Бихте ли си плащали битовите сметки безкасово?

  • 3 467
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 129
Всичко плащаме безкасово, с изключение на кабелната  Peace

# 16
  • Мнения: 594
Откакто с ее родила дъщеря ми плащаме само чрез ипей. Не мога да си представя с количката да вися на безкрайните опашки ... и да се надцаквам с бабите и дядовците на опашката кой по-напред ще се лепне за гишето да си плати сметката Mr. Green

# 17
  • софия
  • Мнения: 2 140
От около 3 години всички сметки плащаме безкасово.

# 18
  • Мнения: 1 305
От както има e-pay само така плащаме. Не мога да разбера упорството на някои хора да губят време да висят по опашки.

# 19
  • София
  • Мнения: 12 554
Само така  ги плащам - през E-pay. От години. Включително превеждам вноските по заемите оттам. Нямам време нито желание да вися по опашки.

# 20
  • Мнения: 385
До тук 16 човека "за" и само един "против", е добре тогава не мога да разбера защо хората толкова се дърпат когато им разяснявам начините и предимствата на този вид плащане.
Основно чувам - "Нямам бележка, за да удостоверя, че съм платил ако по погрешка ме прекъснат." Да, разписка може да няма, но банките дават месечни разпечатки, изпращат СМС-и за потвърждение на плащането,ако разбира се е заявено желание за това. "Може да ми изтеглят всичките пари от сметката"  ooooh! което е невъзможно, предвид това, че се изпращат файлове с точната сума,която клиента дължи, а не банката сама да си измисли колко да изтегли от разплащателната сметка. И най - безумния отговор, поне според мен "Така съм свикнал - на касата."

# 21
  • Мнения: 211
За сега само гсм-а плащам с транскард, защото господата от ЧЕЗ или Е-ОН ( не знам кои са) за София-област и ВиК май още не познават компютъра ( съдя за това по "офиса " им .Там където живея има едно бюро и една женица с бележките за сметките подредени по адрес)  и не са въвели безкасовото плащане. Чакам с нетърпение момента , когато това ще стане възможно.

# 22
  • Мнения: 95
КаЛей, не разбрах къде работиш. Ако си в банка и става въпрос за плащане през разплащателна сметка, напълно разбирам хората, които ти дават откачени отговори. След моя горчив опит с ДСК, аз също бих парирала по всякакъв начин опитите да ме привлекат за клиент на този вид безкасово плащане!
Иначе съм ЗА. Така и плащам повечето си сметки Simple Smile

# 23
  • Мнения: 4 546
ами самия факт, че питаш в интернет до известна степен предопределя отговорите  Grinning
аз банка не бих избрала. вече няколко пъти ставам случаен свидетел как изнервени хорица се разправят със служителката, че им е спрян токът, а банката е трябвало да го плати.
иначе сметките си ги плащам на каса, защото на мъжо заплатата я дават "на ръка", а от моята като си платя заема просто не остават пари за сметките  Sick

# 24
  • Мнения: 138
Бихте ли споделили какво не му е наред на електронното банкиране на ДСк, че точно към него сме се насочили ?

# 25
  • Мнения: 239
Само така  ги плащам - през E-pay. Отнема 30 секунди и самата услуга струва 0 лева  Peace

Аз също ползвам E-pay и съм доволна. Относно цената на услугата обаче не съм съгласна.
Да Е-рау не ти взимат но банката ти взима за всяка платена сметка. Цената е колкото на една транзакция на съответната банка през банкомат.

Но пак е нищо в сравнение с това да висиш по опашки Peace

# 26
  • Мнения: 4 300
До тук 16 човека "за" и само един "против", е добре тогава не мога да разбера защо хората толкова се дърпат когато им разяснявам начините и предимствата на този вид плащане.

Все пак тук пишат определен тип хора. Баща ми например не обича да плаща на ПОС и си плаща сметките за ток и т.н. на каса. Просто не иска да го прави безкасово и това е. Всеки си е чешит за себе си.

# 27
  • Мнения: 1 441
Да Е-рау не ти взимат но банката ти взима за всяка платена сметка. Цената е колкото на една транзакция на съответната банка през банкомат.
Така е, права си.  Peace
Ама аз съм служител на банка и съм освободена от такси - забравих, че не е така за всички   Blush  Трябваше да напиша че на мен ми струва 0 лева.

# 28
  • Мнения: 385
КаЛей, не разбрах къде работиш. Ако си в банка и става въпрос за плащане през разплащателна сметка, напълно разбирам хората, които ти дават откачени отговори. След моя горчив опит с ДСК, аз също бих парирала по всякакъв начин опитите да ме привлекат за клиент на този вид безкасово плащане!
Иначе съм ЗА. Така и плащам повечето си сметки Simple Smile
Работя в ЧЕЗ, а плащам с директен дебит, картата ми е на ДСК и досега не съм имала проблеми. Не ми е пропусната сметка, не са ми теглили повече пари,не знам какви проблеми сте имали с въпросната банка, аз до момента съм доволна. Освен това при тях има възможност чрез ДСК Директ да се следи всякакво движение по сметката.
Вярно, че задавам въпроса си тук, където хората боравят с Интернет и вероятността да плащат именно чрез него е голяма, но имам познати които въпреки, че имат компютри не искат и не искат да плащат по друг начин освен на каса. Просто не знам вече какъв е начина да бъдат убедени хората, че това е удобно, модерно, не се виси по опашки и т.н.

# 29
  • Мнения: 2 266
Ние само така си плащаме сметките.Много по-удобно и бързо е.Не си губиш времето по опашки.

Общи условия

Активация на акаунт