Блю маджик, моп с гъба, или...

  • 6 721
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
А защо просто не купиш нова гъба? Щом те е гнус да го пипаш явно го имаш отдавна и в такъв случай е добре да го смениш от хигиенна гледна точка. В магазините за препарати продават и резервни гъби - сваляш старата (ще трябва да я пипнеш  Wink ) и слагаш новата.

# 16
  • Мнения: 763
Аз накисвам гъбата в гореща вода за няколко минути, и нямам никакви проблеми.

# 17
  • София
  • Мнения: 958
Как разпознавате истинските от ментетата? Аз си взех наскоро нова подочистачка, но самата гъба беше леко влажна......Преди съм купувала и от твърдите, но и те оставяха подът влажен......Питам, защото сега ще сме с ламиниран паркет и се чудя дали може с нея да почиствам спокойно.........

# 18
  • Мнения: 1 629
Оф и аз трябва да си купя такова, с тея парцали на ръка вече ми втръсна, ама па се чисти най-добре Confused

# 19
  • Мнения: 2 169
И на мен се беше втвърдило след отсъствие от вкъщи. Накиснах го за 2 часа във вода и омекна.  Peace

# 20
  • Мнения: 1 120
И при мен се получава така -при по-дълго неизползване се втвърдява.
За да се отпусне по-бързо го накисвам за няколко минути в гореща вода. Не е здължително да има препарат във водата.

# 21
  • Мнения: 781
2 часа накисваш и си готова. Радвай се, попаднала си на хубав моп. Тези, които се размекват от раз са фалшиви и много мокрят, късат се бързо, изобщо Sick Аз чистя с него целия апартамент,  държа го в банята, не във вода и не се втвърдява.

# 22
  • София
  • Мнения: 15 466
На мен пък никога не ми се "втърдява", защото си е постояно в леген с вода и някакъв препарат. Изсипвам мръсната, слагам чиста вода и пак там. И щом ми потрябва взимам, цедя и мия.Изцапа ли се водатя сменявам и т.н. Това е всеки ден поне по два пъти.Все има нещо да се бърше, чисти, мие.И много често се налага да сменям или само гъбата или целия уред.

# 23
  • Мнения: 3 715
Аз накисвам в гореща вода с омекотител за дрехи и препарат и така чистя. Омеква за няколко минути.

# 24
  • Мнения: 5 255
Как разпознавате истинските от ментетата? Аз си взех наскоро нова подочистачка, но самата гъба беше леко влажна......
От този вид съм по-доволна  Peace. Когато купувам, ме питат : от италианските ли  newsm78

# 25
  • Мнения: 1 441
[ Когато купувам, ме питат : от италианските ли  newsm78
Можеш ли да ми кажеш къде е това - аз пък искам да си купя от истинските и от дълго време не мога да си намеря.

# 26
  • Мнения: 804
Наистина си попаднала на истинска "стирка" - така го наричам.
И аз отдавна си търся такава, но все ментета купувам  ooooh! Топвам в кофата и си е мека гъбата - фалшива работа.  Сменям ги по два пъти в месеца. То и често се чисти пода у нас (по сто пъти на ден  Crazy), че космите от кучето край нямат. А може би трябва да острижа кучето нула номер и няма да ми пука каква е стирката ми  newsm78

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Руска,и аз имам такова чудо вкъщи,и тук също го наричат стирка,а по нашия край ще да му викаме парцал.Но на мен досега не ми се е втвърдявало до такава степен,че да го мачкам после с ръце,за да се отпусне.Нали някой беше писал,че тези истинските са такива като твоята стирка,значи моята е фалшименто.Може би решението е като решиш да почистиш някъде,слагаш гъбката да се кисне 1 час във вода и някакъв препарат,докато омекне.Ако не ти се знимава всеки път,си купи като моята фалшива,но поне няма да киснеш всеки път гъбата. Laughing

# 28
  • Мнения: 7 723
 

Не искам да я топя в препарати, защото всъщност
я използвам само за подсушаване на банята след ползване.
Наистина попива всичко и пода става съвсем сух Crazy

И сега кво?
Аз, значи си имам една съвсем оригинална "стирка",
която, обаче не трябва да спирам да я употребявам ooooh! Joy

Благодаря на всички, успокоих се Hug Crazy

# 29
  • Мнения: 554
Дааа,  стават като чукан ако не се ползват повече време и като ми се случи така я накисвам в кофата и тя като се насмуче с вода омеква Grinning Страшно го обясних Laughing

Общи условия

Активация на акаунт