бързо, лесно, вкусно...в офиса!

  • 10 825
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 017
Ето няклко вкусни идейки:

САНДВИЧИ С ИЗВАРА
Продукти (за 4 порции):
300 г извара, 2 яйца, 50 г масло или маргарин, счукан ким, 500 г хляб, сол.

Нарежете хляба на филийки и ги намажете с маслото или маргарина, а след това с разбитата извара с кима и солта. Печете 1/2 - 1 минута при 600 вата.

САНДВИЧИ С КАШКАВАЛ, ЯЙЦА И ДОМАТИ
Продукти (за 4 порции):
200 г кашкавал, 3 яйца, 2равни супени лъжици брашно,
2 супени лъжици прясно мляко, 50 г масло или маргарин,
2 домата, 500 г хляб.

Нарежете хляба на тънки филийки и го намажете с маслото или маргарина. След това направете паста от разбитото с млякото брашно, настъргания кашкавал и разбитите яйца. Намажете филийките, сложете отгоре кръгчета от доматите и печете 1/2 - 1 минута при 650 вата.

САНДВИЧИ С КОЛБАСИ
Продукти (за 4 порции):
200 г колбаси (телешки салам, хамбургски салам, шунка),
100 г кашкавал, 3 яйца, 50 г масло или маргарин,
2 домата, 500 г хляб, няколко стръкчета магданоз,
2 супени лъжици брашно.

Разбийте добре яйцата и като бъркате непрекъснато, прибавете настъргания кашкавал, размесен с брашното, нарязания на кубчета колбас и ситно нарязания магданоз.
Печете 1/2-1 минута при 600 вата.
Поднесете сандвичите, украсени с кръгчета от доматите и листенца от магданоза.

ПРИНЦЕСИ
Продукти (за 4 порции):
300 г кайма (смес), 50 г масло или маргарин,
50 г кашкавал, 500 г хляб, смлян черен пипер,
сол, 1 глава кромид лук.

Омесете каймата с разтопеното масло или маргарин, нарязания на ситни кубчета кашкавал и подправките. Нарежете хляба на тънки филийки и ги намажете с приготвената смес. Печете 1 минута при 600 вата.

САНДВИЧИ СЪС СИРЕНЕ
Продукти (за 4 порции):
200 гр.сирене, 50 гр. масло или маргарин,
1 домат, 500 гр. хляб

Нарежете хляба на тънки филийки, намажете ги с маслото, подредете филийките сирене, а най-отгоре сложете кръгчете от домата. Печете 1 минута при 600 вата.

САНДВИЧИ С КАШКАВАЛ, ЯЙЦА И МАГДАНОЗ
Продукти (за 4 порции):
200 гр. кашкавал, 50 гр. масло или маргарин,
2 яйца, 2 домата, 500 гр. хляб,
4 супени лъжици ситно нарязан магданоз

Нарежете хляба на тънки филийки и ги намажете с маслото (маргарина). Отгоре поставете тънко парче кашкавал. Разбийте яйцата и ги разбъркайте със ситно нарязания магданоз. Намажете филийките с яйчената смес и ги печете 1/2 - 1 минута при 650 вата.
Консумират се веднага, гарнирани с филийки домати.

Рецептите им са от този сайт: http://culinary.hit.bg/micro/sandvich.htm

Може да се приготвят и от готовите супи на Магги.
За друго не се сещам.  Thinking

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ау, супер! А ние в нашия офис не готвим  Sad.......шефа иска да работим, що ли така?  newsm78

# 17
  • Мнения: 11 004
BENI MAMA, вече знам какво ще обядвам утре Hug Миш-маш ми е любимото ястие, но толкова бърз и лесен вариант за първи път чувам.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 972
някои от вас поне микровълнова имат в офиса, ние и това нямаме... Tired аман от тостове, сандвичи, пици и тем подобни  Sick

# 19
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Можете да се правите различни видове гювечета Peace

# 20
  • Мнения: 4 433
Ха, сетих се и за нещо, което аз не обичам много,но... От тези спагети полуготовите... Чувала съм, че стават и на микровълнова.
Да аз много ги обичам

# 21
  • Мнения: 11 004
Преди малко си направих миш-маш, но сложих 2 сурови пиперки, 1 средно голям суров домат, 4 яйца и 150 г сирене. Получи се  количество за 3 големи порции и е много вкусно. Peace Следващия път ще добавя и кашкавал за разкош. Wink
Бени Мама,   bouquet

Последна редакция: чт, 04 сеп 2008, 13:02 от Linofrina

# 22
  • Мнения: 3 641
Да питам купата в микровълновата рябва ли да се похлупва. В смисъл не пръска ли Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 11 004
Да питам купата в микровълновата рябва ли да се похлупва. В смисъл не пръска ли Rolling Eyes

Не съм я похлупвала и нямаше пръскано. Все пак оставих 2 пръста разстояние до ръба й, не я препълних много.

# 24
  • Мнения: 830
Преди малко си направих миш-маш, но сложих 2 сурови пиперки, 1 средно голям суров домат, 4 яйца и 150 г сирене. Получи се  количество за 3 големи порции и е много вкусно. Peace Следващия път ще добавя и кашкавал за разкош. Wink
Бени Мама,   bouquet
Радвам се, че ти е харедал  Hug въртят ми се едни пиперки бюрек ама първо ще направя експеримента в къщи и ако е сполучлив ще ви кажа Wink

# 25
  • Мнения: 1 726
Сетих се за един зимен миш-маш:1-2 яйца, 200 гр. сирене ,бурканче лютеница и в микровълновата за 2-3 минути (колкото да се сгъстят яйцата).

# 26
  • София
  • Мнения: 5 074
Аз съм правила и грах, паприкаш с картофи и бекон, леща яхния, гъби с ориз,ориз със зеленчуци, зелен фасул със сметана и още.....
Приготвям ги по същия начин като  във фурна.
Всичка става много бързо. Икономия и на време и на ел.енергия. И като сложим и това, че не ядем постоянно сандвичи.

# 27
  • out of space
  • Мнения: 8 573
След малко ще правим миш-маша, после ще пиша как е станал  Simple Smile

Хули, дай рецептата за гъби с ориз, моля!

# 28
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Сега се сещам, че има едни спагети, които стават много бързо и лесно за няколко минути. И не ти трябва нищо друго освен топла вода. Те са в нещо като кофичка, заливаш с гореща вода и затваряш капачето след няколко мин. е готово за консумация, към тях има и подправки и зехтин мисля.
Като се има в предвид, че не всеки на работа има котлон или микровълнова.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 074
Нарязвам на дребно лук и го слагам с мазнина в микровелето за минутка-две.
След това прибавям домати на кубчета от консерва 1 суп. лъжица.
Връщам в микровелето пак за минутка и добавям гъбите, пикантина,чер пипер, ориз  и вода.
На чаша ориз - 3,5 чаши вода.
Става за около петнадесетина минути.

Общи условия

Активация на акаунт