Моля спешно за идеи за грозде

  • 2 864
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 239
Здравей и от мен.Моят син не иска да яде какъвто и да било плод,а пие само сокове.Така,че опитай да му даваш прясно изцеден сок.Аз му ги давам без да ги разреждам.

# 16
  • Мнения: 3 405
Ним, от мен идея да я оставиш да яде каквото й харесва. Като поизрастне вероятно ще яде и от домашното грозде. Любо яде това от пазара, в момента няма избор, както с всички други плодове и зеленчуци. Иска ми се да има градински, но няма ...

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Изяж гроздето да не отиде "зян" и не тормози детето - дай му което харесва.
Точно!  Peace

# 18
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Нимски, аз Мишата не я насилвам и тя така и не ще да яде никакъв плод или зленчук освен банани и краставици Crazy Не я насилвам, сама ще прояде когато реши. Съдя по себе си като малка. Нищо не съм обичала пък към 5-тата година съм прояла почти всичко

# 19
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Моето дете пък има друг проблем с гроздето - белено и без семки не го иска. Така както си е от грозда да й късам - ще изяде сигурно 1 кг. Не знам дали обаче трябва да й давам така - необелено и без семки. Thinking

# 20
  • Мнения: 3 405
Моето дете пък има друг проблем с гроздето - белено и без семки не го иска. Така както си е от грозда да й късам - ще изяде сигурно 1 кг. Не знам дали обаче трябва да й давам така - необелено и без семки. Thinking

Ако не и пречи на стомахчето, не я боли и и харесва не виждам причина да не й даваш така, както обича  Grinning

# 21
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Аз затова купувам стафидено грозде - с тънки люспи и без семки, много сладко. Така не ми се налага да беля и махам семки.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 734
И моята го яде небелено и със семките.Аз и много нямам нерви да чопля и беля де.Не й вреди на стомаха.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 249
Влизам само да споделя като завършек на темата, че явно проблемът е в сорта на гроздето. В момента сме на почивка и тук дребната се скъса да яде едно червено грозде с все люспите и семките (не че са дебели и големи, ама то и на домашното грозде не са). Въпрос на вкус... явно.

Благодаря на всички, които се включиха!  bouquet

# 24
  • Мнения: 175
Моля ви ми кажете как го давате това грозде - белите зърно по зърно, махате семките  и го пасирате? Вижда ми се голям ужас.

# 25
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Моля ви ми кажете как го давате това грозде - белите зърно по зърно, махате семките  и го пасирате? Вижда ми се голям ужас.

Нищо не беля, не махам семки (защото купува грозде без семки), не пасирам.
Мия го и давам грозденце по грозденце - има зъби - да дъвче!
Миналата година когато нямаше зъбки, правех всяко грозденце на 2 и давах така.

# 26
  • Мнения: 3 405
Не беля гроздето и не махам семките.
Като беше бебе опитах да дам сок, но не пожела да го пие и оставих за това лято. Сега яде цели зрънца, семките ги гълта или плюе, както дойде. Измивам хубаво гроздето.

# 27
  • У дома !
  • Мнения: 700
Може ли да давам червено(домашно грозде) на сина ми,който е на почти 11месеца?Досега е ял само бяло и много го харесва,както и сок от бяло грозде-испива 125гр. на един дъх Shocked Shocked Shocked

Общи условия

Активация на акаунт