Ниски мами с "тесен таз" ?

  • 5 787
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Скоро трябва да родя. На последния преглед лекарката ми каза, че с моя ръст (157см) и "тесен таз" - мисията нормално раждане е почти невъзможна! Ужасно много искам да си родя нормално, но не мога да кажа ,че не ми се появяват все пак някои съмнения, породени от думите й. Не ми се иска да започна нормално....да се измъча, да си усетя напълно болките от нормалното раждане, че и за капак - болките и последиците от секциото. Знам, че терминът "тесен таз" е по-скоро измишльотина, но се чудех дали пък в комбинация с ниския ръст не би било наистина проблем. Затова, мами с "нисък ръст и тесен таз" Simple Smile, моля пишете как са протекли ражданията ви. Вашият опит и статистиката ще ми бъдат изключително полезни, както на мен така и на други момичета, които тепърва ще се сблъскат с този проблем.

# 1
  • Мнения: 83
Ами аз съм ниска колкото теб и таза ми е тесен,но родих и двете си деца много бързо и лесно.Аз самата същто бях притеснена,но тук за да ти приложат секцио "тесния таз"е последен в списъка от приЧини и се взима мнението поне на няколко специалиста.Така,че единственото което мога да те посъветвам е ако можеш да потърсиш мнението поне на още един лекар.Но какъвто и да е изхода ти пожелавам леко ,безпроблемно раждане и едно живо и здраво беб4е   bouquet

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моята майка е като теб,а ни е родила двете със сестра ми/бебета по 3.500кг/ нормално.Успех и леко раждане

# 3
  • Мнения: 86
Аз съм висока 155см и таза ми беше 18,което също се води тесен таз.Родих нормално,много бързо бебче 2800гр.Желая ти леко раждане.

# 4
  • Мнения: 750
И аз съм горе-долу около твоя ръст, тазът ми е тесен иии разбира се родих нормално и двете си деца. Сравнително, бързо, без шевове...Но всичко това е индивидуално и много зависи и от лекаря и акушерката до теб.
Но пък при мен имаше едно момиче, което роди бебе по-малко от моето и много се измъчи - ражда около 13 часа, имаше страшно много шевове...така че пак казвам, всичко е строго индивидуално и не бива да се плашиш от нищо. Всичко минава и се забравя, остават само хубавите спомени Simple Smile

Успех и леко и безпроблемно раждане  Hug

# 5
  • Мнения: 9 973
р.152см.,65 кг. таз-17 родих нормално 2.250кг.бебе

# 6
  • Мнения: 1 898
Вискока съм 1.52 , тежа 45  кг. и според 'медицинските светила' тазът ми бил тесен и нямало начин да родя нормално така, че ми бяха насрочили дата за секцио.
Синът ми обаче тръгна да се ражда 20-на дни по-рано и докато се усетя, че раждането е започнало и докато да пристигнем до болницата бях вече с пълно разкритие и силни и чести контракции. При пристигането ми целия екип изпадна в паника, вкараха ме направо в родилна зала, без дори да ми поискат долкументите и след 10-на минути синът ми вече беше на бял свят. Нормално, здраво бебе с тегло малко под минимума-2.350гр.
Първите думи на акушерката бяха:"Ех, защо всички жени не раждаха така бързо и леко като теб!"
Кураж и леко раждане ти желая!  bouquet

# 7
  • Мнения: 4 294
Аз съм висока 1.60, тежа/тежах  Laughing 42 кг и съм с тесен таз. Когато забременях със синът ми, от самото начало ми беше заявено, че секциото при мен е неизбежно. Да, ама не - родих си съвсем нормално, макар че не успях да достигна пълно разкритие и се наложи епизиотомия.
За всеки случай наистина се допитай и до друг гинеколог.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 44 223
Ам аз не съм много ниска, но с тесен таз...и мен ми говориха за секцио , но аз отказах и родих нормално.
Външния размер, който те мереят нищо не значи, важен е размера на малкия таз, мери се с ренген , ако не са ти го мерили така, всъщност нищо не са мерили, зависи и колко е голямо бебето, положението му, как тръгне рждането и т.н.  и т.н.... Общо взето аз потърсих и още двама лекари за консултация и те ми казаха, че по-добре да се пробвам нормално, понеже бебето не е голямо, пък ако се закучат нещата, тогава секцио по спешност.... еми родих леко и сравнително бързо с 3 напъна....без епизиотомия...

Та потърси още поне едно мнение....

# 9
  • Варна
  • Мнения: 259
И аз съм висока 158 бях 43кг с таз 17 та поради тази причина доктора реши да предизвикаме раждането и ако не стане естествено да преминем към секцио Е родих за около 2 часа и половина бебе 3.100 с няколко шева след това но разбира се много зависи от адекватната намеса на доктора аз съм много благодарна на моя благодарение на него почти не усетих болка. Леко раждане  Hug

# 10
  • Мнения: 17
и при мен раждането е много скоро. Висока съм 157 см като теб и на мен АГ-то ми каза още отначало, че имам тесен таз и най-вероятно ще съм секцио.   Но единствено той е на това мнение -  минах 2 прегледа при доктора, при който ще раждам и той каза, че не може да се ангажира с такова становище(макар че нищо не се знаело до последно). И аз като теб му казах, че не искам да минавам през двата ада - и нормално и секцио, но сой смята, че имам всички шансове за нормално раждане. Та ще чакаме момента да настъпи и ще видим какво ще става Confused Tired Виж колко мами са родили нормално с подобни показатели Praynig

# 11
  • Мнения: 363
с моя ръст /178см/ и терминът "широк таз" всеки ми казваше: "с тия дълги крака ще родиш без проблем"!
що ли не се случи обаче?!?  newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 431
Здравей!
Аз съм висока 153 см, също ме определиха, че съм "малко тясна", каквото и да означава това, но докторката, при която раждах, е привърженик на нормалното раждане и в крайна сметка родих нормално. Най-важното е да не се притеснявай и да не отиваш с нагласата, че раждането ще бъде трудно.
Аз стоях вкъщи до последно и родих 3 часа след постъпване в болницата.
Най-важното е да си спокойна и да имаш доверие както в себе си, така и в израждащия лекар.
Леко раждане ти желая!

# 13
  • Мнения: X
Ами аз пък съм 152см. таз 17см. и първия път бебе само 3кг. не можа дори да слезе в малкия таз при 6 часа редовни контракции, тримата различни лекари, които ми казаха "секцио" се оказаха прави. Втория път никой не се и замисли за нормално, но и бебето беше 3550 и според мнението на специалистите "няма излизане". Та така.........две секциа, честно казано съм много доволна, особено от второто.

# 14
  • Мнения: 2 803
158 см, таз 18 и родих бебка 3 600 кг. Спокойно. Peace

# 15
  • Мнения: 2 232
При всеки е индивидуално. Аз съм 156см./42кг., 17 таз, родих секцио(първото , след това и второто дете), но не съм се напъвала много за нормано .Честно казано, беше ме страх да не ме измъчат да раждам нормално и бебето най -вече, а след това да ме срежат....
Каквото и да избереш, леко  и безпроблемно раждане ти желая. Peace

Последна редакция: вт, 09 сеп 2008, 15:39 от Deja Vu

# 16
  • Мнения: 183
И на мен ми направиха рентгенова снимка, при която се видя, че бебето изобщо не може да се спусне надолу, а вече пренасях 8 дни.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 345
И аз така-1.60м и 42кг,и ми е много интересно как щях да го родя нормално мойто бебе,което се роди 3.800,след като понятието тесен таз е измишльотина!Както е казала една мама по-горе-при всеки е строго индивидуално и затова си има лекари,които преценяват в дадената ситуация как да се постъпи!

# 18
  • Мнения: 2 807
Ам аз не съм много ниска, но с тесен таз...и мен ми говориха за секцио , но аз отказах и родих нормално.
Външния размер, който те мереят нищо не значи, важен е размера на малкия таз, мери се с ренген , ако не са ти го мерили така, всъщност нищо не са мерили, зависи и колко е голямо бебето, положението му, как тръгне рждането и т.н.  и т.н....
Та потърси още поне едно мнение....

Споделям казаното от Angel_Dust  Peace
Само да добавя, че рентген се прави само и непосредствено преди раждането!

Бързо и безпроблемно раждане ти желая!  Hug

# 19
  • Канада
  • Мнения: 494
И според мен всичко е строго индивидуално.И аз не съм висока(160 см),преди да забременея бях 60 кг.Таза ми е нормален-нито тесен,нито широк.И аз исках да родя нормално,но доктора до последно не се отказа да ме убеждава,че при мен няма да се получи нормално.И съм сколонна да му повярвам,защото тук поне всички пропагандират за естествено раждане и продължително кърмене...Родих една седмица преди термина(планово секцио),сина ми беше 4300,но нямаше никакви индикации за скорошно раждане.Ако бях чакала за нормално раждане,сигурно щеше да се роди над 4500,а такова бебе вече според мен не се ражда много лесно.
Така че,мое мнение е да се консултираш с двама,трима гинеколози и ако всички са "за" секцио,значи това е правилния вариант.Не съм горещ привърженик на секциото,но най важно е майката и бебето да са здрави:)Успех! Hug

# 20
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ръст 160, 50 кг, таз 19 - двете ми деца са родени нормално, много леко и без никакви проблеми, тежаха по 2800. Докато не тръгне раждането, няма как да разбереш със сигурност.
Наистина перспективата да го докараш почти до края на нормалното раждане и след това да се наложи секцио сигурно звучи стряскащо - но все пак според изследванията за бебето е по-добре да изкара няколко часа контракции, коио го подготвят за раждането, това му помага за по-добра адаптация след като се роди. Може би това ще те утеши, ако се стигне дотам Hug

# 21
  • Мнения: X
Хедра, твоя таз си е нормален. 19 е чудесен размер, отделно и бебчетата не са били големи.

Потърси компетентни мнения. Не знам дали понятието тесен таз е измишльотина, но е факт, че анатомията на жената е от значение. Да не говорим за майката - тя, каквото има ще си изтърпи, важното е, че има сума ти деца, които получават травма поради точно трудното излизане, така че моля не слагайте всяка майка родила със секцио под знаменателя "лигла, имала пари - дала" и подобни, защото е несериозно и в крайна сметка касае чуждо дете.

# 22
  • Мнения: 1 305
Висока съм 158/ 50 кг родих 3.360 дъщеря още от началото на бременността ми казах, че ще трябва да раждам секцио. Лекаря при които раждах ми кажа, че когато дойде време за самото раждане тогава само ще си покаже Накрая така и се получи, след цял ден наблюдение, контракции и подготовка уж за нормално раждане се наложи през нощта да събират екип за секцио.
Леко раждане и не се притеснявай всичко ще бъде наред  Hug

# 23
  • Мнения: 114
Висока съм 156 см, незнам колко ми е таза, но ми казаха че е много тесен. Бях 42кг като забременях и доктора ми каза, че трябва да стана поне 50, иначе ще се водя рискова бременност. Много се бях наплашила заради това, че ми е тесен таза,защото всеки път ми го повтаряха като ходех на консултация. Но моя гинеколог беше убеден, че ще родя лесно, защото костите ми били гъвкави/ ходила съм на гимнастика като малка/. И така родих много лесно и бързо/ за 2-3 часа/ 3 кг бебче.
Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане!

