За цените на жилищата

  • 35 656
  • 564
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 674
Ами аз лично съм на мнение, че ще паднат. Но мнението ми се опира не на някакви познания по отношение на пазара, а по-скоро на това, че във всеки нов блок, който съм виждал, поне половината от жилищата принадлежат на един или двама собственици - явно купени с цел инвестиция. И ако в един момент пазара на недвижими имоти започне да се тресе и те започнат да продават, няма как предлагането да не надхвърли търсенето и ето го понижението на цената.

Това кога го виждаш да стане Wink То става все по зле вече дори няма разлика поне в София дали купуваш на зелено или не Wink

# 16
  • Мнения: 52
Месец юли:кв.Княжево(без ТЕЦ)-40 квадрата,25-годишна тухла,44000 Евро.

# 17
  • Мнения: 581
Направо се плаша като гледам за какви цени на сделки става дума...

# 18
  • Мнения: 18 542
Ами аз лично съм на мнение, че ще паднат. Но мнението ми се опира не на някакви познания по отношение на пазара, а по-скоро на това, че във всеки нов блок, който съм виждал, поне половината от жилищата принадлежат на един или двама собственици - явно купени с цел инвестиция. И ако в един момент пазара на недвижими имоти започне да се тресе и те започнат да продават, няма как предлагането да не надхвърли търсенето и ето го понижението на цената.
И това 3000 и коя година го предвиждаш?  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 2 100
Няма да падат, разбира се! Как да стане, след като има такова търсене?! Това, че предлагането в пъти надвишавало търсенето са пълни глупости!  ooooh!

# 20
  • София
  • Мнения: 4 042
Според мен зависи за какви цени говорим. На жилище в псевдоелитния Лозенец, с цена от 2800е/кв, без гараж, ще му падне цената. Но като цяло цени под 1000-1200 надали ще има. Което пак си сериозна цифра за един 100кв. апартамент...

# 21
  • София
  • Мнения: 2 952
Ами аз лично съм на мнение, че ще паднат. Но мнението ми се опира не на някакви познания по отношение на пазара, а по-скоро на това, че във всеки нов блок, който съм виждал, поне половината от жилищата принадлежат на един или двама собственици - явно купени с цел инвестиция. И ако в един момент пазара на недвижими имоти започне да се тресе и те започнат да продават, няма как предлагането да не надхвърли търсенето и ето го понижението на цената.
Трябва да има причина, за да продават. Жилище което не е купено с кредит, няма причина да бъде продавано заради каквито и да е катаклизми на пазара  Simple Smile
Ако има корекции в цените надолу, според мен те ще се случват с по-некачествените и евтини имоти, за да отразят необходимостта от сериозен ремонт, смяна на инсталации и саниране, както и по-високите разходи за отопление при тях. Така или иначе според мен ще става дума за корекции в цените, което е различно от тренд надолу.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
http://dom.dir.bg/2008/09/04/news3348859.html

Предлагането определено надвишава търсенето

# 23
  • Мнения: 18 542
http://dom.dir.bg/2008/09/04/news3348859.html

Предлагането определено надвишава търсенето
Е как под 1000 евро на квадрат? Къде ги продават тези жилища в София? И да има такива са единици в най-добрия случай на зелено.

# 24
  • Мнения: 187
Според мен зависи за какви цени говорим. На жилище в псевдоелитния Лозенец, с цена от 2800е/кв, без гараж, ще му падне цената. Но като цяло цени под 1000-1200 надали ще има. Което пак си сериозна цифра за един 100кв. апартамент...

Напълно споделям това мнение.

# 25
  • Мнения: 2 100
Не мога да коментирам за Сф, тъй като не съм оттам, но виж за Варна...Рядко се намират непродадени апартаменти след като строежа е взел А14. Всичко се изкупува още на зелено, дори и в далечните квартали. Строителите и брокерите (особено пък вторите) умишлено поддържат високи цени.
Мисля си аз, че всички тези новини напоследък, че цените ще падат са именно начин да се намали търсенето, т.е. манипулира се народа...Щото това падане на цени от сума ти време се говори и все пак цените не падат. newsm78

# 26
  • София
  • Мнения: 9 861
Не знам дали ще паднат цените,силно се съмнявам.Но съм на мнение,че определено предлагането превишава търсенето.Ние от три месеца продаваме наш апартамент в Сф,идват хора,оглеждат....и така,нищо конкретно.А смея да твърдя,че сме предложили една от най-ниските цени за подобни апартаменти на същото място,просто защото искаме по-бързо да продадем жилището и да купим ново в друг град..Просто хората наистина чакат да паднат цените ooooh! и си вярват,че това ще стане скоро.

# 27
  • Мнения: 46 520
Валенцето, ако не бъркам, май става дума за доста голям апартамент, търсенето на такива жилища винаги е било по-слабо и се продават по-дълго време от останалите.

Успех!

# 28
  • София
  • Мнения: 9 861
Тц,апартамента е по-скоро малък,60квадрата.
Не знам,брокерката ни твърди,че има сериозен застой на пазара,че не е проблема в нашето жилище или цената му...абе ще чакаме,то се е видяло. Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 2 100
И как се разбира какво е реалното търсене? Хората все повече търсят апартаменти на зелено и то направо от строителя ги закупуват. Дефакто с доста апартаменти в строеж се получава така. Виж...при готовите апартаменти е доста трудно да избегнете брокера, но ако основно по това се съди какво е търсенето.... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт