АМ- дозировката за ден или за 1 хранене е на таблицата?!

  • 6 864
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 770
firebird а по колко пъти на ден трябва да се храни?Колко трябва да изпива за 24 часа?

# 16
  • България
  • Мнения: 457
За едно хранене Peace

# 17
# 18
# 19
  • Мнения: 493
За едно хранене Peace

# 20
  • Мнения: 4 020
Дозировка от вида 5 мерителни лъжици плюс 5х30 мл вода е за едно хранене.
Според възрастта стават 6, 7 или 8 лъжици.
Не е задължително бебето да изпие точно толкова мляко, количествата са леко завишени, защото за да стигне, трябва да остане.
За бебе под 1 мес - до 100 мл мляко (колкото изяде)
за бебе на месец - 110 мл
за бебе на 2 мес  - 120 мл
------------- 3 мес - 130 мл
и тн
И пак казвам това е приблизително количество, бебето яде колко иска.


Количествата на кутиите са страшно завишени, това е направо подсъдно. Но разбира се на всички кутии е посочено брой хранения на ден (които са обикновено 5) и брой мерителни лъжички, като всяка се разтваря в 30 мл. вода.

Води се по количествата, които firebird ти е дала и храни бебето 6 пъти, поне до към 5тия месец

# 21
  • София
  • Мнения: 23 096
Хубаво е да се храни по 6 пъти, но при положение, че детето само не си изгради друг режим! Моята дъщеря на 3 мес категорично отказа да се храни на 3 часа и преминахме на 4, като обаче увеличихме дозата от 130 мл на 170 мл!

# 22
  • Мнения: 84
не мога да повярвам, че е зададен такъв въпрос Shocked

# 23
  • София
  • Мнения: 23 096
не мога да повярвам, че е зададен такъв въпрос Shocked
Абе карай, нали сме тук за да помагаме  Peace

# 24
  • Мнения: 3 034
firebird а по колко пъти на ден трябва да се храни?Колко трябва да изпива за 24 часа?

няма да се съглася с теорията, че бебе на 1 месец и малко отгоре трябва да яде по 6 пъти в денонощие  Naughty категорично бебето ти трябва да ти покаже кога и по колко иска да яде. на тази възраст е напълно нормално да яде и по 8, че и по 10 пъти в зависимост колко изяжда, колко тежи и т.н. недей да налагаш изкуствени режими и да се водиш по "почивки на стомахчето" и подобни остарели схващания. слушай си бебето, не го наливай с води и чайове посред нощ и ще имаш и по-спокойно бебе, вместо да се тормозите взаимно. сега му е времето да яде и да наддава. и на АМ, и на кърма - бебето преценява режима си на хранене  Peace

# 25
  • Мнения: 770
Питам за да имам някакъв ориентир!Не мога да се оплача от моето Криси, но ми е малко поспаливичка!Има моменти, в които спи по 12 часа плътно и не се събужда за ядене и не е защото не е гладна, като усети млякото веднага започва да суче, а ако и го взема почва да мрънка и търси още и всичко това става докато тя спи!Всяко дете си е различно, моето е такова!Пробвах с това да я чакам тя да се събуди и стигнахме до там, че кърмата ми намаля и спря, тя изяждаше по 300мл за денонощие и почна да сваля на тегло и да отслабва физически, все повече спеше,почти спря да се събужда!Това става защото като не е достатъчно нахранена, организмът и за да пести запасите се изключва в сън!Сънят не храни в действителния смисъл на думата, той храни други работи!Я пробвайте 3 дена да спите и да не ядете и искам да ми кажете дали сте сити и не сте огладняли случайно!
Не исках да изпадам в подробности, просто зададох въпрос!
Попадала съм и на други истории подобни на моята, може да са рядкост, но се срещат!

# 26
  • София
  • Мнения: 23 096
Питам за да имам някакъв ориентир!Не мога да се оплача от моето Криси, но ми е малко поспаливичка!Има моменти, в които спи по 12 часа плътно и не се събужда за ядене и не е защото не е гладна, като усети млякото веднага започва да суче, а ако и го взема почва да мрънка и търси още и всичко това става докато тя спи!Всяко дете си е различно, моето е такова!Пробвах с това да я чакам тя да се събуди и стигнахме до там, че кърмата ми намаля и спря, тя изяждаше по 300мл за денонощие и почна да сваля на тегло и да отслабва физически, все повече спеше,почти спря да се събужда!Това става защото като не е достатъчно нахранена, организмът и за да пести запасите се изключва в сън!Сънят не храни в действителния смисъл на думата, той храни други работи!Я пробвайте 3 дена да спите и да не ядете и искам да ми кажете дали сте сити и не сте огладняли случайно!
Не исках да изпадам в подробности, просто зададох въпрос!
Попадала съм и на други истории подобни на моята, може да са рядкост, но се срещат!
juja, въпросът ти е съвсем на място Peace
Тези 6 хранения разбира се са за ориентир. От друга страна аз лично съм против безразборното хранене на бебетата, какви са тези 10 пъти, акъла не ми го побира  newsm78 Може би говоря така, тъй като моята бебка още от раждането си е точна като швейцарски часовник - първоначално искаше на 3 часа, сега на 4 часа се храним. Аз съм за режим определено... През нощта никога не е искала да пие мляко, категорично го отказва, а си иска чайче (рядко се буди нощем)! В болницата й създадоха режима и съм благодарна за което Simple Smile Детето не е бездънна яма, което да се тъпче 24 часа в денонощието и после да се твърди, че няма нужда от почивка на стомахчето  Peace

# 27
  • Мнения: 3 034
единственото правилно хранене на бебето е на поискване, това е  Simple Smile въртете го, сучете го - педиатрите това препоръчват, българските естествено не са още на тази вълна. оттам нататък всеки си преценява на кого има доверие - на болшинството или на малцинството. няма педиатър, който да знае какъв е размерът на стомахчето на конкретно бебе, какви са физическите му нужди и какъв е темпът на растежа му, за да може да каже "това бебе трябва да яде по толкова в този и този час". всичко е много логично.

ето един примерен кратичък отговор защо: http://www.babycenter.ca/baby/formula/bottlesondemandexpert/

такива отговори всеки може да намери в Гугъл от организации, които обединяват лекари от цял свят. те разбира се, са и доста по-подробни и научно издържани, за който иска да чете. неправилно е именно третирането на бебетата като швейцарски часовници. вие всеки ден по едно и също време ли огладнявате и еднакво количество ли изяждате? аз не. освен това не е вярно, че бебе хранено на поискване няма режим. напротив, още на 1.5 месеца си създават такъв, но според техните нужди, а не според нечия чужда преценка. и това е правилното  Simple Smile

juja_ , щом е мързеливичка и е падала на тегло/не е наддавала, пробвай да даваш на три часа поне  Peace

# 28
  • Мнения: 770
simplyaven съгласна съм с теб до накъде, но това се отнася за здрави бебета без проблеми!Какво значи на поискване?!Колко млади майки като мен могат да си отговорят правилно на този въпрос?Отговора е много малко, защото е нужно време да опознаеш детето си и да разбереш кога за какво плачи!Ако има колики например, то се успокоява докато суче!И какво става бебето плаче, майката си мисли че е гладно и му дава да суче, то засуква защото се успокоява и резултата е преяждане-повръщане и засилване на коликите!Има много такива случаи!Аз много слушам моята бебка и мисля, че вече се разбираме чудесно, макар да е само на месец!Просто през този месец не съм спирала да я наблюдавам и да пробвам различни неща докато разбера какво точно иска!От доста време насам не съм сбъркала в преценката си кога какво иска!Винаги разбирам кога е гладна, кога е анакана, кога иска разходка из апартамента, и т.н.
Така правя сега храня я на три часа с ношна почивка от шест,изяжда различно количество между 80 и 100мл, не я насилвам!Никога не съм я хранила насила, просто ако спи и време за ядене правя млякото и го предлагам, досега не ми е отказвала(дано и да не ми се случи)!

# 29
  • Мнения: 3 034
juja_ , моето лично мнение е, че болшинството майки си разбират бебетата, ако имат желание да ги слушат. аз също си го разбирах. не мисля, че такива майки са малко. освен това, аз не съм лекар, не съм педиатър и слушам, чета и питам колкото мога повече, за да разбера защо се препоръчва едно или друго нещо. статиите, които споменах по-горе обясняват медицински защо едно бебе трябва да бъде оставено да си създаде собствен режим. някои от причините вече ги изброих в предишния си постинг. сега ще ти изброя и други:

абсолютна заблуда е, че коликите ще се увеличат ако бебето се храни на поискване. напротив, те намаляват, защото бебето яде само колкото иска, стомахът му не се претоварва и то е спокойно. обратно, когато едно бебе се храни по някакви наложени отвън часове, то прегладнява, наливат го с вода/чай, което дразни още повече празния стомах, в резултат когато най-накрая му дадат шишето то изгълтва всичко, защото му е ясно, че няма да получи мляко до... неясно кога, защото бебето не разбира от какъв зор не му дават, когато му е празен стомаха, а го държат гладно. и тогава вече претовареният стомах отговаря не само с повръщане, но и със силни колики.

няма абсолютно нищо вредно в това бебето да върне част от млякото, стига това да не е случай на ГЕР. много бебета пият малко повече от нужното и с уригването връщат малка част от млякото, това не е проблем. има обаче и друга страна: едно бебе връща повече и по-често, когато се натъпче. а бебето се тъпче най-често защото е прегладняло. моето бебе не е повръщало повече от 5-6 пъти досега, хранено е само и единствено на поискване. съответно не е имало нужда да се тъпче, защото само си е създало режим и винаги е получавало мляко, когато е било гладно.

за успокояването не съм много съгласна с теб, защото има разлика в поведението на бебе, което е гладно; бебе, което е нервно или бебе, което иска да се гушка. ако не се успокои с биберон, примерно, или с прегръдка, тогава да - може и да е гладно. да се храни на поискване не означава да му се бута шишето всеки 15 минути в устата. принципно поне час-час и половина минава за едно бебе на един месец, докато евентуално прояви признаци на глад. в най-общия случай това време ще е 2-2.5 часа. само че няма да е всеки път 2.5 часа. веднъж ще е 2.5, друг път може и 1.5 да е. това е хранене на поискване, а не да се налива бебето с вода, защото не били минали 2.5 часа, примерно.

в линка, който пуснах съвсем в едно изречение е споменато и за стресирането на бебето при налагане на външни режими, несъобразени с неговите нужди. има такива статии с медицинска насоченост, където обикновено се цитират различни изследвания, в следствие на които лекарите са стигнали до извода, че бебетата трябва да бъдат следвани и да бъдат предпазени от ненужен стрес, причинен в името на някаква часова схема и/или количествена такава. просто всяко бебе е индивидуалност и не бива да се вмества в схеми.

а по-горният ми пост беше по-скоро реплика на написаното от tonkabonka , ти така или иначе явно си намираш общ език с бебето.

п.с. естествено, че обсъждаме здрави бебета без сериозни проблеми. бебетата с проблеми така или иначе не са "общият случай", а имат специфични нужди.

Общи условия

Активация на акаунт