за кръщенето

  • 14 449
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 784
Два пъти съм ставала кръстница и двато пъти съм чела.
Обаче на синът ми не помня, но май кръстника не чете, а само повтаряше след отчето определени фрази.

# 16
  • Мнения: 224
На всякъде е различно. Когато кръстихме мойто дете, кръсницата не я караха да чете нищо. Мъж ми стана кръстник преди 3 месеца, също не чете, но аз бях кръсница миналия месец и ме караха да чета. И трите кръщенета, за които говоря бяха в различни църкви и градове.

# 17
  • Мнения: 5 401
Ние ще кръщаваме малкия в Св. Неделя. Свещеникът ми даде списък с необходимите покупки, на гърба на който има текст за четене от кръстника. Нямам идея дали наистина ще трябва да го прочете, но пасажа е много хубав.  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 521
Преди 5 дни кръстихме малкия.Нищо не искаха да чете кръсника-само повтаряше след попа няколко думи.Когато кръщавахме каката беше същото Peace

# 19
  • Мнения: X
Ние ще кръщаваме малкия в Св. Неделя. Свещеникът ми даде списък с необходимите покупки, на гърба на който има текст за четене от кръстника. Нямам идея дали наистина ще трябва да го прочете, но пасажа е много хубав.  Simple Smile

хм, дали е същия текст - символ на вярата се казва, мисля че е това:
http://209.85.135.104/search?q=cache:0NOElpCefngJ:www.svnikolay. … ;ct=clnk&cd=9

# 20
  • Мнения: X
сетих се и друго да ви питам: всички ли сте си носили кръщелното на кръстника и аката за раждане на бебето преди това (т.е. не направо на кръщенето)?

# 21
  • Мнения: 1 447
Днес ходихме да си запазваме час за кръщене и ни казаха да носим кръщелното и акта за раждане на самия ден,а не по-рано.

# 22
  • Мнения: 4 784
Кръщелното на кръстника направо на кръщенето, акта за раждане не.

# 23
  • Мнения: 1 447
И при нас на кръщенето на дъщеря ми кръстницата само повтаряше след попа нищо не са я карали да чете.Явно във всяка църква го правят по различен начин.

# 24
  • Мнения: 5 940
Какъв е проблемът? Не може да чете ли? Текстът е хубав, запознава го с ролята на кръстника.

# 25
  • Мнения: 1 447
Какъв е проблемът? Не може да чете ли? Текстът е хубав, запознава го с ролята на кръстника.
Пък може и да се притеснява да чете пред хората.Знае ли човек.

# 26
  • Мнения: 5 940
Какъв е проблемът? Не може да чете ли? Текстът е хубав, запознава го с ролята на кръстника.
Пък може и да се притеснява да чете пред хората.Знае ли човек.
Така е, може. Някои имат сценична треска,  проблем с говоренето пред хора, но наистина текстът е хубав.

# 27
  • Мнения: 2 312
И при нас на кръщенето на дъщеря ми кръстницата само повтаряше след попа нищо не са я карали да чете.Явно във всяка църква го правят по различен начин.
И при нас беше така Peace

# 28
  • Мнения: 1 949
Нашият кръстник ще е момче на 10год. Дано не го карат да чете нещо, че предполагам, ще се притесни.  Rolling Eyes
Иначе и на нас ни казаха кръщелното на кръстника и акта за раждане в самия ден да ги носим.
А чували ли сте нещо за златно кръстче, което трябва да се купи и да се освети по време на кръщенето? И кой го купува това кръстче, може ли ние да го купим или трябва да е от кръстника  newsm78

# 29
  • Мнения: 1 447
Нашият кръстник ще е момче на 10год. Дано не го карат да чете нещо, че предполагам, ще се притесни.  Rolling Eyes
Иначе и на нас ни казаха кръщелното на кръстника и акта за раждане в самия ден да ги носим.
А чували ли сте нещо за златно кръстче, което трябва да се купи и да се освети по време на кръщенето? И кой го купува това кръстче, може ли ние да го купим или трябва да е от кръстника  newsm78
За пръв път чувам за златно кръстче.
Не ми се вярва 10 годишно дете да го карат да чете.Най-вероятно ще повтаря след попа.

Общи условия

Активация на акаунт