# 24
  • Мнения: 267
А как разбират лекарите, че костите са гъвкави?

# 25
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Родих бързо, лесно и без усложнения 1.58 Peace

# 26
  • Мнения: 114
Ами незнам как разбират. Моят доктор като ми хвана китката и каза, че костите ми  са много подвижни/ или нещо подобно, не си спомням точно/. И наистина самото разкритие при мен се получи много бързо.

# 27
  • Мнения: 741
И при мен казаха същото и аз изобщо не съм се и замисляла за секциото.Не съм героиня и не исках да си правя опити ще стане ли нормално или не.

# 28
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 391
Аз съм висока 1.58 бях 48кг ,когато забременях с дъщеря си.Акушерката ,която ми прави картона на ЖК ми каза тогава,че имам тесен таз,който бил на границата.Незнам колко е бил ,но родих дъщеря си нормално.След 8г родих и сина си нормално.Щерката се роди 3.850,а сина-4.050.Така,че може и да имаш шанс да родиш нормално.

# 29
  • Мнения: 1 475
Как си определяте колко см ви е таза, че ми стана интересно???

# 30
  • Мнения: 199
аз съм 165 (което си е приличен среден ръст),но с  таз - 17. забременях 45кг родих 58.
бебето беше 3,550кг
резултат: след три дни с разкритие 4-5-6см (без да усетя и една контракция) и бебе без никакво намерение да слезе в "тесния таз", секцио по спешност. АГто ми беше тооолкова убедена, че бебто ми ще се заклещи (още повече, че се оказа  и с омотана пъпна връв), че просто не ми остави избор (предлагаше ми рентгенова снимка, но и така и повярвах). сега вече не съжалявам - четох какво е можело да стане и желанието ми да родя нормално въобще не си струвало рисковете.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
157 см съм висока.47кг секцио съм раждала.Стесен таз съм.консултация направих с двама лекари.които бяха на мнение.че е задължително оперативна намеса.Едното е родено 3850  а другото 4кг

# 32
  • Мнения: 2 807
Как си определяте колко см ви е таза, че ми стана интересно???

Мери се от акушерка и/или гинеколог - измерват външните размери на таза (с инструмент, наподобяващ пергел) и по специална формула изчисляват и вътрешните размери на таза на жената - те всъщност са важните.

Има жени, които на пръв поглед изглеждат с тесен таз, но след измерването и изчислението се оказва, че вътрешните размери са ок и жената може да роди вагинално. И обратното, разбира се, но то се среща по-рядко.

Важен е диаметъра на главата на бебето, (което е и определящо дали ще може да се роди нормлано или ще се наложи секцио), който трябва да е по-малък от таза на жената.

Ако има съмнения за наистина тесен таз се прави рентгенова снимка, но буквално часове преди самото раждане.
На нея най-ясно и точно се виждат размерите, дори ако съвпадат, пак се предприема секцио, защото би могло да се получат усложнение за бебето.

За да се навият за вагинално раждане, диаметъра на главата не бебчето трябва да е поне с един сантиметър по-малък от този на майката.

# 33
  • Мнения: 1 475
Как си определяте колко см ви е таза, че ми стана интересно???

Мери се от акушерка и/или гинеколог - измерват външните размери на таза (с инструмент, наподобяващ пергел) и по специална формула изчисляват и вътрешните размери на таза на жената - те всъщност са важните.

Има жени, които на пръв поглед изглеждат с тесен таз, но след измерването и изчислението се оказва, че вътрешните размери са ок и жената може да роди вагинално. И обратното, разбира се, но то се среща по-рядко.

Важен е диаметъра на главата на бебето, (което е и определящо дали ще може да се роди нормлано или ще се наложи секцио), който трябва да е по-малък от таза на жената.

Ако има съмнения за наистина тесен таз се прави рентгенова снимка, но буквално часове преди самото раждане.
На нея най-ясно и точно се виждат размерите, дори ако съвпадат, пак се предприема секцио, защото би могло да се получат усложнение за бебето.

За да се навият за вагинално раждане, диаметъра на главата не бебчето трябва да е поне с един сантиметър по-малък от този на майката.

Много благодаря за изчерпателния отговор!!!!  bouquet

# 34
  • Мнения: 2 807
Много благодаря за изчерпателния отговор!!!!  bouquet

 Hug Hug Hug

# 35
  • Варна
  • Мнения: 340
Скоро трябва да родя. На последния преглед лекарката ми каза, че с моя ръст (157см) и "тесен таз" - мисията нормално раждане е почти невъзможна! Ужасно много искам да си родя нормално, но не мога да кажа ,че не ми се появяват все пак някои съмнения, породени от думите й. Не ми се иска да започна нормално....да се измъча, да си усетя напълно болките от нормалното раждане, че и за капак - болките и последиците от секциото. Знам, че терминът "тесен таз" е по-скоро измишльотина, но се чудех дали пък в комбинация с ниския ръст не би било наистина проблем. Затова, мами с "нисък ръст и тесен таз" Simple Smile, моля пишете как са протекли ражданията ви. Вашият опит и статистиката ще ми бъдат изключително полезни, както на мен така и на други момичета, които тепърва ще се сблъскат с този проблем.

Висока съм точно толкова и явно съм с не много широк таз.. раждането на сина ми мина точно както си написала  Confused, но той се роди 3 850 гр. и с голяма глава /обиколка 37/. Сега бебчето ми върви по-дребничко, но категорично ми отказват опит за нормално раждане след първото секцио  Cry. Успех   bouquet

# 36
  • Мнения: 6 915
Аз съм висока 164 см., тазът ми в началото беше 17,5 см., а накрая го измериха уж 19. Хич не исках да раждам със секцио, но накрая се съгласих. Притесняваше ме не това, че може да си изкарам контракциите и да се наложи секцио накрая, а да не се случи нещо с бебето. Особено като бях чела какво може да се случи.
Сега малко съжалявам, че не настоявах повече и не изчаках още, но в крайна сметка бебето ми се роди една седмица преди термина с тегло 3500 гр. А изобщо не беше тръгнало да излиза само. Та с тези размери не съм убедена, че щях да успея да го родя.

# 37
  • Мнения: 67
И на мен десет дена преди термина ми казаха, че имам тесен таз, дори ме приеха в болницата, за да го установят чрез прегледи и мерения и накрая бяха категорични, че аз нормално няма да мога да родя и ме планираха за секцио, което на датата се състоя.

# 38
  • Мнения: 207
Скъпа Мона, аз родих преди 22 дни със секцио. Ден преди раждането се реши така. Гледа си ме и моя доктор, и още двама и един професор даже. И на мен ми казваха тесен таз, но не това беше причината. Бебето беше обърнато с лице напред, което било рисково, незнам си защо. Въпреки преносването ми от 4 дни нямаше никакви индикации за скорошно раждане, бебето беше високо и май нямаше намерения да излиза, разкритие - никакво. Секциото си мина и замина, вече не си и спомням. На шестия ден бях напълно възстановена. Не съжалявам! Моя съвет е да решиш ти какво искаш! Ако наистина искаш секцио - не се колебай. Никой не може да ти каже със сигурност как би протекло едно нормално раждане и дали все пак няма да завърши със секцио. Когато аз бях в реанимация бяхме 3 жени с планирано секцио и 3 по спешност. Мисля, че това е доста показателно. И то в рамките на един ден! Каквото и да решиш, пожелавам ти успех и скоро да гушкаш съкровището си.  Hug

