Ще имам близнаци! Тема с продължение.... 8

  • 23 024
  • 384
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 315
днес бях на ЖК и лекаря при който ходя ме гледа на 4D.Понеже го питах, каза че и той може да ме гледа.Незнам колко е добър като специалист, но след време ще отида и при друг.

# 361
  • Мнения: 285
момичета мене днес ме изписаха ,но не можаха да видят какви са  Sad Хубавата новина е че децата се развиват добре  Crazy
Пупа Ася момичета стискам палци всичко да мине добре , докато бях в болницата се родиха 2 принцеси със спешно секцио малко са мънички и са в кувьоз но ще порастат Grinning
Приятен ден на всички  Hug Hug Hug

# 362
  • Мнения: 849
Здравейте, момичета! Имам един въпрос - как сте с хемоглобина? Аз за около два месеца и половина съм го свалила от около 150 на 114. Това са близо 40 единици разлика... И съм паднала с малко под долната граница, което засега не е проблем, но какво ли ще стане, ако този темп продължи... Та се чудех доколко това е нормално при двуплодна бременност?

# 363
  • Мнения: 7 803
аз до края нямах проблеми с хемоглобина   Peace

# 364
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Често се случва, особено при двуплодна бременност. Черпят от твоите запаси за да формират кости, мускули, увеличава се кръвната маса. И май точно в 4ти месец е драстичното падане на хемоглобина. Моя за 3 седмици се смъкна с 15 единици - от 126 в 14 г.с. на 111 в 17 г.с.. Лекарят ми ми изписа Феро фолгама за 20 дни, 2*1 таблетка. Целта е да не падне още хемоглобина, а да се задържи на сегашното ниво, което било задоволително при бременност. Ако пък се вдигне и още, ще е направо идеално. Поне на мен ми казаха, че ако не пия желязосъдържащ препарат по всяка вероятност хемоглобинът ще продължи да пада.  Препоръча ми също да наблягам на храни, богати на желязо, както и на белтъчини. Сега съм на пържолена диета, ядки, сушени плодове и каквото се сетиш, което да съдържа желязо. По субективни признаци съдя, че май се е вдигнал хемоглобинът, в понеделник ще пускам ПКК и ще се разбере.

# 365
  • Мнения: 285
Моя хемоглобин пада с 10 единици на месец сега в 19 г.с е 123 почнах да го свалям от 144
доки каза че това е супер ниво за тази г.с. и още не пия желязо съдържащи препарати  Simple Smile

# 366
  • Мнения: 4 752
 Момичета, много повръщам. Инвитро съм и лекаря ми каза, че немога да приемам нищо. Личната обаче, която не държа в пълно течение с обстоятелствата ми предписа някакви хомеопатични , които били безвредни. Чудя се дали да ги пия. Не ми се иска да звъня на лекаря през два дена все за нещо Confused

# 367
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Касиди, вземи си Вомитусхил свещички - хомеопатични са, на мен Стаменов ми ги беше предписал. Пак той ми е предписвал и Деган, когато положението с повръщането стана трагично. Хапчетата не ми действаха, но инжекциите си бяха спасение.
Ако се обезводниш може да ти вливат системи - Рингер и глюкоза, мен това ме спаси + акупунктура правих.

# 368
  • София
  • Мнения: 1 103
Моят хемоглобин също е нисък още от началото, преди да забременея беше 128 във втория месец 109 после 108, 111 и последно 107. Пия и желязосъдържащи препарати, но най-много по-един на ден, защото ми предизвикват проблеми със стомаха - запек и болки. Просто не смея да взимам по повече, е лекарите ме плашат, че ако падне под сто ще трябва да влизам в болница да ми го вливат венозно.
Относно повръщането в първите месеци ми се гадеше много особено от миризми на козметични и почистващи припарати и с огромни усилия се сдържах да не повръщам. Взех си и капки вомитусхил и мисля, че ми помогнаха.

# 369
  • Мнения: 849
Много ви благодаря за бързите отговори!!!  Hug

# 370
  • Мнения: 1 291
оф док пак ме почна с тия килограми, още като влязох пита "колко си наддала" викам "2 кг." тя отговаря-"не е достатъчно за 10та седмица.Ама кажете ми какво да направя като не наддавам.Никога не съм наддавала,все си седя на едни кг. каквото и да ям.можело да ми правят серклаж, шийката била 4 см.
Имам чувството че всичко е заради това че гледам да се храня здравословно-избягвам хляб,сладко,тестени,газирани напитки,не пуша,не пия. Ям зеленучци, риба, хубаво месо,сирене, кисело мляко, движа се повече спортувам.
  Сигурно ако заседна в къщи пред телевизора и почна да се тъпча с хамбургери,чипс и шоколад ще наддам. Sad
Винаги съм си мислела че трябва да дам на бебетата пълноценна храна откъм витамини а не да ги тъпча с junk food

# 371
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
edno_momiche, коя е тази докторица?!  Shocked Това с килограмите е индивидуално. Аз пък до 10 седмица бях свалила 4, какво ти наддаване. Чак сега наваксах и успях да кача 1 отгоре, а съм по средата на бременността и съм предимно вкъщи и пред телевизора и компютъра Mr. Green. Яж каквото ти се яде, но и не избягвай хляба например - имаш нужда и от въглехидрати, не само от белтъчини и мазнини.  Peace
Ако шийката ти е 4 см, не виждам нужда и от серклаж. Моята беше 3,9 см в края на трети месец и ми казаха, че е идеална таман 3ма лекари... да не би да не си разбрала правилно нещо.   

# 372
  • София
  • Мнения: 1 103
 Аз също отслабнах с 2-3 кг в първото тримесечие, защото нямах никакъв апетит тогава и се тъпчех насила. Доколкото знам си е напълно нормално.
 Относно шийката, моята също беше малко под 4 см и никой не ми е предлагал серклаж. Мисля, че до към 3-3,5 см. не е притеснително.
 В общи линии мнението ми се припокрива с това на Жабче.
 

# 373
  • Мнения: 1 291
"каза може да се наложи серклаж"-два пъти досега.Имам чувството че го каза във връзка с това "как съм щяла да ги износя тия бебета" все това ми повтаря.
Ох незнам ..ще ям хляб Tired
Толкова съм ги чакала тия бебета-готова съм на всичко!
Ама много ме депресира с тия изказвания вече на трети преглед само това говорим еее

# 374
  • Мнения: 7 803
моята шийка беше 4,1 см . после стана 3 см и казаха, че е скъсена и да почивам повече. май с този серклаж се презастраховат, не че толкова е необходимо  Peace
яж пълнозърнест хляб, поне фибри има в него. а за килата, аз бих се радвала, че не качвам много. бебоците сега не наддават толкова много, че да се налага и на твоите кила да се отразява

Общи условия

Активация на акаунт