В последния триместър вече сме, а НОЕМВРИ месец с бебе ще се фукаме!

  • 12 757
  • 284
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 818
Лейди, ще стискам палци всичко да завърши благополучно Praynig Hug

Шамс, дано татко ти бързо да се оправи, много е лошо, когато някой не си върши работата както трябва.

Юле, аз пак ще се повторя, но нека да не се стряскаме взаимно - повиването и загръщането с одеало са две коренно различни неща Wink

Ние днес взехме леглото и количката. Прибрахме ги както са си в кашоните, така ще си стоят поне още месец, няма смисъл да ги сглобяваме и само да събират прах. А ме гризе любопитството да ги видя в готов вид. Но ще почакам Laughing

Приятна и спокойна вечер на всички пожелавам Simple Smile

# 226
  • София
  • Мнения: 191
МОМИЧЕТА, СПЕШНО СЕ НУЖДАЯ ОТ ПОМОЩ - УЖИЛИ МЕ ОСА, КАКВО ДА НАПРАВЯ И ЗНАЕТЕ ЛИ ДАЛИ С НЕЩО Е ОПАСНО ЗА БЕБЕТО. БЛАГОДАРЯ ЗА ПОМОЩТА ПРЕДВАРИТЕЛНО Hug!

# 227
  • Мнения: 78
Тинкатинк, обади се на личния!Или отиди в най-близката поликлиника, ще ти кажат!Не би трябвало да е опасно!

# 228
  • Мнения: 916
Тинка къде я намери тази оса  Mr. Green Сериозно, ако не си алергична не смятам, че има някакъв проблем. Боли гадно в началото, но ще мине  Hug Но това е мое мнение на неспециалист, ако има по-запознати да си кажат  Mr. Green

Лейдибейби консултира ли се с д-р Конова от Плевен? За такива имунологични истории май тя е най-добрата. Знам, че правят вливания, но май наистина беше в началото. На този етап на бременността няма ли какво да се направи??? Дано всичко завърши благополучно  Praynig  Praynig

Баща ми продължава да е с температура, днес някакъв шев пък му се отворил, обадил се да пита доктора, казали му, че нямало страшно. Ей-Богу не знам. Температура поддържа вече 3-та седмица 38 и кусур - не било страшно, кръвното му играе- и това не ббило страшно, шевът бил повърхностен - пак нямало страшно. А баща ми е на 67 години... Май единственото страшно за тия доктори е ако не им направиш дарение  #2gunfire

# 229
  • София
  • Мнения: 2 011
Tinkatink, отивай в поликлиниката. Мен ме е жилила оса преди години по стъпалото. Целия ми крак стана като дирек и морав на цвят. Маже се локално с нещо, но не помня как се казваше. Като реагираш бързо мисля, че няма проблем.
Шамс, Лейди, стискам палци всичко да се оправи.  Hug За съжаление освен морална подкрепа не знам как да помогна. Явно лекарите дори и добре платени не им се работи. Май всичко е въпрос на късмет на кого ще попаднеш...

# 230
  • Мнения: 3
Здравейте мамчета !Аз се прибрах от почивка-от морето отидох ме на Сандански -изкарах ме страхотно.
Надявам се при вас всичко да е наред-сега отивам да ви почета  какво става с вас.

# 231
  • Мнения: 398
Лейди стиска палци всичко да е наред.Аз попрочетох малко за това заболяване и си мисля, че с малко лекарства, които разреждат кръвта биха могли да помогнат.Но все пак АЗ НЕ СЪМ ЛЕКАР.Не се съмнявам обаче че ще ти обърнат нужното внимание.Плюс това си мисля, че вече си в седми месец и ако се види на видеозон някакво страдание на плода биха могли да изкарат детето по-рано и така да има големи шансове за заобикаляне на заболяването.Моля се всичко да мине благополучно за теб и бебчето. Hug  http://www.bg-mamma.com/site/content/view/756/37/
Тинка пиши миличка какво е станало.Аз знам че се маже мястото с чесън или кал.Но в случай, че си алергична веднага в болницата.

