Бебето ми отказва да суче от мен ....

  • 4 383
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22
Ето ме пак мен.
Калина отказва денем да суче и това си е - изцеждам се с помпа на Авент, защото с нищо друго не успявам да изцедя и капка. Имам чувството че каналите са ми много тесни и тече малка струйка мляко. Никога не е изтичало от гърдите ми излишно мляко, докато не кърмя - както мои познати се оплакват. Напротив, за да почне да гълта бебето трябва първо да посуче на празен ход 10-ина пъти и едва тогава млякото слиза. А с помпата се цедя по 40 минути и повече, докато изцедя 100-120 мл и то не всеки път.
Вие как сте се цедили като сте давали шише на бебетата - на някакъв интервал 9примерно през 3 часа), когато се сетите, или как е най ефективно. Явно през деня ще се цедя, че Кали предпочита да стои гладна, вместо да суче.
Взех й едно шише на Playtex с възможно най малката дупка, който съм виждала. Мислех, че ще го откаже, но не - дърпа с всички сили, очичките й ще изскочат от напъване, но пак не суче от мен ... Много ми е мъчно, защото имам чувството, че ме отхвърля, въпреки че сигурно не е така, още повече че първите седмици си сучеше много добре.
Не се отказвам, ще продължа да опитвам и полагам всички усилия да не ми спре кърмата, така че ще пиша пак.
Благодаря много на всички за съветите и че споделяте вашия опит с мен, че съвсем се бях отчаяла.

# 16
  • Мнения: 2 616
И аз да се намъдря в темата - спите ли с бебето заедно? Мартин до почти една година спеше при нас, чувстваше се по-спокоен и му миришеше на мен, в просъница ми дърпаше нощницата и сучеше. А през деня, когато заплачеше ги гушвах и предлагах само кърма-без вода, без добавки - понякога сукваше, понякога-не. Иначе ако трябваше да изляза някъде и да го нахранят с изцена кърма, аз му давах да пие през мекия накрайник на авент, там наистина трябва да дръпне, за да слезе млякото. Въпреки че пише, че е за бебета над 6м, малкият си го ползваше без проблем от 2мес.
Иначе за цеденето и аз се бях ошашавила, не слизаше повече от 50-60гр, затова пък кърмен на всеки час по цял ден и цяла вечер, едва след 6-7 месеца, започнах да усещам да слиза кърмата като захапе Марти и да потича и другата гърда, но пак си трябваха 5-6-10 празни хода, докато слезе кърмата. И до ден днешен сме така.
Честно да ти кажа, предполагам, че проблемът на Кали да не иска да суче от теб е психологически, а не здравословен. Винаги в такива случаи препоръчвам класическа хомеопатия. Възможните причини са стрес от твоя страна, което е обяснимо, когато се чудиш как да постъпиш и как детенце да започне да суче спокойно, възможно е причината да е нещо, което си преживяла по време на бременността или раждането да я притеснява малката. Мисля, че и Баховите есенции биха могли да ви помогнат да преодолеете нещата.
Я хвърли един поглед тук

Хедра, какви са признаците за късата юздичка на езичето, възможно ли е малката да изпитва някакъв физически дискомфорт заради физиологични особености и затова да не иска да суче?

# 17
  • София
  • Мнения: 2 249
Мейра, когато се изцеждаш с помпата, не виждаш ли няколко струйки? В кой град си? В София сигурно знаеш, че има консултативен кабинет по кърмене - има закована тема за координати и тел.
Ако известно време си кърмила/изцеждала през 4,5,6 часа може да има нужда да си увеличиш кърмата.
Ако успееш да задействаш слизането на кърмата преди да я сложиш на гърдата дали няма да е склонна да яде? Не се отказвай да й предлагаш (без да й оказваш натиск). Понякога връщането към гърдата изисква повече време.
За изцеждането - ако кърмата е добре като количество, на 3 часа е добре, иначе малко по-често.

Иве, не е вероятно проблемът да е от къса юздичка, понеже би трябвало да се прояви по-рано (а в началото изглежда всичко е тръгнало добре) и да е съпроводено евентуално от други признаци.

# 18
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Може да прозвучи налудничаво, но ти слагаш ли някакъв парфюм или каквато и да е козметика?

# 19
  • Мнения: 22
Iva_D, при изцеждането с помпата, без бебето да е посукало малко от мен, ме притеснява това, че не усещам слизането на кърмата, колкото и да се цедя. Когато Калина суче, дори ако гърдите ми са съвсем меки, след няколко нейни дръпвания усещам как слиза кърма в гърдите. Затова си мисля, че само с цедене не стимулирам никаква лактация или поне не толкова, колкото едно бебе би направило. А нямам кърма в излишък - напротив, водя ежедневна борба за всяка капка. Ако Калина сучеше по-охотно може би би било по-различно. Това беше и смисълът на въпроса ми за изцеждането - възможно ли е да стимулирам с изцеждане образуването на повече кърма. Всичко друго освен честото сучене правя - що се отнася до хранене, пиене на лактогонни напитки с литри, много вода и т.н.

През нощта не спим с бебето в едно легло - много мои познати го правят и после не успяват да отучат децата си от този навик години наред. Така че аз предпочетох да не я свикваме от самото начало. Но спя с нея през деня, обикновено тя се гушка в мен и спи върху корема ми, иначе изобщо не може да заспи.

И на последния въпрос да отговоря - Пепеляшка, ползвам един и същи дезодорант само когато излизаме, и то не винаги. А разни лосиони, гелове, олиа или тоалетни млека за мазане на тялото в момента не ползвам никакви заради нея. Не мисля че е от това нежеланието й да суче. По-скоро тя познава биберона и зърното и предпочита едното пред другото. От два дни я мъча с биберон с много малка дупка, почна и него да отказва когато не е прекалено гладна, явно повече усилия трябват. Дано в някой момент почне да предпочита пак гърдата Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 2 249
Мейра, има жени, при които рефлексът се задейства трудно без бебето. При мен също е така. Това обяснява защо ти отнема по 40 мин. изцеждането. Виж тук за неща, които можеш да правиш преди кърмене: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=328606.0 След като се създаде такъв условен рефлекс между разни действия и слизане на млякото при кърмене, ще можеш да ги използваш, за  слизане на млякото и преди изцеждане. На въпроса ти дали е възможно да поддържаш лактация така - да, възможно е, но трябва да изпразваш добре гърдите и да го правиш на не повече от 3 часа.

За спането с бебето - защо ли хората толкова преекспонират въпроса и го представят като проблем - лично за мен това е едно от прекрасностите на майчинството и всъщност изобщо не продължава дълго, ако погледнем в перспектива Grinning. Не знам дали случайно си попадала и на това: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/893/  Както и да е Simple Smile, в твоя случай може да е от полза, защото обикновено бебетата се будят по-често до майките си и това ще означава повече кърмения. Отделно се повишават нивата на пролактина.

Повтарям се, но е важно - използвай да я слагаш на гърда, когато спи през деня и не й давай залъгалка, ако я използвате за заспиване или когато и да е.
Поздрави Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 616
Сетих се още нещо и пак повод спането заедно.
Нали най-високите стойности на пролактина са между 3 и 7ч през нощта, което означава, че за да стимулираш кърмата си е хубаво да кърмиш поне 2-3 пъти Калина в този интервал от време, казвам ти го като майка-кърмачка, която се бори повече от 4 месеца за слизането на кърмата си и установяването на необходимите за беб количества-голяма мъка, голямо чудо беше-кърмене по един час на всеки час, това са ми най-трудните 4 месеца в живота, в които съм проляла може би най-много сълзи от безсилие.
Та Мартин спеше при мен именно по тази причина, не е човек можеше да го изгони от леглото ни по какъвто и да е начин, но когато стана на 10 месеца, сам реши, че не му е мястото при нас-стана му прекалено тясно и топло, така че това че децата свиквали и спяли при родителите си до 1 клас ми се струва, че се преекспонира малко  Peace Въпреки това изборът е личен и не искам да ти влияя по какъвто и да е начин, но кърми малката през нощта. Какво стана с протекторите, не се ли "лъже" да засуче, кога си с тях?

Мисля, че не трябва да се тревожиш за стимулирането чрез помпата. Аз именно с помпа заради съвета, "доизцеждай след бебето, за  да стимулираш" си бях докарала такава хиперлактация да изцеждам до последна капка, че по едно време ми излизаше кърма през ушите  Embarassed

Иди на класически хомеопат, трябва да има причина, която да предизвиква отказът й!!!!!

# 22
  • Мнения: 4 555
Това беше и смисълът на въпроса ми за изцеждането - възможно ли е да стимулирам с изцеждане образуването на повече кърма.
Възможно е, при мен се получи. За около два - три месеца количеството кърма се увеличи седемкратно. Много е трудоемко обаче. Кърменето е къде-къде по-лесно. И по-полезно! Дано да не опираш до цедене и да минете бързо през този период с отказването на гърда.

# 23
  • Мнения: 22
Здравейте момичета!

Много, много благодаря на всички за съветите и подкрепата. Доста от нещата изпробвах и май вече мога да се похваля с резултат - Калина суче от мен.

Опитах най-напред със силиконови зърна. Тя се лъжеше, захапваше зърното, но нали то не пуска веднага мляко го плюеше и повече не щеше даже да го помирише. На мен самата тези зърна ми бяха неудобни и ги свалих. След това почнах да й давам мляко, разбира се когато в продължение на часове е отказвала гърдата, през шише с мнооооого тясна дупка. Тя сучеше ли сучеше, явно обаче имаше ефект и почна понякога да се ядосва ще пуска малко и блъскаше и шишето с биберона. В продължение на 5-6 дни почти не се отлепях от нея - гушках я постоянно, непрекъснато си играех с нея, спях с нея, дори на разходка я носех със слинга, а не в количката. Тя започна да спи повече и през деня (преди изобщо не спеше) и в момента, в който се събуди - аз давах гърда. Понеже четох темата за трънчетата в гърба  newsm78 реших, че от опит глава не боли и пробвах и масаж на гръбчето - за мое и на таткото ОГРОМНО изумление излязоха някакви черни косъмчета, но както и да е темата е друга. И като капак на всичко една вечер след като за пореден път ревеше и не щеше да види гърда аз реших, че просто повече шише няма да дам, ако ще да реве до утре. След близо 3-часово разнасяне на ръце, гушкане, галене и сърцераздирателен плач от нейна и от моя страна тя най-накрая отвори уста и засука от мен, след което, като се наяде, тя почна да ме гледа и да ми се усмихва и смее с цяла уста. От тази вечер преди няколко дни тя суче на всеки 2 часа през деня (около 7-8 пъти) и  1- 2 пъти през нощта, почти не плаче, и винаги като суче от мен, после ме гледа и ми се смее (а на мен ми иде да се разплача от умиление и радост). Все още й давам водичка, ако се разплаче и не иска да суче, но тя обикновено използва биберона само за залъгалка и надали на ден приема повече от 10 - 20 грама вода. Но като е гладна вече засуква лакомо от мен, а не търси биберон   Mr. Green За съжаление нямам време да се цедя след кърмене, защото съм по цял ден сама, а цеденето ми отнема много време. Надявам се вече бебка да регулира количеството кърма и тя да не ми спре от това, че не доизцеждам. Praynig

Получи се малко дълго, но това е - много съм щастлива, че успях да толкова кратко време да се преборя и то, когато вече бях загубила надежда всякаква почти. Не знам на какво точно се дължи този резултат - аз опитах всичко. Мисля, че най вече на многото гушкане и откза ми да дам повече биберон, но на това се реших едва когато се уверих, че детенцето все пак е наддало на тегло, макар и малко.

И пу пу пу - дано така да продължи и занапред. Никакви биберони повече, искам да я кърмя поне до годинка.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 249
Мейра, много, много се радвам Hug!

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Много се радвам Hug
Дано така да продължавате и за напред Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 418
Браво!Направо страхотно!
Сега ти остава просто да се наслаждаваш на приятните моменти и да се чувстваш спокойна и уверена в себе си.
Желая ти дъъъългооооооо и безпроблемно кърмене  Wink

# 27
  • Мнения: 2 616
До годинка ли  Laughing има да се кърмите като нас до никое време, малкия не мога да го отбия чудо да стане  #Crazy
Браво на вас!!!!
Сега да не се откажеш да я гушкаш и "мачкендриш", Палечка й е било мъчно за теб явно  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт