Яслата/7/ :)

  • 17 251
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 249
Записвам се. Все още съм в пълен мрак кога детето ще тръгне на ясла, до кога ще трае ремонтът и какво правим с изследванията Confused

# 16
  • Глоджево/близо до Русе/
  • Мнения: 186
Ох,и аз съм от отбора на мамите със свити сърца,ние сме на ясла от 8-ми.Милото ми как ли ще плаче без мен,иначе всичко ни е готово-изследвания,дрешки...нооо,май аз не съм готова,само при мисълта че ще я водя в понеделник и ми се плаче...ужас ooooh!Дано поне тя се адаптира по-бързо,че и аз да съм спокойна

# 17
  • София
  • Мнения: 242
Хайде и аз да се запиша в новата тема.
Ние от три дена вече сме на ясла. Първия ден си влезе без да плаче, но са такъв рев ме посрещна. Едва я успокоихме. Чак като се прибрах, видях че носа й е обелен, но нищо не ми бяха казали в яслата  #Cussing out. Вчера сутринта беше друга лелка и не знаеше какво е станало. Малката я гушна и влезе весела в стаичката. Като я прибира на обяд, като ме чу поплака малко, но като я гушнах спря. Но днес беше отново лелката от понеделник и като я видя милата, акъв рев му дръпна. Като си тръгвах я чувах от прозореца как плаче. Дано бързо й е минало и да не плаче много, че тая лелка нещо ми става антипатична.
Днес пак ще я взима на обед. Нямам идея от кога ще я оставим за цял ден, но се надявам да е тази седмица.
Дано всички ясленчета свикнат бързо и не боледуват много.  Hug

# 18
  • Мнения: 684
Оф, почна се  Cry Отидохме сутринта - Миа бодро крачи с раничка на гръб, ама като влязохме в коридора и там едно детенце ревеше, та се зачуди милата кво става. А леличката (същата, с която говорих вчера) ми я грабна от ръцете и Миа се разплака естествено. Надявах се да ме пуснат да погледна или поне да я заведа до вратата, та да види играчките и да си влезе сама. А тази още на стълбите я грабна и потеглиха. Каза в 13,15ч. да чакам да ми каже как е минало и дали е заспала. Sad Добре, че старшата сестра ме видя разплакана и ми обеща към 10 ч. да ме заведе да погледна дали всичко е ок, че до 13,15 щях да превъртя. Ами и аз искам бързо да свикне и да спи там - не съм мислила да я взимам на обяд дълго, ама 2-3 дена поне... Наистина като за първи ден сред напълно непознати и в непозната среда, струва ми се голям шок - 8 часа са си това!
Гневна, в 61 ОДЗ в Слатина сме.
Кристинита, да, навсякъде искатвече васерманна единия родител.
За имунитет давах малко есберитокс по съвет на педиатърката, но не много системно. И по лъжичка мед и слагам в млякото за закуска. Мисля да давам профилактично и осцилококцинум веднъж седмично.
Оф, дано са здравички дечицата, само хубави емоции да им носи яслата след като преодолеят стреса!

# 19
  • Мнения: 224
Ох! И аз в новата тема да се оплача - трета сутрин едно и също, до влизането в яслана няма никакви проблеми и в момента на прекрачването на прага госпожата минава като бързия влак и ми я отвлича от ръцете и изчезва, хем исках да й кажа нещо как да я успокоява, но тая се изгуби просто и естествено мойто инатче се чуваше из целия двор как се дере. Като отида на обяд за яденето ще се опитам с някой да поговоря, защото това на нищо не прилича и понеже плаче през цялото време, казаха 1 седмица само по 1 час, а после ще видят - може и следващата по 1 да е. Ма аз вече се чудя как ги успокояват тия деца. Вече много нервно взе да ми става  Twisted Evil

# 20
  • София
  • Мнения: 3 563
Яс, надявам се днес да са ти последните неприятни емоции от яслата, а пък малката Миа още с влизането да е открила най-хубавата за нея играчка и да е спокойна и ведра занапред.
Нашата директорка (37 ОДЗ, нова е от 2 месеца, но инак работи от откриването на ОДЗ-то като детска учителка) изрично каза да се подготвим за процес на адаптация около 7 до 10 дни. Посъветва ме първият ден да го заведа закусил и да го взема преди обяда, вторият ден вече да закуси там и ако иска ще обядва там, но ще го вземем преди обедния сън, така 2 дни, после ще спи, но да го вземем веднага след следобедния сън, и вече последния етап е взимането между 5 и 6 часа вечерта. На думи изглежда добре организирано, но ще видя на практика как ще стане. Според нея така децата по-лесно свиквали с новите хора, които се грижат за тях.

# 21
  • Мнения: 684
Рали, мерси - и на вас успешна адаптация и бързо да им хареса на мъничетата ни! А Марти от кога точно тръгва? И малката ми племенничка е в това ОДЗ след 15ти септември като приключат роментите, но тя ще е в градината. Сестра ми е с добри впечатления от новата директорка (за разлика от старата  Crazy).  Но каза, че сградата и помещенията след този ремонт са много зле Sick Но щели да пооправят следите от къртено и замазвано. 

П.п. Да ви питам - навсякъде ли децата са плътно до 15,30 в креватчетата? Вчера това ми каза леличката - дори и да се събудят по-рано - реват, крещят - седят в спалното по креватите... Аз си мислех, че като се наспи някое и се вижда, че няма повече да заспи го взимат в др. сдтая  да си играе, а не да седи да събуди всичките.

Последна редакция: ср, 03 сеп 2008, 10:11 от jas.min

# 22
  • Мнения: 1 931
За децата дългите раздели са по-голям стрес и е по-добре бързо да си тръгваме от там. Повечето деца плачат само когато родителите са там. Маринка не знам кога ще тръгне, от вчера е с температура, повръщане и разстроиство, а още не е тръгнала. Батко й направи същото преди да тръгне на ясла предишният ден се разболя.

# 23
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Хай и аз тука.

За Васермана не е ново изискване. Преди 5г го правих и за Констанца.


Това с грабването от ръцете си е тактика. Като давах Танти ни казаха за по-леко разделяне да не й говорим, докато я преобличаме. Да обличам на бързо и айде вътре. Имаше ефект. То иначе става още по-страшно.

# 24
  • Мнения: 151
Добро утро!. Да пожелая успех на всички мъничета, които са тръгнали на ясла и естествено на тези, които им предстои. На майчетата пожалвам по-малко сълзички в очите. Hug

Моля Ви дайте съвет. Не знам как ще тръгнем изобщо на ясла като изследвания не сме правили. Проблемът е там, че не можем да вземем урина. На гърне не ходи, пиши истерично. С колектор не става вече се отказах, с памук също. Цяла седмица се опитвам вечер да я съблека по голо дупе, за да я дебна, но уви тя е решила, че не иска да се съблича. Бабата вече се отказа. Мисля утре да излизам в отпуск, че почвам много яко да се притеснявам... моля Ви ако някой е минал по този път да помага.
Имам и още един въпрос: Ако живот и здраве ги направим тези изследвания, и ги занеса в Понеделник- Сряда имали шанс Йоана да тръгне на 15 Септември или да забравя за този вариант. Директорката ми беше казала, че ги иска седмица и половина по рано.
На всичкото отгоре отлагам и ваксината за Хепатит А...

Благодаря Ви, че ме изчетохте.  Tired

# 25
  • София
  • Мнения: 3 563
А Марти от кога точно тръгва?

Марти тръгва от 1 октомври, защото аз имам 2 командировки този месец в чужбина, а Явор почти целия месец е в командировки извън София. Заради ремонта те така или иначе ще почнат по-късно. Аз старата директорка я видях само при записването, та не мога да изкажа лично мнение, но от разни мами от квартала чух негативни неща от сорта на "искане на подкупи за записване"...
Ние с Явор по повод ремонта в помещенията, където ще е групата на Марти, ходихме уж да боядисваме, където е къртено заради новото парно. Но той като видя какво е чудо ходи да купува материал за шпакловка, защото от такова "само боядисване" преди, сега на места мазилката директно си падаше. Събра се доста работа и оставихме латекса, който бяхме взели с още едни родители на лелките, които казаха, че те ще боядисат и в крайна сметка ние кърпихме, шпакловахме и шкурихме дупки. Кофтито е, че има едно място, където е разкъртена страхотна рисунка и въобще не знам как ще се оправи...

# 26
  • Мнения: 224
Биляна, моята дъщеря е същата с тая урина. Направо ми скъси живота, след седмица мъки, една сутрин още щом отвори очи и свалих памперса, уж че ще я преобувам, държах я на коленете ми, а баща й с една пластмасова кана в ръка небрежно й правеше смешки докато не й се припика - после от каната в колектора /което хич не е правилно, но вече нямах нерви/ и в лабораторията.

# 27
  • Мнения: 151
Wildgirl мисля утре сутринта така да почнем деня.
Благодаря ти.

# 28
  • Мнения: 566
Биляна, мисля че не трябва да е проблем да занесеш изследванията и ако не на др ден то на следващия да ви вземат на градина. За урината незнам какво да ти кажа, дано да успеете да я вземете

# 29
  • Мнения: 224
Биляна, пожелавам ти успех утре сутрин  Peace После да ни се похвалиш!

Общи условия

Активация на акаунт