# 232
  • Бургас
  • Мнения: 130
Ladybaby - всичко с бебо ще е ОК! Изкарала си до 7-ми месец, а от тук нататък шансовете за оцеляване на бебо са вече много големи! Почивай си повече, не се притеснявай излишно, слушай какво ти казва док. и мисля, че няма да имаш проблем! Прегръдки и от мен! Hug Praynig
Шамс - тези доктори са за разстрел! Няма такова понятие, като "нормална температура" 38 градуса за повече от 5 дни след операция! Потърсете друго по-компетентно мнение! Стискам палци да се оправят по-бързо нещата! Praynig
Тинка - ако не си алергична ухапването от оса е по-болезнено от ухапване от комар, но е безобидно за бебо! Ако обаче проявиш симптоми на каквато и да е по-остра алергична реакция - бягай в болница! Heart Eyes

# 233
  • София
  • Мнения: 191
Благодаря за отговорите момичета :hug!
Няма проблем, посъветвах се с лекар и разбрах, че по принцип не е опасно за бебето, може само ако съм алергична да се подуя, но ми каза, че няма страшно. Аз не съм се надула(вероятно не съм алергична), веднага го намазах с чесън и сега съм ок, надявам се да съм добре и утре.

# 234
  • Мнения: 1 031
Шамс стискам палци сбаща ти всичко да се оправи в най-скоро време Praynig
Тинка аз докато се натутам да отговоря и ти си се консултирала с лекар Embarassed
Мамита чакайте и аз да питам нещо - не мога да стана от болки в кръста. Не се преуморявам, почивам-боли ме, пробвам да се раздвижа повече-пак боли. Някой има ли подобен проблем. Аз съм на преглед във вторник и ще се консултирам с доки, ама дотогава....

# 235
  • Бургас
  • Мнения: 130
Тонеске - по принцип е нормално да те боли кръста, а ако имаш дископатия или друго такова заболяване - то се обостря поради нарастването на плода и разширението на таза! За жалост нищо не може да се направи освен да лежиш! И аз имах този проблем миналата седмица сковах се в "Метро" и ни напред ни назад - ужас! Моята лекарка каза, че мога да ползвам "Фелоран" или "Фастум гел", но без да прекалявам т.е не повече от 3-мазания на ден и никакви обезболяващи лекарства за пиене! Това е стискам палци да ти мине! Hug

# 236
  • София
  • Мнения: 2 011
Тонеске, при мен болката почва от кръста, преминава през целия крак и стига до стъпалото. Вчера питах доки и той каза, че бебо натиска някъде и затова боли. Обнадежди ме, че ще мине от самосеби си, но ноември месец Joy Не мога да си намеря място, а като легна няма ставане. Питай и твоя лекар, но подозирам, че отговора ще е подобен.

# 237
  • Мнения: 1 031
Диди, Иве благодаря за бързите отговори - значи чакаме ноември и си трайкаме Mr. Green

# 238
  • Мнения: 34
Здравейте момичета!

LadybabyHug

Диди, добре се дошла отново.

Денчо, честита ви годишнина! Все така влюбени и щастливи да сте!

Fairy, не искам да стресирам никой.  Blush Останах с впечатление, че Илка пита точно за това повиване от едно време.  Crazy Ако не се лъжа така с одеало както ти описваш ги изписват бебетата от болницата, така че няма общо с някогашното повиване и определено не вреди на бебето.  newsm78

Да се отчета за днес. Ходих на лекар. Уж всичко ми е наред.  Crazy Болките в корема били нормални и т.к. нямам разкритие няма място за притеснение.  #Crazy Забраниха ми да спя по гръб и как ще спя нямам идея.  Thinking newsm78

# 239
  • Мнения: 3 818
Юле, то онова повиване си е жива варварщина, че и на всичкото отгоре някои са ги притягали бебетата и с връв, та да се изправят краката ooooh! Ужас, потрисам се като си го помисля. Иначе, да, така ги изписват децата, в комплекта за изписване има пеленка, в която загръщат децата и ти дават един вързоп Grinning Между другото, днес в магазина за леглата видях един разкошен комплект за изписване, обаче беше летен и това ме спря да го купя, явно за него ще трябва да изчакам, докато пуснат по-зимните варианти, че бебокът ще стане на кристалчета Laughing

А аз по гръб въобще и не мога да си помисля да спя, в момента, в който легна по гръб, започвам да не мога да дишам и трябва моментално да се обърна.
От два три дни имам и нова екстра - възглавницата ми трябва задължително да е много повдигната, иначе пак не мога да дишам. Изобщо, веселба Laughing
Но като изключим това, нямам оплаквания  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт