, ако реши да ражда, да ми пусне смс, за да й дам благословията си  Mr. Green
Моята приятелка Зечова я няма никаква напоследък...  newsm78

# 22
  • Мнения: 1 666
Пачи, споко, мисля до 15-ти да не раждам! Айде чакаме и вашите мерки и да видим коя е по-по-най манекенка или иначе казано кой не си храни детето  Mr. Green

Видях снимките на Калина - прекрасна е! Heart Eyes

Правде, ти май от едното кърмене ще минеш към второто  Wink

# 23
  • Мнения: 438
Успях да кача малко снимки от морето,за тези на които им е мъчно за нас.
http://annamaria05.multiply.com/photos/album/32/32#1
Дано да не ви досадя с пясъчните фигури,но бях много впечатлена от тях и реших да го споделя с тези от вас,които не са ги видяли.

# 24
  • Мнения: 2 614
Успях да кача малко снимки от морето,за тези на които им е мъчно за нас.
http://annamaria05.multiply.com/photos/album/32/32#1
Дано да не ви досадя с пясъчните фигури,но бях много впечатлена от тях и реших да го споделя с тези от вас,които не са ги видяли.

Хич не ми досадиха! Напротив щях надълго и нашироко да разпитвам къде са - някде извън БГ ли са снимани....хей такива работи!
А Ана-Мария има прекрасни очи, ако не съм го казвала досега!  Hug

Благодаря за коментарите за Калина, сега е много променена с тази къса косичка, но пък косата ще порасне  Simple Smile

Елси, като нищо както сме го подкарали, ако задържи така до следващата година, ще разбера какво е кърмене в тандем  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 940
Ей така като ви чета с детските градини и  ми се свива стомаха, и тука племенника ми като тръгна на детска 1 седмица беше доволен после 2 рева и после всичко беше ОК.
Елси...вълнуваш ли се за раждането,какви са ти чувствата в момента...в смисъл просто щото си раждала веднъж по лесно ли възприемаш нещата?

правде,цветина...много хубави момиченца Heart Eyes

Ние сме около 13 кг ,височина не знам,не съм я мерила скоро

# 26
  • Мнения: 799
Вики, забравих да те питам за плановете за смяна на къщата - от какво са продиктувани?
Отивам да гледам Анна Мария

# 27
  • Мнения: 728
Ето ни и нас. wavey
Малкия мъж е нахранен,изкъпан и вече спинка,за да е свеж утре за ДГ.
Каза,че лягал да се наспи и като стане отивал в ДГ. Laughing
Днес е бил крив и е мънкал доста за мен,но си мисля,че причината е,че снощи заспа в 23 и го събудих в 7 и не се наспинка. Rolling Eyes
На обяд е спал много малко.Събудил се,видял,че лелята е в стаята,а не госпожата и тръгнал да я търси,после легнали и се гушкали,но не е заспал. Mr. Green
Иначе си хапвал добре,днес даже се похвалил на "неговата госпожа" ( по принцип са 2,едната преди обяд,другата след обяд,и по-младичката му е любима,понеже миналото лятото излизахме заедно на кафе-тя има момиченце 1 година по-голямо от Ивко) че си изял всичкия таратор! Grinning
Научил е част от песничка и цял следобед си я повтаря. Whistling
Когато отидох да го взема госпожата четеше книжа,а всички дечица бяха седнали по столчетата си и я слушаха,освен Ивко-той беше се заиграл с един трактор на една страна.Попитах го защо не е на столче,за да слуша приказката,но госпожата каза,че повече от 2 мин. не се задържал мирно на едно място. Mr. Green
Общо взето нямали проблеми с него. Peace
Само че се чудя,защо искат дрехи за преобличане,след като всеки път когато го взимам е с дрехите от сутринта,които са обядвали и закусвали с него...днес чак ръкавите му бяха в супа  ooooh!

Правде,Цвети,Елси....разгледах много хубави снимки на пораснали дечица. Heart Eyes  bouquet

Това е за сега от мен,отивам да гладя и да приготвям раницата на ученика за утре  Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 3 825
Здравейте Hug.
Цвети, снимките са много хубави. Пясъчните фигури са страхотни, а Анна Мария е красавица, няма две мнения Peace.
Пачи, и у нас беше така до преди няколо дни. Два часа се разхожда по пижама, два часа закусва, два часа се мие... напълно ми е познато всичко което си описала, обаче сега за половин час се прави всичко това Mr. Green.
Веси, браво на Ивко, дано все така да продължава да ходи на ДГ.

И Дани вчера се е държал много добре - ял е, пишкал е, на обяд пак малко е плакал, че си иска неговото легло, но след това е заспал и следобед като отидох да го взема ми се зарадва много, но искаше да остане да си играе още с дечицата. Тази сутрин отиде отново с желание на градина Grinning.

Ами това е от мен.
Приятен ден на всички  bouquet.

# 29
  • Мнения: 728
Ние пък днес почнахме пазара от вкъщи,че ДГ била заключена,не искал да играе с децата и отидохме с рев.После плака за мен,да съм стояла там... Rolling Eyes
Госпожата го взе и аз трагнах и сега пиша и плача. Cry
Май му мина мерака и сега дойде другата крайност-да плаче! Tired

Общи условия

Активация на акаунт