# 39
  • Мнения: 585
според мен риска не си заслужава само за да родиш нормално аз съм ниска 152 и стесен таз , но последния лекар който ме прегледа каза че съм с достатъчно широк вътрешен таз и минахме  на вариант нормално раждане и ако се наложи секцио . Да обаче постъпих в 12 вечерта за раждане събота срещу неделя и то вече с напъни и 8 см разкритие , които получих за много кратко време  , при прегледа се оказа че таза ми явно не е бил достататъчно широк / след 4 см разкритие ставало ясно /  , на всичкото отгоре за първо раждане много бързо вървяха нещата аз вече буквално  раждах , а нямаше екип за секцио ,а и не можеше и да се събере достатъчно бързо / трябваше да се будят лекари и да се викат явно от вкъщи/ ,казаха ми да напъвам и с втория напън бебето влезе в малкия таз и заседна , тоновете му се влошиха

# 40
  • Мнения: 585
оттук нататък почна ужаса тоновете ставаха все по- лоши и въпреки всички опити на лекарите да ми помагат / като те натискат по корема / и моето напъване до последно бебето не излиза и не помръдваше даже , а всяка минута е критична детето се задушава , Накрая се роди като по чудо , докато сестрата търсеше форцепс , аз дръпнах по-якичкия лекар който беше дошъл да помага и го помолих да опитаме пак каквото и да става да не се отказва , при този опит гръбнака ми пукаше от натиска му , последните два прешлена на опашката ми се счупиха или по-точно пукнаха/слава богу зараснаха без усложнения след 4 месеца вече не боляха / , но все пак успяхме да избутаме бебка на бял свят . Беше в много лошо състояние в тежка асфикция , синя не можеше да поеме въздух , с много деформирана главичка / все още и е крива главичката в горната част просто там където е травмиран черепа костта се е калцирала доста , на 2 години е , добре че е момиче и ще е с дълга коса и това няма да и личи но така ще си остане , прогнозата на лекарите беше че не се знае дали ще оживее , след 12 часа стана ясно че ще оживее ,но беше с много сериозен мозъчен отток , до 14тия ден не движеше крачета , а лекарските прогнози бяха за трайни увреждания , слава богу дъщеря ми се възстанови напълно и изчисти напълно отока за два месеца , на 45 дни възстанови нормални рефлекси и подвижност на новородена , при проследяване след трети месец се развивахме в норма , проходихме на година и 1.5 месеца  , но лекарите смятат това едва ли не за чудо и постоянно ни повтаряха че сме големи късметлии , вече и говорим и аз си отдъхнах че сме ок , но повярвай ми не си заслужават подобни рискове със здравето на детето ти , ако нещо се случи е ужасен кошмар . Аз бих родила по най- безопасния за бебето начин

# 41
  • София
  • Мнения: 5 382
При всяка жена нещата са индивидуални . Аз съм 1,55 висока . Като забременях бях 40 кг . Когато тръгнах да раждам бях 58 . Всички се чудеха как ще родя . Като се гледах отстрани имах чувството , че съм човекът - корем . Нямах врат , няма талия , въобще кръгла и доста смешна . Родих нормално , без усложнения , за 2 часа . Бебето беше 2,800 и 50 см . Дълъг , много дълъг . И сега е височък за възрастта си . Сестра ми по същия начин . Две нормални раждания , без никакви проблеми . Малки и здрави бебенца . Дай боже всекиму .   bouquet

# 42
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 011
кейт888, повечето подробности можеше да си ги спестиш! Все пак тук четат бъдещи майки! Sick

# 43
  • София
  • Мнения: 10 366
кейт888, повечето подробности можеше да си ги спестиш! Все пак тук четат бъдещи майки! Sick
Бъдещите майки трябва да знаят, че е възможно едно раждане да протече и много добре, и ужасно. И аз не ща да чета за бързи и леки раждания, защото при мен не се стекоха така нещата. Ама и едночасови раждания има по света, нали? Няма лошо да се чете за хорския опит.  Wink

# 44
  • Мнения: 1 674
Авторката може и да е родила вече ,а ние още чоплим темата Mr. GreenЗа протокола:аз  съм 158см.,с тесен таз 17см.,а родих нормално и двете си деца/бързо за по около 1-2 часа и с тегло на всяко 3.600кг./Ако авторката не е родила още -пожелавам и леко раждане  bouquet

# 45
  • Мнения: 49
Не съм, не съм...  Laughing Като родя, ще се похваля и отчета как е минало. Мерси за сега за отговорите ви.  Hug

# 46
  • Мнения: 1 104
И аз съм от ниските мами с тесен таз. Преди да забременея бях 153см и 45 кг.Родих нормално, въпреки че преди раждането лекарката ме предупреди, че може да се наложи и секцио. Но всичко мина добре. Бебка се роди 3250.

# 47
  • Мнения: 1 971
това с тесния таз на всяка по-ниска и слаба жена го казват ми се струва ....  иначе и майка ми е така, и снаха ми, и двете нормално са си раждали без проблем /155 см и 152 см - 48 кг и 45 кг/  Peace

# 48
  • Мнения: 585
Бъдещите майки трябва да знаят и минусите и плюсовете на решението им , не е в ничия полза да спестявам подробности които са си  абсолютната истина. За 10 дни в които дъщеря ми лежа в неонатологията на ден постъпваха по 8-9 деца в различна степен на асфикция /задушаване/ кои по тежка , кои по лека , слава богу повечето се оправяха , но за тези десет дни аз знам за 2 деца които не се оправиха , вярно идаваха от две болници горе долу по 4 деца от АГ и по 4 деца от Окръжна болница , но все пак не бяха  малко като процент от ражданията на ден , така че смятам че колкото и неприятна да е информацията която давам е по-добре да се знае  и да се има в предвид , вместо като щраусите да заравяме глава в пясъка , Съветвам Мона да провери ако има възможност на Доплер дали пъпната връв е наред при нас беше усукана няколко пъти около врата и веднъж през рамо , а  ренгеновата снимка на таза при тесен таз е доста добре да се направи . И накрая и пожелавам късмет и успешно и леко раждане , както и да е решила да ражда и да се гушкат със бебчо щастливи

Последна редакция: ср, 17 сеп 2008, 00:30 от кейт888

# 49
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 011
Лелееее,  #Crazy

Mona*, леко раждане ти желая! И по-добре не чети подобни писаници. Всичко ще бъде наред! Hug

# 50
  • Мнения: 14 654
В крайна сметка каквото и да прочетеш тук, то не се отнася за теб и твоето раждане. Единствено лекарят може да прецени дали е рисково да родиш нормално или не. Ако не му се доверяваш- друго мнение от лекар, само не и от форума, където всеки обича да се хвали колко бързо и лесно е родил, все едно става дума за надпревара. За статистиката ти: родих секцио поради тесен таз и бебе с доста голяма глава, такава си му е и до днес, просто е едроглавчо. Иначе би трябвало по-дребните майки да раждат и по-дребни бебета, за да могат да се справят с нормалното раждане, но не винаги е така.

# 51
  • Мнения: 233
Добре де, аз защо съм такъв кърък??  Не съм раждала до сега. На 27 съм. Доколкото разбирам ниските жени имат тесен таз. Ама нали все аз трябва да съм изключение. Аз съм 174 см. Тежа 65 гр. Не съм дебела и наистина се учудвах защо тежа толкова, докато докторите не ми казаха, че имам дебели кости. От там следва тесен таз, но не защото е малък, а защото как  да кажа костите са дебели. На всичкото отгоре една гинеколожка ми каза, че имам тясна вагина. Което било странно според нея, защото съм била едра. Аз не мисля така, защото например проблеми със секса нямам. Какво да ви кажа луда работа са тез доктори.............. ooooh!

# 52
  • Мнения: 23
Аз съм 1.55.Докторът, при който ходя на консултации също каза, че имам тесен таз и за сега ще изчакаме да видим, на края колко ще е голямо бебчето(сега съм в края на 8 месец), за да реши как ще раждам.Но като прочетох разказа на кейт888, много се притесних как ще мине раждането и при мен.
Пожелавам  на всички беъдещи мами леко и успешно раждане  Praynig.

# 53
  • Мнения: 6 365
Цитат
Добре де, аз защо съм такъв кърък??

Да те успокоя- не си само ти. Аз съм 165 сантиметра, на вид изключително женствена- с хълбоци на богиня- майка направо. Да, ама малкият таз се оказа възтесничък и сега зависи плодът колко ще наедрее и дали ще може да мине.

Общо взето важна е кръглата дупка на таза, която може да се разшири малко, защото опашната кост се мърда, а и се размеквали връзките на таза (някой да сподели, аз в 10 ГС не съм се размеквала още:)

Хич не искам за идеята да рискувам заседнало бебе при раждането. Но като дойде времето, ще се гледа.

# 54
  • Мнения: 49
Момичета, само да се отчета.
Родих си нормално като пич бебче 3850гр. и 54 см. Докторите се държаха доста неадекватно. До последно се чудеха ще слезе ли този бебок или няма да слезе, което съответно ми влияеше доста негативно. Едва ли не се учудиха, че всичко си мина както си трябва. Дори и аз не успях да се насладя на момента, в който родих. Викам си " А, стига бе....роди ли се ?!! "  Shocked hahaha

# 55
  • BG
  • Мнения: 1 900
Не мисля ,че е невъзможно,но знае ли човек какво ще стаме.

# 56
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Браво Мона Hug Hug Честито бебче.
Иначе за статистиката - аз съм 149 см и тесен таз. Родих нормално 3200/48 см

# 57
  • Мнения: 585
Браво!Да ти е жив и здрав бебока!Радвам се че всичко е минало по вода , както казват божа работа е!

# 58
  • Мнения: 207
Честито Мона   bouquet Жив и здрав да ти е сина  Hug

# 59
  • Мнения: 1 971
Честито и от мен!   bouquet да ти е живо и здраво бебчето и много да те радва  Hug

# 60
  • Мнения: 790
Тамън да кажа да потърсиш второ мнение и видях че съм закъсняла със съветите. Поне сме навреме за пожеланията. Честито!!!1 Да сте живи и здрави!!!!

# 61
  • Мнения: 137
Честито бебчо да ти е живо и здраво

# 62
  • Мнения: 1 629
1.70 с таз 8см, след бремнеенето стана 10см - резултат- бебето се заклещи, не слезна в таза, беше високо предно тилно предлежание и родих спешно секцио!

# 63
  • Мнения: 6 274
Тъкмо щях да кажа, че четейки дотук не видях нито една мама като мен - висока 162см./42кг./16см.таз , пък си родих три деца съвсем нормално. Първото беше почти 4кг.
Но после видях, че си родила и отнова си потвърдила, че понятието тесен таз, всъщност е доста разтегливо.  Peace
Да ти е живо и здраво бебчето !   bouquet

# 64
  • Мнения: 3 750
158 см, таз 18 и родих бебка 3 600 кг. Спокойно. Peace
И аз така, три пъти.
Гледам, че и ти така. Laughing
Честита радост!

# 65
  • Мнения: 2 237
Аз съм 156 см,таз ....мисля беше 17.И на мен ми казаха че не мога да раждам нормално.Родих секцио , но защото имах освен всичко друго и двурога матка със септум по средата,която на целия зор беше и много чувствителна и силно контрахираше при вески допир.Също така,бебето беше разположено седалищно и не можеше да мръдне наникъде (заради малкото място в двурогата матка...)
Та всичко това съчетано с ниския ръст и тесния таз беше причината за секцио.

Общи условия

Активация на акаунт