Momicheta, pomognete za ime na momchence, proizvodno ot Dimitar!

  • 7 194
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 993
Марго, Hug ,откраднах си идейка от твоите предложения - освен Диман на което съм се спряла отдавна  Wink си харесах и Димислав и Димитрио!  Grinning

 Na mene sashto mnogo mi haresa Dimislav.Az misleh za Diman,no e vazmojna asociacia s demon,ta se otkazah.Demian i Demiyan sa mi v uma,ta ako reshish ,che mojesh da gi polzvash.Neshto kato Damian ,no ne tochno.
Joy От месеци си повтарям това име -Диман-и никога досега не бях го асоциирала с демон,нито пък тези на които съм го казвала!
Мислила съм за Демиян и Деймиан,но мъжът ми не харесва прекалено изчанчени имена,а и на мен май не ми допадат точно тези!  Rolling Eyes

Ако му сложат ударението на първата сричка, баш на демон си звучи на английски.
Бих предпочела да е Метър, от колкото Демон или някое измислено тип Димислав, дето ще го гледат смешно , ако си дойде в БГ за ваканцията  Rolling Eyes
Damien - има такова френско име, май и на английски го има.

# 16
  • Мнения: 3 016
Защо не си го  запишете направо Димитър?

# 17
  • Мнения: 3 804
ДАНИ-зву4и еднакво добре навсякъде,или Даниел newsm78

# 18
ДАНИ-зву4и еднакво добре навсякъде,или Даниел newsm78


Veche si imame edno Dani- na baba si Yordanka.

# 19
  • Мнения: 3 016
                                                     
                                          Пожелавам на малкия Дани да расте здраво и послушно бебче!

# 20
Даромир ми харесва. Не е производно от Димитър, но има звукова близост между тях.  Simple Smile

Също Дарин, Добрин, Деян, Детелин.

# 21
                                                     
                                          Пожелавам на малкия Дани да расте здраво и послушно бебче!

 Ne,ne!Momchenceto oshte ne se e rodilo!Imame si momichence Dani ,a momchenceto shte e sled diado Dimitar.,ta vsichki shte sa s bukvichkata D. :)No inache blagodaria za pojelaniata!

# 22
  • Мнения: 3 016
Извинявай погрешно съм разбрала. Но все пак пожелевам леко раждане и живо и здраво бебе!

# 23
  • София
  • Мнения: 44 115
Hug Ще следя темата с интерес,защото аз имам абсолютно същия "проблем"!  Grinning Имам идея,но ще изчакам да видя предложенията!  Peace
А онзи ден си мислех -Димитър-Митко-Митю-МатюLaughing

Матю си е Матю, на БГ е Матей, нищо обдо с Димитър....
Иначе с Д - Доминик ми харесва, но пък тук ако си дойде ще е странно....
Може и Демир (значело железен)
Демид - В превод от старогръцки означава "властващ по волята на Дион" (едно от имената на Зевс).

Последна редакция: пт, 05 сеп 2008, 17:45 от Angel_Dust

# 24
  • Мнения: 315
Hug Ще следя темата с интерес,защото аз имам абсолютно същия "проблем"!  Grinning Имам идея,но ще изчакам да видя предложенията!  Peace
А онзи ден си мислех -Димитър-Митко-Митю-МатюLaughing

Матю си е Матю, на БГ е Матей, нищо обдо с Димитър....

Матю е на английски, но има българско име: Матьо. Матей е еврейско, библейско име.
Моят прадядо се е казвал Матьо, а не Матю.

Така, че има разлика.  Peace

На Димитър накратко казват: Дими, Димо, Диме, Митре, Митьо, Мити, Мите, Митко.  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 900
Дамян.

# 26
  • Мнения: 6 993
Hug Ще следя темата с интерес,защото аз имам абсолютно същия "проблем"!  Grinning Имам идея,но ще изчакам да видя предложенията!  Peace
А онзи ден си мислех -Димитър-Митко-Митю-МатюLaughing

Матю си е Матю, на БГ е Матей, нищо обдо с Димитър....

Матю е на английски, но има българско име: Матьо. Матей е еврейско, библейско име.
Моят прадядо се е казвал Матьо, а не Матю.
Не е така. Тяхното Матю е онова с библейското значение. Също като нашия Матей - за един и същ човек става дума, писалият евангелието на Матея.
Матьо си е нещо съвсем отделно. И нито едното от трите няма нищо общо с Димитър.
Предполагам, че Матьо идва точно от Матей.

# 27
  • Мнения: 15
Харесва ми Диомир.

# 28
  • София
  • Мнения: 90
Аз съм за Димо Peace

# 29
  • Мнения: 315

Предполагам, че Матьо идва точно от Матей.

Точно, аз това искам да кажа. Матьо и Матю произлизат от Матей.
Името Димитър произлиза от Деметра (гр. богиня на плодородието).

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт