медицински аборт

  • 27 063
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
CHACHE,

 #Crazy
В кой век живееш? Какви са тези постове  ooooh!


На въпроса: доколкото знам в България такива аборти не се правят. А дори и някой някъде да се съгласи да извърши подобно нещо, няма гаранция, че след това пак няма да се наложи кюртаж.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 908
sled spukvaneto na prezervativa aspirina se puxa vuv vlagali6teto
#Crazyщо за глупост.

За аборта-моето мнение е че трябва да се извърши по стандартния начин.Със инжекция и разни такива е сериозен риск и може да има необратими последствия за които един ден да съжаляваш цял живот.

# 17
  • Мнения: 1 335
Здравейте, не знам дали точно тук трябва да пусна тази тема. Преди ден разбрах че съм бременна. Все още не съм сигурна какво да правя, но мисля че най-правилното е да го махна Sad.
Някой може ли да ми каже къде в София се правят медицински аборти ( само с инжекция и медикаменти)? Предполагам че не са минали повече от 3 седмици от зачеването, а до колкото съм слушала няма проблем да се направи до четвъртата седмица.
Благодаря предварително.


Привет!
Не е медицински аборт (това е когато плода  мъртъв, увреден, смята се че застрашава живота на майката и пр.), а аборт по желание.
Аборт се прави във всички гинекологични болници. Минава и по ЗК (в случай, че може да вземеш направление от личния лекар). Иначе се плаща. Престоят е ден или няколко часа, зависи.
Такова животно като аборт по желание  с медикаменти в България няма. Процедурата е акуум или кюретаж в зависимост в коя седмица се прави. Мисля, че до 12 г. с. е позволено.
Без да предполагаш, сети се кога ти беше последния мензис. От тогава се смятата гестационните седмици. По всяка вероятност, щом мислиш, че си в 3 г. с., то си поне в 5 г. с.

# 18
Момичета, явно сте по-ненаясно дори и от мен. Е все пак ходих на преглед в 4-та седмица съм. Та, относно въпросът ми, медицински аборт ( по-желание) се прави на доста места в България, не е нелегален. Бие се инжекция до края на първия месец от бременността и организмът ти "изхвърля" плода. Просто не ми го препоръчаха защото след това може да се наложи допълнително изчистване.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 908
след това може да се наложи допълнително изчистване.
ами именно за това ти казваме да го направиш по стандартния начин а не със инжекция.

# 20
  • Мнения: 1 335
Момичета, явно сте по-ненаясно дори и от мен. Е все пак ходих на преглед в 4-та седмица съм. Та, относно въпросът ми, медицински аборт ( по-желание) се прави на доста места в България, не е нелегален. Бие се инжекция до края на първия месец от бременността и организмът ти "изхвърля" плода. Просто не ми го препоръчаха защото след това може да се наложи допълнително изчистване.
Душичко, от 2 бременности личен опит ти казвам, в 4 г. с. на вагинален видеозон (най-ранен метод за КОНСТАТИРАНЕ на бременност. Най-ранния метод за УСТАНОВЯВАНЕ е кръвен тест за бременност)  не се вижда сакче ...
Ако съм на теб и съм се докарала до нежелана бременност, ще взема под внимане написаното. Не взимай екстравагантни решения, мини си по добре утъпкания път. Определено да се направи бебе е много по-лесно, отколкото да се махне. Без да те упреквам, но достатъчно .... необмислено и безотговорно си оплескала нещата дотук. Повярвай ми, усложненията, с които може да се сблъскаш вбъдеще могат да са пагубни. Постъпи отговорно и се погрижи за здравето си. Успех и повее разум занапред!

# 21
  • Мнения: 25 615
sled spukvaneto na prezervativa aspirina se puxa vuv vlagali6teto
#Crazyщо за глупост.


О, най-обикновена класика от Тийнпроблем. Такива съветчета си дават там дечицата, мдам...
А какви още по-големи бисери има!  ooooh!

# 22
Zdraveite,
V4era pravih medicinski abort, sled 10 dni 6te ida na lekar za ultrasaund i 6te pi6a pak, stiskaite palci Simple Smile
Po sveta ''medicinski abort'' nari4at takav predizvikan s medicamenti a ne po medicinski pri4ini. Ne e prepora4itelen sled 9tata sedmica no e vazmojen. V niakoi darjavi pri ranna nejelana bremennost vob6te ne se govori za kiurtaji i vakumi, directno ti davat hap4e. Pravi se v klinika ili v doma6ni uslovia. Vazmojno e da se naloji dopalnitelno iz4istvane tai kato medicinskia abort e okolo 97% uspe6en. V doma6ni uslovia e nai ve4e v strani kadeto aborta e zabranen. Tozi link e mnogo detailen, ako vi triabva prevod pi6ete: http://www.womenonweb.org/
Moje da e problemno namiraneto na lekarstvata, no koito tarsi namira Simple Smile

# 23
"допълнителното изчистване" не е шега работа. отиди в хубава клиника, при добър гинеколог и се посъветвай, но все още можеш да го махнеш с вакуум. или пък да размислиш...  Simple Smile
и те съветвам, ако все пак си решила да го махнеш-не се доверявай на хапчета, инжекции, някакви алтернативни самолечения. всичко остави на лекаря, не действай сама.

# 24
  • Видин
  • Мнения: 4 921
 Shocked
Доколкото съм наясно с нещата "медицински аборт' означава аборт по медицински причини - кухо яйце,спрян растеж на плода или всякаква опасност за майката.Другото е аборт по желание.
Според мен е по-добре да се действа по традиционния начин - в клиника с лекари.Това с лекарствата и хаповете ми звучи доста несериозно и може доста проблеми да създаде после!
Хора,мислете преди да правите нещо, защото здравето си зависи само от вас!

# 25
  • Мнения: 1 335
amanita, права си! Наистина означава точно това.
На който му се чете, нека се ограмотява как е "по света". Който живее "по света" да го прави както го правят там. Тук това с хаповете и прочие глупости е незаконно (медикаментозно се ПОДПОМАГА медицинския аборт в по-напреднала седмица).
Законният аборт по желание се прави до 12 г. с. Вакуум или кюретаж (в зависимост от гестационната седмица)

# 26
  • Мнения: 12
Ето малко инфо по темата:

Начините, по които можете да осъществите
изкуствения аборт са основно два – чрез хирургическа намеса и
медикаментозен (медицински). И в двата случая здравето на
жената след аборта не е гарантирано, защото има редица усложнения,
които могат да възникнат - инфекции, бактериален или септичен шок,
проблеми с бъдещо зачатие.


При медицинския аборт
се използват единствено медикаменти за прекъсването му и трябва да се
направи до 56-ия ден след първия ден от последния менструален цикъл.

Основно се извършава в три стъпки: инжекция, която спира бременността;
лекарство, което предизвиква съкращение на матката и изхвърля плода;
ултразвук, който проверява премахването на бременността. Възприема са
като по-поносим от стандартния аборт, защото е без упойка и се сравнява
с естествен спонтанен аборт.

# 27
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Доколкото знам у нас все още не се практикува аборт с инжекции, но не съм сигурна, да не те подведа.
Абортът се прави под пълна упойка, нищо не те боли преди и след това и нищо не усещаш. Отиваш, дават ти едно хапченце да те поотпусне, после сядаш на магарето. Бият ти упойката и след това се будиш в кревата. Ама как са те пренесли и какво е станало междувременно няма да знаеш. След това започваш задължително антибиотик /Ципрофлоксацин/ поне една седмица, за да не се развие някоя инфекция. След около месец ти идва цикъла за около двайсет дена, може и повече. И това е. Не се притеснявай. За съжаление много жени, въпреки че се пазят и са интелигентни, понякога от невнимание стигат до това. Процедурата физически не е неприятна и болезнена, по-скоро притеснението е по-голямо. Важното е да вземеш сама решението. А медицината в днешно време е достатъчно добра, така че да няма странични ефекти.
Препоръчвам бившата Тина Киркова. Но предполагам, че във всички болници специалистите са добри. Направи си една консултация и преглед и си насрочи дата за аборта. И горе главата! Ние сме с теб!

П.п. Забравих да кажа, че вече практикуват с вакуум. И един съвет - не прави аборт ако смяташ, че после ще съжаляваш, че не си задържала бебето. Успех, мила!

# 28
  • Мнения: 3 157
ne6to sum iztrila bez da iskam ,za koeto se izvinqvam.sled spukvaneto na prezervativa aspirina se puxa vuv vlagali6teto


мда и после се вади през ушите,нали:)))))))
една подобна тема-http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=346155.msg9165042;topicseen#msg9165042

# 29
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
 Направи си го както трябва - вакуум или кюретаж, за да си сигурна, че си изчистена добре Peace
Иначе съм чела за аспирини, вълшебна отвара от крило от прилеп /женски/, танц по чорапи при пълнолуние..., но не съм пробвала, не знам дали действат Thinking

А "медицински аборт" е аборт по медицински причини. Друго не би могло да бъде. А това, че някой е объркал думите "медицински" и "медикаментозен", говори колко може да му се има доверие.

Общи условия

Активация на акаунт