Качване на килограми!!!

  • 3 903
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 411
Преди да забременея тежах 65 за ръст 162 /захръглена дори прекалено.Не съм спортувала но много се движех.Живеем в планината и постоянно прави дълги преходи.
Като забременях се оказа че за да износя бебето се налага да лежа ....станах като кит накрая бях толкова дебела че не можех да ходя .Повече от 10 крачки бяха проблем,не можех да се обличам сама ...абе грозна картинка.
Като се прибрах от болницата тежах 89 кг.Понеже кърмех се хранех както е описано във форума за кърмачки без да се лишавам но само пзволените храни.За 4 месеца си бях върнала предишните 65 кг и не личеше че съм раждала.Сега детето е на година и четири месеца и от три месеца не кърмя.Тежа 55 кг НЕ съм спортувала ,а имам напълно плосък корем/никога не е бил такъв/.Продължавам да свалям по 1 кг на месец и половина два,а единствено тичането покрай детето и къщата ме топят.
На мен страшно ми помогна факта че успях да кърмя.Това обаче напълно съсипа бюста ми.Преди носех чашка Д ,а сега В да не казвам че и доста се е отпуснал Sad.
Мога да те посъветвам сега да мислиш единствено как да износиш едно напълно здраво бебче ,а после / ако имаш желаниие /да кърмиш природата на нас жените ще свърши останалото. Wink

# 16
  • Мнения: 645
аз до сега съм качила 4килограма но като се има в напредвит че се качва към края и ще хвана зимния период колко ли ще кача Simple Smile Simple Smile Simple Smileколкото и да е после ще му мисля Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 104
Не се притеснявай за килограмите. Аз от 45-46 кг стигнах 63, т.е. качих 17-18 . В болницата свалих само 6 кг.Но около 10 месеца след раждането свалих всички колограми без диета или спорт.

# 18
  • Мнения: 764
Аз стартирах от 50 и качих 12-13 кг. 10 свалих в болницата и за два месеца след това си върнах старите кг.
Не трябва да те притесняват кг., с грижите около бебето, недоспиването, умората, тичането около него, колограмите много бързо се свалят.

# 19
  • Мнения: 1 080
Към 20 качих имам да смъквам още 6!!!

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Аз качих 12 кг.през бременността, на после за 5 мес. свалих 23 кг.Забременях 58 кг., а сега съм 46-47 кг.Без гладуване, без упражнения, просто имам перфектен фитнес инструктор в къщи  Mr. Green

# 21
  • София
  • Мнения: 3 754
С първото дете качих 17 кг.След раждането свалих 22.С второто качих 20кг. И до 4-тия месец на бебето си ги свалих и двата пъти без диети.Но мисля,че при всеки е индивидуално.

# 22
  • Мнения: 227
Аз качих 8 кг, които свалих за 2 месеца слкед раждането, кърмих също.  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 1 890
     Ако си закръглена по природа, най-вероятно ще качиш малко. Поне с такова впечатление съм останала - слабичките бременни качват много, такива като мен - не.  Embarassed Засега съм + 2 кг, без да се лишавам от нищо - сладко, хляб, абе каквото не съм поискала, това не съм яла.
   Така че споко - и да го мислиш, и да не го мислиш, нещата са строго индивидуални.  Hug

# 24
  • Мнения: 1 103
И двата пъти качих по 15 килограма първата бременност ги свалих бързо и с втората пак но имам 3-4 килограма още .

# 25
  • Мнения: 8 230
Първият път качих 16кг. Когато малкият беше на около 8м бях свалила повече от 20кг - все едно се върнах в ученическите си години. Сега съм пак с 14-16кг отгоре. Явно аз толкова си качвам за бременност  Wink. Изобщо не се притеснявам - ще ги сваля за нула време.

# 26
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Преди да забременея бях 45-46кг, по време на бременността качих 12кг.
В момента съм 44кг, горе-доло месец след раждането се бях върнала вав всички стари дрехи Wink

# 27
  • Мнения: 4 292
Първия път качих десет килограма, а сега май пак ще е толкова, освен ако нещо не се прецакам в последния момент, че напоследък все съм гладна. Спасява ме това, че повръщам (по незнайни за мен причини).

П.П. Стартирах от 43 кг. В момента съм 51кг.

# 28
  • Мнения: 945
С риск да ми се раzсърдят много момичета ще напиша, че бремеността не е иzвинение zа качване на 20-30 килограма. Според моят лекар оптималното качване е 6 до 8 килограма. Ако има повишено zадържане на вода, до 10.  Аz самата до сега съм качила 7 килограма и от 3 седмици не съм мръднала от таzи цифра. Чуствам се отлично, до преди няколко седмици можех и да кажа, че не съм бременна. И най важното... чуствам се красива бременна, мъжът ми е на същото мнение.

Колкото до това колко ще качиш по време на бремеността, то това zависи само и единствено от теб. И на мен апетитът ми беше доста поzасилен по някое време, но вместо кифла ядях краставица, домат, морков (все неща, които са нискокалорични). Ти сама ще намериш нещата, които ти се услаждат и не те карат да пълнееш. И не се притеснявай, бебето ще си вzима всичко, което му е нужно. Нашата красавица в моменат е около 4 килограма.

По отношение на спорта - до 25та седмица се zанимавах с абсолютно същия спорт, както и преди да zабременея. Един път седмично пилатес, понякога допълнително аеробика, а и около 3 месеца всяка събота и неделя сваляне на тапети,после лепене, боядисване и т.н. От 25та седмица почнах вместо пилатес да ходя на йога zа бремнни и паралелно си правех аеробиката в къщи. Сега последните седмици правя само йога, че вече нанагорно ми идва аеробиката.

Приятно бременеене и не zабравяй... бременна не оzначава болна. Ти сама определяш как ще се чустваш по време на бременността.   bouquet

# 29
  • Мнения: 4 292
Колкото до това колко ще качиш по време на бремеността, то това zависи само и единствено от теб. И на мен апетитът ми беше доста поzасилен по някое време, но вместо кифла ядях краставица, домат, морков (все неща, които са нискокалорични).
И аз така правя, ама пусто забелязвам, че ям в големи количества.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт