задължителни ваксини, в държавата, в която живеете

  • 13 978
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 098
Виждам, че има много държави, в които ваксините са препоръчителни... Бих искала, ако е възможно и имате инфо да споделите, след като не е задължителна ваксинацията, възникват ли често епидемии от заразни болести, голям ли е процента на доброволно ваксиниращите се?? А на неваксинираните?? Какви са взаимоотношенията и отношенията на ваксинирани -неваксинирани??
Епидемии възникват,разбира се.Най_4есто след масово ваксиниране.В друга тема писах,4е след поголовно слагане на Превенар имаше епидемия от менингит сред децата.За4естиха и УНГ заболяванията.След варицелната имаше пак.Боледуват си ваксинираните. Laughing
Отношението между вакинирани неваксинирани е както в България.Малко са тези,които се интересуват,то изисква пове4е труд.Поголовно е мисленето,4е докторът винаги е прав и прави най_доброто.Много са тези,които мислят,4е слагайки абсолютно вси4ки ваксини и тези извън календара,изпълват родителският си дълг спрямо здравето на децата си.

Наскоро имаше дебати между лекарите за поредната промяна в имунизационният календар при децата.Та имаше някои лекари,които попитаха "Ние 4ии интереси защитаваме?На пациента или на фармациите?"Това по повод на още един допълнителен прием на полио,морбили,заушка и рубеола.

# 16
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Виждам, че има много държави, в които ваксините са препоръчителни... Бих искала, ако е възможно и имате инфо да споделите, след като не е задължителна ваксинацията, възникват ли често епидемии от заразни болести, голям ли е процента на доброволно ваксиниращите се?? А на неваксинираните?? Какви са взаимоотношенията и отношенията на ваксинирани -неваксинирани??
Стелт, много инфо... Няма как да се знае каквото и да било съотношение. Може и да има такива данни, но на мен поне са ми неизвестни. Само мога да споделя какво знам лично от една мама, работеща на място, където се произвежда един вид ваксина. Тя не ваксинира детето си с нея. Защото има смъртни случаи, следствие поставянето й.
Иначе, също по лични наблюдения, не са много хората, възползващи се от правото да не ваксинират. Повече от родителите се доверяват на педиатрите, а те по правило пропагандират ваксинирането. Но мен лично няма как да ме убеди педиатър, който аргументира поставянето на ваксина срещу тетанус, понеже детето ми си играело в пясъка. Можеше и да се вържа обаче, ако не се ровех по въпроса и не си правех труда да чета преди, а не след поставянето.
Накрая... Всеки божи ден благодаря на Господ, че дойдох в държава, където детето ми може да остане неваксинирано. Не че в България щях да позволя това. Но рискът да го направят без съгласието ми непрекъснато съществува. Защото, както се беше изразила една акушерка (не ми се търси темата с цитата), "Това не е концерт по желание..."  Tired

# 17
  • Мнения: 11 315
Виждам, че има много държави, в които ваксините са препоръчителни... Бих искала, ако е възможно и имате инфо да споделите, след като не е задължителна ваксинацията, възникват ли често епидемии от заразни болести, голям ли е процента на доброволно ваксиниращите се?? А на неваксинираните?? Какви са взаимоотношенията и отношенията на ваксинирани -неваксинирани??
В Германия има най-редовно епидемии от морбили например, точно заради свободния избор да ваксинираш или не. Най-често се разболяват неваксинирани при епидемии. Какво имаш предвид под взаимооттношения между ваксинирани и неваксинирани? Аз засега конфликти не съм виждала между тях. Никой не наднича в канчето на съседа и не се интересува дали детето му има или няма ваксина за дадена болест. Зачитат правото на свободен избор.
Освен това при постъпване в детска градина и училище никой не ти иска имунизационен паспорт.

# 18
  • Мнения: 7 837
Покрай нестихващите страсти около ММР-ваксината, постоянно изтъкват за увеличаващите се случаи на морбили и в САЩ.

Това е статистиката за случаи на морбили в периода януари-август.
http://www.cdc.gov/media/pressrel/2008/r080821.htm

# 19
  • Мнения: 1 526
[Освен това при постъпване в детска градина и училище никой не ти иска имунизационен паспорт.
И тук никой не проверява при записване в градина и у-ще.
Както и не могат да те задължат да ваксинираш децата си, въпреси че е задължително.

# 20
  • Мнения: 1 199
В Канада процентът ва ваксинираните деца определено спада:

It says that the 2006 National Immunization Coverage Survey, developed by Health Canada and an immunization advisory group, shows that only 74 per cent of Canadian two-year-olds have received vaccinations for whooping cough and 61 per cent have been immunized against diphtheria, tetanus, polio, Hib, measles, mumps and rubella.

http://www.cbc.ca/health/story/2008/04/21/immunization-group.html

Ето накратко кои ваксини и на каква възраст са включени в имунизационния календар в Канада:
http://www.toronto.ca/health/immunization_children/immunization_schedule.htm

# 21
  • Мнения: 5 713
Като допълнение на heureuse да кажа, че БЦЖ тук не се слага. Никой не се е интересувал от имунизационния статус на дъщеря ми и в 3-те градини.

Имунизационният календар за Квебек. Струва ми се, че има малко разминаване с Онтарио.

на 2 месеца: 5-валентна: ДТК+полио+хемуфилус инфлуенца тип б +ваксина срещу пневмокок
 на 4 месеца: това се повтаря
 на 6: само 5 валентната
на 12 месеца: пневмокока + 3 валентна: MMP+ за варицела + менингокока.
на 18 месеца: 3 валентната + 5 валентната

И после почивка до 4 годинки.

Наскоро са давали репортаж за голям брой болни от заушка, деца в училищна възраст. Не съм го гледала и не знам подробности дали са били ваксинирани или не.

# 22
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Великобритания, ваксините са само препоръчителни. Ето ваксинационния календар и ваксините, които се препоръчват. Специално за БЦЖто се препоръчва само на определени групи, to babies who are more likely to come into contact with TB than the general population. България, преди да влезе в ЕО, беше в списъка на more likely, сега я извадиха  Laughing

# 23
  • Мнения: 4 753
България, преди да влезе в ЕО, беше в списъка на more likely, сега я извадиха  Laughing

Чудно защо ли, тук нищо не се е променило в това отношение...   Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 4 753
Само мога да споделя какво знам лично от една мама, работеща на място, където се произвежда един вид ваксина. Тя не ваксинира детето си с нея. Защото има смъртни случаи, следствие поставянето й.

Дали имаш желание да кажеш за коя ваксина става въпрос?? Или поне против какво е??

# 25
  • Мнения: 4 753
Здравейте! Бихте ли помогнали с информация за тази тема??  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=375478.0

Интересуват ме имунизационните календари в държавите, в които живеете...  Peace

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Записвам се и тук да следя, много полезна тема Peace

# 27
  • Мнения: 1 100
В Унгария задължителни са:
БЦЖ - само веднъж, след раждането
Diphteria, Petrussis, Tetanus, Polio + Haemophilus influenzae B - 2,3,4, 18 месец; Diphteria, Petrussis, Tetanus, Polio - на 6 и 11 год. също.
MMR - 15 м. и 11 год.
Хепатит В - на 14 год. При раждането - само на деца на майки-вирусоносителки.

# 28
  • Мнения: 4 753

Мерси за отговора...  Hug  Само да уточня - задължителни ли са или препоръчителни??   newsm78 

# 29
  • Мнения: 1 100
Задължителни.
Препоръчителни са 8 - против пнеумококус, ротавирус, менингококус С, варицела, хепатит А, HVP, против кърлежи, против грип.
Превенар е безплатен за желаещите да го поставят.
Държавата плаща от 25 до 55% от цената на ваксината против Менингококус С, в зависимост от възрастта, на която се постави.

Общи условия

Активация на акаунт