Лакомия в малко стомахче

  • 2 495
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
Всъщност съм Калина, не се притеснявай толкова, според мен бебетата много добре си знаят колко да ядат, поне при моята мома няма 6-5, ако е гладна ще реве, докато не се наяде /колкото тя си е решила/, а ако не е в състояние да изтръгне бутилката от ръцете ми и да я захвърли в другия край на стаята  Shocked  Има си гладни периоди, има и такива, в които пропуска хранения, все пак не са машини, а човечета  baby_neutral
А освен това твоето бебче си кара точно по написаното в/у адаптираните млека  Grinning

# 16
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
И аз не знам какво да правя с моя син. Той е на 1 месец ,но яде по 140 мл Аптамил,уж е по-сладко и засища,да,ама не. Дори почнахме тази доза една седмица по рано от инструкцията. Омита бутилката до дъно,нищо не остава и никога не е повращал. Колики не знам дали има,защото като плаче и го взема да го държа моментално спира. Но от два дена насам нещо 140 мл не му достигат. Единствено плаче,само когато е гладен,рев ще се скъса докато налапа биберона. Вече два пъти изпива допалнително по 50 мл,което се явява близо 200 мл. Доста се чудя дали да увелича дозата по рано,макар,че не мога да го оставя гладен и да плаче. Мъжа ми има братовчедка - педиатърка и по неин съвет  е да му давам когато и колкото му се яде,нямало опасност за стомаха. И тя не може да ми каже какво е нормалното количество за тази възраст.

# 17
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз съвсем я  оспамих тая тема, ама ей на-пак не спа.
Аве,
аз си мисля, че няма стандарт за децата колко да ядат, ама 200 ми се вижда множко, пробвай да му го даваш по-разреденко-при мен действа 3 седмици, които чувствам безкрайно назад.
Сега, ако детето се е родило с по-малко тегло-си наваксва и яде повечко, от друга страна-като е голямо бебе пък си иска повече, както големите хора-момиче 1,60, 45 кг с мокри дрехи не яде колкото мъж 1,80 / 70 кг.
Педиатърката препоръча вечерното хранене да го правя повечко и така да понатъпча преди сън, ама в моя случай няма кой да поеме количеството.
Нейсе.

# 18
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Ами роди се 3 350 г и 51 см. За последната една седмица е наддал 320 г,което е в нормите. Сега погледнах кутията - следващата доза е 170 мл и смятам два пъти на ден да му давам това количество,пък да видим. Да разреждам не съм се замисляла,ама така не се ли губи качеството?

# 19
  • Мнения: 46 518
Ако се разрежда детето няма да остава сито, затова и не се дава вода след ядене.

# 20
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Аз сега погледнах пак кутията,следващата доза е 170 мл. и смятам да започна с нея ,макар и 2 седмици по рано. Днес пак си изпи 140 мл,но му бяха малко и си дояде още 15 мл. За вода да не говорим. Преди 2 дена изпи 20 мл и това е,не иска и не пие. Явно си взема достатъчно с млякото,защтото поне си пишка като за световно....

# 21
  • Мнения: 844
Момичета, това, което пише на кутиите не се прилага в България. Погледнете не само дозите, но и храненията, те са по-малко на брой от вашите, сигурна съм, ако храните на 3 часа. Тези норми са по други стандарти, в БГ се препоръчва по-начесто и по-по малко храна да се поема. Разбира се, че ще си храните бебетата колкото искат да ядат и ние имахме такъв гладен период, но трая само няколко седмици, така че споко! Сега пък някога яде по-малко от нормата, но аз не се шашкам, знам, че на следващото ядене ще го навакса или пък просто му е такъв период. Споко още веднъж!

# 22
  • София
  • Мнения: 472
 Моята педиатърка например ме кара да се храним по схема 1X0 - където всъщност X е броя навършени месеци на бебо- т.е през втория месец 120гр, през третия 130 гр. и т.н. На мен обаче ми се вижда малко и през тртия сме давали 120 , а сега през четвъртия 150( просто на млеката мерителните лъжички са през 30 гр- 120,150, 180гр.) Така ,че всяко дете е индивидуално, но все пак не трябва да се прекалява -тези адаптирани мляка така помпат кг. По добре го храни през 2,30ч по 120-130гр. -отколкото наведнъж 150 на малкото му коремче. Давай и водичка. Да не би да има по развит сукателен рефлекс и просто да иска да цока нещо. Ние бяхме така ,но докато разбера че иска да цока  бибата , а не да яде го тъпчех с кърма - то повръщаше ,ревеше и пак рев и къде ме докопа иска да съче нещо.. 

# 23
  • Мнения: 3 663
Калина, аз доколкото разбирам проблемът е, че е лакомо бебето, а в същото време повръща след ядене
При това положение освен да започнеш да храниш по-начесто с по-малки количества не виждам какво можеш да направиш
защо да го тъпчеш детето щом после ще  повърне
храни го няколко дни на 2.30 часа -3.00 и после лекичко вдигни дозата с 10 мл и паузата с 20-30 мин, после с още 10 мл и паузата с един час и така постепенно ще се нормализират нещата според мен
аз така бих направила
ОБАЧЕ - според мен не можеш да си сигурна, че повръща, защото е преяло, може да има друга причина
тоест - може да повръща по някаква друга причина и понеже е върнало една част от млякото да огладнява по-бързо

# 24
  • Варна
  • Мнения: 440
Абе те пове4ето деца може и сами да си знаят , ама моят синковец май не е от тия деца. След всяко , абсолютно всяко ядене следва рееееееееееееев и количеството е от никакво значение. Пробвала съм - може да изяде и 300-400 мл. Да не говорим , че вечер пие по 250 мл мляко и после пак зяпа, че се налага да го черпя един биберон , щото иначе  #Cussing out

# 25
  • Мнения: 1 032
А всъщност дали бебето просто не е жадно. Мойта Петя яде по 150 мл по 5 пъти на ден през 4 часа. Сама реши така когато почнаха горещините и си разреди храненията, за сметка на това пие вода като змей- можем да стигнем и до 500 мл на ден, реве като за световно ако и взема водата. Лекарката ни каза да не я ограничавам във водичката, само да внимавам да не е половин час преди или след ядене.

# 26
  • Мнения: 46 518
А всъщност дали бебето просто не е жадно. ......

Бебе на 3 месеца задоволява жаждата си с мляко, вода не му е нужна......

# 27
  • Мнения: 1 032
когато е на адаптирано мляко пие вода. само на кърмачетата не им е нужна, но и в тези горещини почти всички майки, които кърмят също дават водичка или чайче, просто течност различна от млякото. всички педиатри, с които съм говорила ми казаха през лятото да не ограничавам детенце във водата, защото малките се обезводняват много по- бързо от възрастните хора, а при тях това е опасно.

# 28
  • Мнения: 46 518
когато е на адаптирано мляко пие вода. само на кърмачетата не им е нужна, но и в тези горещини почти всички майки, които кърмят също дават водичка или чайче, просто течност различна от млякото. всички педиатри, с които съм говорила ми казаха през лятото да не ограничавам детенце във водата, защото малките се обезводняват много по- бързо от възрастните хора, а при тях това е опасно.

Аз се водя от световния опит, за мен е по-показателен от опита на няма и 8 милионна България Wink Адаптирано или кърма няма значение - през 3 месец детето пие около 180 мл. на хранене 5 пъти на ден, това е около литър течност - напълно достатъчно. Защо да се налива детето още? Най-много да намали храната, защото няма да може да поеме толкова и от там не наддава добре и т.н.

# 29
  • Мнения: 1 032
мнения всякакви, аз не залагам само на българските стандарти, питам и се интересувам много. всяко дете все пак си е индивидуално, ние ядем по близо 800 мл мляко на ден и пак пием много вода. не сме наддали прекомерно, но не сме и под нормата. детенце е жизнено и се чуства много добре, а биберона с вода надушва от съседната стая.

Общи условия

Активация на акаунт