Януари 2004 - 3

  • 61 955
  • 260
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 1 783
Знаете ли към какво точно е алергична?
Ако знаех и беше мое дете, щях да избера басейн с минерална вода или където водата не се хлорира, а се озонира/но не знам къде има такъв/.

# 151
  • Мнения: 2 070
към матрачен микрокърлеж.при нас басейна е само един

# 152
  • София
  • Мнения: 1 783
Не смея да ти дам категоричен съвет, Пали! Аз бих рискувала, но си познавам децата, ако са болни от нещо, съм ги наблюдавала, подбрала съм си лекарите, застраховала съм се максимално срещу рискове. А и аз съм екстремистка принципно, спрямо децата си. Към чуждите подхождам по протокол  Simple Smile. Трудно ще намериш лекар, който би си сложил главата в торбата и би пратил дете с алергия в хлориран басейн. А съществува  и немалък риск, басейнът да не  е особено чист и детенцето да се окаже алергично към някоя гъба илил бактрий плуващ свободен стил из водата. В София имам избор, аз самата плувам и познавам басейните, знам къде бих си завела децата. При вас не знам как е.

Последна редакция: пн, 27 апр 2009, 18:28 от Имелда Маркос

# 153
  • Мнения: 2 070
Благодаря!  bouquet
При нас въпроса принципно е,
ползата повече от вредата ли ще е?

# 154
  • София
  • Мнения: 1 783
При всички положения, според мен, ползата ще е по-голяма  и безспорна.
Сега се сещам  и нещо друго - ако тя ходи на детска градина, то там дезинфекцията се извършва главно с хлор- съдържащи препарати / евтини и ефективни, на кого му пука, че са дразнещи/, ако госпожицата беше алергична към хлора - щеше да се е проявило.

# 155
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Изпуснала съм темата, а се чудех къде се затрихте ooooh!

На вълна записване в предучилищна група сме, има ли и други като нас?

# 156
# 157
  • Linz
  • Мнения: 11 619
*Svet*, а вие къде ще я карате?
На мен ми се ще направо в училището.

# 158
  • Мнения: 1 014
РЕНИ и на мен така ми се иска. Ние със сигурност, ще сме в някое частно, но още не сме ориентирани къде точно.

# 159
  • Мнения: 3 246
Рени , Свет и ние сме на вълна предучилищна, тъкмо си мислех, че само аз ще пускам детето ненавършило седем годинки, на такива критики се наслушах

# 160
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз се наслушах на критики за ограбено детство и други щуротии. Според мен детето само си показва готово ли или не за училище. Голямата ми дъщеря например не беше готова на 6 (тя е родена през март).
И ме дразнят тия глупости за набора. Ако бях послушала лекарите- искаха да я извадят месец по-рано, сега щеше да е 2003-ти набор. Е, и?! Whistling

# 161
  • Мнения: 3 246
Ами много си права, Боби е доста разсеян и вероятно ще му е трудно, но честно казано ще е разсеян и на 6 и на 7 и на десет, вероятно и на 60, но тогава ще се е научил да се справя  Mr. Green колкото и да мисля, на времето го пуснах в градината направо във втора група, защото тогава мислех че знае много повече неща и няма да му е интересно в първа група и така остана, сега вероятно първите класове ще му е по-трудно, но после ще се справи, пък и аз ще помагам. Всъщтност аз самата съм тръгнала на тази възраст  и сега не съжалявам.

# 162
  • Мнения: 3 880
Да се включа и аз в групата на предучилищните, въпреки че нашето не е по избор, а точно по регламент- не сме нито подранили, нито закъснели Simple Smile.
А какво представлява предучилищната група в училището? повече прилича на детска градина или на училище? Питам така тъпо, защото по мое време си ходихме на градина до започването на първи клас или по-точно в нашето градче нямаше предучилищна в училището и ми е непознато.
Нашите тук също продължават да си ходят на градина с тази разлика, че в 3 предиобеда в седмицата имат някакви предучилищни занимания, но не знам точно какви, не са ни информирали още...

# 163
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Не е възможно да не си карала предучилищна. В момента предучилищна се кара или в градината (4-та група) или в уличище. Но в училище заниманието е половин ден и децата не спят и не обядват. Другата половина от деня трябва да осигуриш някой, който да  е с детето  в къщи. Иначе в предучилищната учат неща, които би трябвало да им помогнат в първи клас. Но повече е градинско обучение.

# 164
  • Мнения: 3 246
Ами да така е предучилищната група е задължителна, а и за мен наистина е по-удобно детето да я в градината

Общи условия

Активация на акаунт