Относно напъните по време на раждане

  • 16 625
  • 88
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 298
Както са ти казали момичетата напъните са най-доброто от процеса на раждането.Контракциите са тези които са по-неприятни.Моята принцеса излезе на третия напън,но за сметка на това разкритието продължи 12 часа.Само да ти кажа,че не помня да го срещнах някъде-при напъните задължително очите стиснати за да няма после кръвонасядания по очните ябълки.Пожелавам ти леко раждане и здраво и силно бебче.  bouquet

# 61
  • Мнения: 229
И при двете раждания около 20 мин. При второта раждане ми сложиха инджекция за напъни и бяха по силни! Според мен дишането е най важно през цялото време на раждането

# 62
  • София
  • Мнения: 285
Зависи изцяло от теб. Ако дишаш правилно и напъваш ефективно може с 3 контракции да родиш. Което не се случи при мен - не знам колко време отне, но не беше бързо, защото не успявах да напъвам достатъчно ефективно. Важно е да напъваш с корема, а не с лицето и да не издишаш преди акушерката да то каже.

# 63
  • Мнения: 4 434
Ами при мен не дълго, всъщност 3 напъна.... зависи дали напъваш правилно....
И при мен така 3 напъна за около 15 мин

# 64
  • София
  • Мнения: 418
при мен отне около 30 мин докато бебето се роди. не напъвах добре, защото бях изтощена от 15 часа контракции. В крайна сметка докторът и акушерката избутаха бебето като ми натиснаха силно корема.
важно е да пазиш силите си за изгонването, защото иначе става бавно.
Успех и не се плаши природата си знае работата пък и ще си в ръцете на специалисти все пак!

# 65
  • Мнения: 14 133
След пълно разкритие напъните траят сравнително кратко, но е и много индивидуално. Аз родих с 4 напъна.
И аз така.  Peace Бебо излезе много бързо.  Wink

# 66
  • Мнения: 2 172
При мен пък напъните и самото изгонване бяха най-болезнени  Thinking Самото усещане на нещо огромно,което ти разкъсва всичко беше ужасно  Sick а епизиотомията да не говорим  ooooh! Направо не ми се мисли,какво ще правя следващия път.Беба беше 3.650 кг.Не е много,но не е и малко предвид,че другите бебета в отделенията бяха едвам по 2.800- 3.000 кг.Но хубавото беше ,че цялото раждане продължи 3-4 часа.В 4 сутринта бяхме в болницата с 4 см разкритие и в 8 без 10 вече си имах бебка,предвид,че се бяха позакучили нещата на 8-мия см  #2gunfire Щях да родя два пъти по-бързо,ама пусти късмет  Crazy

# 67
  • София
  • Мнения: 262
Забелязах че момичетата са ти дали два много важни съвета: задължително очите затворени по време на напъните и напъвай с корема, а не с лицето (все едно ходиш по голяма нужда) и изчакай акушерката да ти каже кога да спреш. Другото което мога да те посъветвам е да се опиташ да се успокоиш, защото страха прави нещата по-болезнени. Попрочети в подфорума "смешно ли е раждането" на мен ми помогна да отида с подходящата нагласа. А ако се наложи епизотомия, в повечето случаи слагат блокаж и най-вероятно няма нищо да усетиш. Аз не разбрах кога ме резнаха. Самите контракции преди пълното разкритие са най-болезнени, но ако си спокойна и не се паникьосваш и дишаш равномерно и дълбоко няма да е толкова страшно.

Успокой се и леко раждане   bouquet

# 68
  • Мнения: 85
Благодаря на всички за съветите,сега ми се струва че горе долу съм подготвена за всичко което ме очаква
и съм спокойна.Дано не ме хване шубето като дойде момента Grinning

# 69
  • Мнения: 857
първи път ми бяха сложили епидурал

А епидурала по желание на пациентката ли се слага или по лекарска преценка Sad

# 70
  • от Луната
  • Мнения: 1 753
Благодаря на всички за съветите,сега ми се струва че горе долу съм подготвена за всичко което ме очаква
и съм спокойна.Дано не ме хване шубето като дойде момента Grinning
Не искам да те плаша,ма шубето винаги те хваща в последния момент Twisted Evil
първи път ми бяха сложили епидурал

А епидурала по желание на пациентката ли се слага или по лекарска преценка Sad
да, по желание на пациента, а в нашата болница даже трябва да си имаш и уговорка с анестезиолог, Mr. Green

# 71
  • Мнения: 179
На третия напън беше вън,а контракциите бяха към  30мин,пожелавам на всички такова лесно раждане  Heart Eyes Момичетата са прави-слушай акушерката и вс ще е ок   Wink

# 72
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
При мен напъните продължиха точно 10 минути.
Забелязах че момичетата са ти дали два много важни съвета: задължително очите затворени по време на напъните и напъвай с корема, а не с лицето (все едно ходиш по голяма нужда) и изчакай акушерката да ти каже кога да спреш. Другото което мога да те посъветвам е да се опиташ да се успокоиш, защото страха прави нещата по-болезнени. Попрочети в подфорума "смешно ли е раждането" на мен ми помогна да отида с подходящата нагласа. А ако се наложи епизотомия, в повечето случаи слагат блокаж и най-вероятно няма нищо да усетиш. Аз не разбрах кога ме резнаха. Самите контракции преди пълното разкритие са най-болезнени, но ако си спокойна и не се паникьосваш и дишаш равномерно и дълбоко няма да е толкова страшно.

Успокой се и леко раждане   bouquet
Peace

# 73
  • Габрово
  • Мнения: 403
Малеееееее, чета ви и все едно не съм раждала. На мен ми предизвикаха раждането, защото преносвах 12 дни и след като започнаха контракциите ми сложиха епидурална. Контракциите си ги усещах леко през цялото време, но напъни така и не усетих - като ми казваха да напъвам - напъвах, като ми казваха да спра спирах и така може би около 5-6 пъти. Накрая доФтора ми натисна яко корема и така се роди Емо. Сега се чувствам така, сякаш ще раждам за първи път... Дано да съм от щастливките с 30 мин. контракции и два напъна !  Mr. Green Айде леко раждане на всички, на които им предстои.

# 74
  • Попово
  • Мнения: 687
и двата пъти 8ч. контракции и разкритие с по 5-6 напъна... първия път имах и кръвоизливи в очите, но втория не успях да се сдобия с  тази екстра  Wink

Общи условия

Активация на акаунт