Дребни сладки - "Корекомки"

  • 25 940
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
И аз я знам тази рецепта като 'Корекомки' - мисля, че е защото в готов вид наподобяват малко вида на знака на Кореком едно време. А готовите купешки 'Сълзица' се появиха на пазара от няколко години.

# 16
  • Мнения: 4 176
Хонда ,сега ще ги почвам, но моля те кажи колко бр. стават? Да не стане така че адс е пенсионирам до печката?

# 17
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
На мен ми станаха две тави (може би към 60-70 броя),обаче имай предвид,че в сравнение с други сладки по-бавничко се пекат и ако печеш всяка тава поотделно,ще отиде около час за печенето. Между другото,не се надигат много,така че може нагъсто да се редят - аз ги бях оставила по-нарядко,затова ми станаха две тави.

# 18
Хонда ,сега ще ги почвам, но моля те кажи колко бр. стават? Да не стане така че адс е пенсионирам до печката?
Хедра ти е отговорила. Не съм ги броила, но някъде там е цифрата на парчетата. То и зависи колко голяма ще ти е чашата или формичката, с която ще ги изрязваш. Моята чаша има ширина горе-долу като на винените. Печенето наистина е по-бавничко. (дано имаш и по-голяма тавица Wink)

# 19
  • Мнения: 289
И  аз благодаря за рецептата!   bouquet
Много са хубави сладките, а и лесни, което за мен е много важно! Laughing

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
ПРИГОТОВЛЕНИЕ
Меси се на меко тесто от всичките продукти. Реже се на кръгчета и се овалва в кристална захар. Сгъва се на 4. Пече се в подмазана тава в предварително загрята фурна (моята я загрявам на 190-200 градуса)

Тук е момента да кажа как аз знам, че се оформят сладките. Разточва се кора, дебела 0,5 см, и се поръсва със кристална захар. Навива се на руло и се реже с нож - всяко парченце около 0,8 - 1 см широко. Нареждат се в тава, сравнително нагъсто и се пече. (оттук и формата като знака на Кореком).

# 21
  • Мнения: 4 176
Ей ги мойте:
http://www.bgphoto.net/photos/2121/o632560114522187500.jpg

Благодаря за чудесната рецепта. Много вкусни. Моите не се разтвориха като твоите, защото май ги разточих много тънко. Направих около 80 бр.

Последна редакция: нд, 03 юли 2005, 18:38 от Mamica

# 22
  • Мнения: 2 609
И сега има Сълзица по магазините,някъде ги водят Бутерки,от където се замислям,ако се направят от наръсено със захар бутер тесто,дали няма да се получат newsm78

# 23
  • Мнения: 4 176
,ако се направят от наръсено със захар бутер тесто,дали няма да се получат newsm78
Отвратни са. Да има ги. Лепят се по зъбите. Тия на Хонда са 100 пъти по-вкусни.

# 24
Ей ги мойте:
http://www.bgphoto.net/photos/2121/o632560114522187500.jpg

Благодаря за чудесната рецепта. Много вкусни. Моите не се разтвориха като твоите, защото май ги разточих много тънко. Направих около 80 бр.
Браво Мамицаchef
Радвам се, че са ти харесали.
ПРавила съм и от бутер тесто, но вкуса (поне за мене) е доста по-различен.
Бу, това, което даваш като идея е супер, и мнооого по-мързелив начин.  newsm10

# 25
  • Мнения: 202
Преди време бях пробвала с бутер тесто и захар поръсено в същата форма и се получи.

# 26
  • Мнения: 2 609
Преди време бях пробвала с бутер тесто и захар поръсено в същата форма и се получи.
И аз току що пробвах  chef,ми харесаха ми само дето не станаха толкова препечени,но другия път ще знам Party

# 27
  • Мнения: 1 269
Аз се пробвах и ги направих - супер станаха,само че малко промених някои неща:
Вместо крема сирене ползвах извара (случайно имах вкъщи един пакет) и принципно ползвам маргарин за сладкишите,не масло (но сега постфактум си мисля,че може би с масло ще станат по-хрупкави newsm78).
И понеже ме мързеше да изрязвам и сгъвам кръгчета,процедирах мързеливата - разточих кора от тестото,наръсих обилно със захар,сгънах веднъж,повторих процедурата по наръсването и сгънах още веднъж по дължина,така че се получи нещо като руло,от което рязах парченца,дебели по около сантиметър (но мисля,че ако малко се позамрази и се отрежат още по-тънички парченца,ще стане съвсем като готовите) - по този начин на вид стават абсолютно като готовите.После ги топнах в захар,наредихме,изпекохме...и не останаха Mr. Green
Много сполучлива рецептичка Grinning
Тъкмо се канех да напиша  моят вариант на тези сладки и ти си ме изпреварила !  bouquet В оригиналната  рецепта от баба ми има извара вместо крема сирене ,а маслото по желание може да се замени с маргарин за готвене - така пише .Името им е "балеринки" bowuu

# 28
  • Варна
  • Мнения: 366
 
,ако се направят от наръсено със захар бутер тесто,дали няма да се получат newsm78
Отвратни са. Да има ги. Лепят се по зъбите. Тия на Хонда са 100 пъти по-вкусни.


И аз преди съм ги правила по тази рецепта,но сега ми е по лесно с бутер тестото.Е друго е но по бързо става.И наче вашите изглеждат апетитни.

Общи условия

Активация на акаунт