Русенска есен

  • 19 203
  • 281
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 523
 bdbaloni,Деси!

# 16
  • Мнения: 5 577
 Hug честито Деско!

П.П. Момичета, утре работи ли ДГ 'Чучулига'? За 'Слънце' разбрах, че са на 'обмяна на опит', но за нашите незнам ...

# 17
  • Мнения: 1 168
 newsm59, Деси! Приятно изкарване на празника! smile3510

Момичета,
знам, че бързам като муле пред майка си, но нещо ме затресоха едни вълнения за яслата догодина! newsm78
Ако на някоя от вас детенцето е ходило или ходи в първа ясла /аз знам, че има Laughing Mr. Green/, моля споделете ми какво искат да се носи/осигури: какви дрешки, спални комплекти, прибори, гърне, обувки, играчки. Изобщо нищо не знам, а нали се сещате, че от сега за след 1 година нищо не казват в яслата!
Предварително ви благодаря!  bouquet

# 18
  • Мнения: 510
ЧРД на Бебето   bouquet
Бре, Светослав ще тръгва ноември на ясла, а аз дори не съм се замисляла за подробностите  Sunglasses Само си планирам изследванията за др. месец.

# 19
  • Мнения: 3 214
irina_vas, онзи ден не съм разбрала, че там ще подаваш документи - Моника точно там тръгва от 23.09.  Peace Засега не са ми казали нищо, освен списък с изследванията, които трябва да направим. Като разбера, ще ти дам информация от извора  Hug

# 20
  • Мнения: 202
Здравейте, мисля че тук имаше една мама,която приемаше поръчки от Ла Редут, но не се сещам коя е.Ако има такава,моля да се свърже с мен,защото искам да  поръчам нещо. Wink

# 21
  • Мнения: 1 168
irina_vas, онзи ден не съм разбрала, че там ще подаваш документи - Моника точно там тръгва от 23.09.  Peace Засега не са ми казали нищо, освен списък с изследванията, които трябва да направим. Като разбера, ще ти дам информация от извора  Hug
Grinning Мерси, ще чакам!  bouquet

# 22
  • Мнения: 5 577


П.П. Момичета, утре работи ли ДГ 'Чучулига'? За 'Слънце' разбрах, че са на 'обмяна на опит', но за нашите незнам ...

 Praynig Praynig Praynig

# 23
  • Мнения: 2 732
ЧРД Деси ! Много здраве и любов!

# 24
  • Мнения: 1 287

Ако на някоя от вас детенцето е ходило или ходи в първа ясла /аз знам, че има Laughing Mr. Green/, моля споделете ми какво искат да се носи/осигури: какви дрешки, спални комплекти, прибори, гърне, обувки, играчки.

Ние ходим там,ама нищо такова не искат.Пет лигава - големи,да покриват тялото като ги хранят,пет кърпи 35/35см или 40/40см или 45/45 см /каквито намериш или ушиеш,може хавлиени или бархет/.Дрешките - ти си преценяваш как да го облечеш - само да не е с боди или гащеризон,че нали се сещаш как 20 деца ги слагат едновременно на гърне и после как ги обуват.Обувките - да не се връзват с връзки или закопчават с катарами /може да са с ластик или лепки/.Нищо не се надписва или бродира.Пижамка според сезона за спане и това е.Ежемесечно се носи по едно роло т.х-я и голям пакет салфетки.Ако детето ти е с памперс,носи памперси за смяна.

Молби за прием за догодина се приемат в началото на януари 2009г.

Но до догодина още много вода ще изтече и нищо не се знае. Hug

# 25
  • Мнения: 1 168

Ако на някоя от вас детенцето е ходило или ходи в първа ясла /аз знам, че има Laughing Mr. Green/, моля споделете ми какво искат да се носи/осигури: какви дрешки, спални комплекти, прибори, гърне, обувки, играчки.

Ние ходим там,ама нищо такова не искат.Пет лигава - големи,да покриват тялото като ги хранят,пет кърпи 35/35см или 40/40см или 45/45 см /каквито намериш или ушиеш,може хавлиени или бархет/.Дрешките - ти си преценяваш как да го облечеш - само да не е с боди или гащеризон,че нали се сещаш как 20 деца ги слагат едновременно на гърне и после как ги обуват.Обувките - да не се връзват с връзки или закопчават с катарами /може да са с ластик или лепки/.Нищо не се надписва или бродира.Пижамка според сезона за спане и това е.Ежемесечно се носи по едно роло т.х-я и голям пакет салфетки.Ако детето ти е с памперс,носи памперси за смяна.

Молби за прием за догодина се приемат в началото на януари 2009г.

Но до догодина още много вода ще изтече и нищо не се знае. Hug
Мерси за информацията!
А за записването ние рано ранихме и подадохме молба още на 01.09, т.е. в понеделник!
Казаха ми, между другото, че от февруари до август догодина ще правят ремонт. Малко се зачудих какво ще ги правят децата от февруари нататък, но не попитах - директорката не ми се стори много словоохотлива newsm78!

# 26
  • Мнения: 510
Ирина, на нас също казаха за ремонтите. Яслите 8 и 16 ще се сливат според това къде ще бъде ремонта. Когато правят ремонт на едната, децата от двете ясли ще бъдат в другата. Ще бъдат много на едно място и не знам как ще се оправят...Отделно ме предупредиха, че целия юли 2009 трябва да планираме кой ще гледа малкия, защото няма да работят цял месец. Ремонти щели да се правят на абсолютно всички ясли и са финансирани по проект.

# 27
  • Русе
  • Мнения: 1 193
Ирина, на нас също казаха за ремонтите. Яслите 8 и 16 ще се сливат според това къде ще бъде ремонта. Когато правят ремонт на едната, децата от двете ясли ще бъдат в другата. Ще бъдат много на едно място и не знам как ще се оправят...Отделно ме предупредиха, че целия юли 2009 трябва да планираме кой ще гледа малкия, защото няма да работят цял месец. Ремонти щели да се правят на абсолютно всички ясли и са финансирани по проект.
Това за сливането на двете ясли е мноооого гадно ThinkingИма ли изнесена информация за ремонтите?Моя син е в 8-а,но тъй като все още не сме се прибрали в Русе не знаех за това.Дано поне го направят в най-студените и "заразни" месеци....
Иначе пък ще е чудесно да ги постегнат и освежат.

# 28
  • Мнения: 510
Нямаше изнесена информация, пък и не съм търсила. Интересно е, че завеждащата ясла 8 дори не ни намекна за това, когато отидохме да питаме дали ше приемат Светослав. Завеждащата ясла 16 /сори не помня имена/ ни обясни подробно и то, защото се притеснява да не увиснем без да сме се организирали кой кога ще гледа детето. Ремонтите тръгват през януари мисля. И аз мисля, че ще бъде по-добре в обновени и освежени помещения и дворове за децата.

# 29
  • Мнения: 1 287
Аз пък имам инфо от вътрешен източник в 4-та ясла,че децата от 1-ва,8-ма,16-та и 4-та ясли ще ги събират на едно в 4-та ясла.Което е просто немислимо и което значи,че доста родители ще са принудени да търсят резервни варианти за отглеждането на отрочетата си,докато те трябва да ходят на работа.

Общи условия

Активация на акаунт