Ниски мами с "тесен таз" ?

  • 5 779
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 232
При всеки е индивидуално. Аз съм 156см./42кг., 17 таз, родих секцио(първото , след това и второто дете), но не съм се напъвала много за нормано .Честно казано, беше ме страх да не ме измъчат да раждам нормално и бебето най -вече, а след това да ме срежат....
Каквото и да избереш, леко  и безпроблемно раждане ти желая. Peace

Последна редакция: вт, 09 сеп 2008, 15:39 от Deja Vu

# 16
  • Мнения: 183
И на мен ми направиха рентгенова снимка, при която се видя, че бебето изобщо не може да се спусне надолу, а вече пренасях 8 дни.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 344
И аз така-1.60м и 42кг,и ми е много интересно как щях да го родя нормално мойто бебе,което се роди 3.800,след като понятието тесен таз е измишльотина!Както е казала една мама по-горе-при всеки е строго индивидуално и затова си има лекари,които преценяват в дадената ситуация как да се постъпи!

# 18
  • Мнения: 2 807
Ам аз не съм много ниска, но с тесен таз...и мен ми говориха за секцио , но аз отказах и родих нормално.
Външния размер, който те мереят нищо не значи, важен е размера на малкия таз, мери се с ренген , ако не са ти го мерили така, всъщност нищо не са мерили, зависи и колко е голямо бебето, положението му, как тръгне рждането и т.н.  и т.н....
Та потърси още поне едно мнение....

Споделям казаното от Angel_Dust  Peace
Само да добавя, че рентген се прави само и непосредствено преди раждането!

Бързо и безпроблемно раждане ти желая!  Hug

# 19
  • Канада
  • Мнения: 494
И според мен всичко е строго индивидуално.И аз не съм висока(160 см),преди да забременея бях 60 кг.Таза ми е нормален-нито тесен,нито широк.И аз исках да родя нормално,но доктора до последно не се отказа да ме убеждава,че при мен няма да се получи нормално.И съм сколонна да му повярвам,защото тук поне всички пропагандират за естествено раждане и продължително кърмене...Родих една седмица преди термина(планово секцио),сина ми беше 4300,но нямаше никакви индикации за скорошно раждане.Ако бях чакала за нормално раждане,сигурно щеше да се роди над 4500,а такова бебе вече според мен не се ражда много лесно.
Така че,мое мнение е да се консултираш с двама,трима гинеколози и ако всички са "за" секцио,значи това е правилния вариант.Не съм горещ привърженик на секциото,но най важно е майката и бебето да са здрави:)Успех! Hug

# 20
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ръст 160, 50 кг, таз 19 - двете ми деца са родени нормално, много леко и без никакви проблеми, тежаха по 2800. Докато не тръгне раждането, няма как да разбереш със сигурност.
Наистина перспективата да го докараш почти до края на нормалното раждане и след това да се наложи секцио сигурно звучи стряскащо - но все пак според изследванията за бебето е по-добре да изкара няколко часа контракции, коио го подготвят за раждането, това му помага за по-добра адаптация след като се роди. Може би това ще те утеши, ако се стигне дотам Hug

# 21
  • Мнения: X
Хедра, твоя таз си е нормален. 19 е чудесен размер, отделно и бебчетата не са били големи.

Потърси компетентни мнения. Не знам дали понятието тесен таз е измишльотина, но е факт, че анатомията на жената е от значение. Да не говорим за майката - тя, каквото има ще си изтърпи, важното е, че има сума ти деца, които получават травма поради точно трудното излизане, така че моля не слагайте всяка майка родила със секцио под знаменателя "лигла, имала пари - дала" и подобни, защото е несериозно и в крайна сметка касае чуждо дете.

# 22
  • Мнения: 1 305
Висока съм 158/ 50 кг родих 3.360 дъщеря още от началото на бременността ми казах, че ще трябва да раждам секцио. Лекаря при които раждах ми кажа, че когато дойде време за самото раждане тогава само ще си покаже Накрая така и се получи, след цял ден наблюдение, контракции и подготовка уж за нормално раждане се наложи през нощта да събират екип за секцио.
Леко раждане и не се притеснявай всичко ще бъде наред  Hug

# 23
  • Мнения: 114
Висока съм 156 см, незнам колко ми е таза, но ми казаха че е много тесен. Бях 42кг като забременях и доктора ми каза, че трябва да стана поне 50, иначе ще се водя рискова бременност. Много се бях наплашила заради това, че ми е тесен таза,защото всеки път ми го повтаряха като ходех на консултация. Но моя гинеколог беше убеден, че ще родя лесно, защото костите ми били гъвкави/ ходила съм на гимнастика като малка/. И така родих много лесно и бързо/ за 2-3 часа/ 3 кг бебче.
Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане!

# 24
  • Мнения: 267
А как разбират лекарите, че костите са гъвкави?

# 25
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Родих бързо, лесно и без усложнения 1.58 Peace

# 26
  • Мнения: 114
Ами незнам как разбират. Моят доктор като ми хвана китката и каза, че костите ми  са много подвижни/ или нещо подобно, не си спомням точно/. И наистина самото разкритие при мен се получи много бързо.

# 27
  • Мнения: 741
И при мен казаха същото и аз изобщо не съм се и замисляла за секциото.Не съм героиня и не исках да си правя опити ще стане ли нормално или не.

# 28
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
Аз съм висока 1.58 бях 48кг ,когато забременях с дъщеря си.Акушерката ,която ми прави картона на ЖК ми каза тогава,че имам тесен таз,който бил на границата.Незнам колко е бил ,но родих дъщеря си нормално.След 8г родих и сина си нормално.Щерката се роди 3.850,а сина-4.050.Така,че може и да имаш шанс да родиш нормално.

# 29
  • Мнения: 1 475
Как си определяте колко см ви е таза, че ми стана интересно???

Общи условия

Активация на акаунт