Второкласници ура!!/Набор 2000/

  • 21 740
  • 393
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 312
Ами за сега нямаме Развитие на речта  newsm78 на обяд ще питам госпожата, по програма имаме Околен свят.

# 316
  • Мнения: 189
Развитие на речта при нас е само учебна тетрадка, часовете се водят БЕЛ. Един път в седмицата са - 2 поредни часа.
Днес ходих да му търся точно тетрадката, защото той от миналата седмица ми твърди, че е при госпожата. Вчера обаче една мама ми каза,че тяхната си е в къщи и познайте какво стана  #Cussing out  #Cussing out #Cussing out. Оказа се, че другото дете не разбрало, че са събрали тетрадките,  сега ще се извинявам  Grinning. А процедурата била такава, правят преразказ, госпожата проверява, следващата седмица правят поправка и т.н.

# 317
  • Карлово
  • Мнения: 4 709
Развитие на речта не е отделен предмет, а е дял от БЕЛ, води се ФКРУ, т.е. формиране на комуникативно речеви умения. Преразказите, които са писали някои деца, Тетрадка №3 са все ФКРУ, а учебниците са Български език - от средата нататък и читанката, като се редуват през седмица. Единия час пишат съчинения, на другата седмица ги поправят. Това ни обясниха на родителската среща.

# 318
  • Мнения: 315
и ние имаме развитие на речта.по български имаме три учебни тетрадки и №3 е по развитие на речта.

Embarassed newsm78 #Crazy
а-а-а ,затова ли моят настоява да носи тетрадка №1 и №3 по БЕЛ, а аз като същи инженер изръмжах :"сега ще носиш №1, после, като я изпишеш - №2 и чак накрая - №3!!!!"
леле, ще звънна на госпожата да питам!!!

# 319
  • Мнения: 459
И моята дъщеря имат "развитие на речта". Миналата седмица правиха преразказ, днес ще правят поправка. При нас все още не са започнали входящите нива - преговаряме. Затова пък каката (6ти клас в същото у-ще) направи вече две...  newsm78

# 320
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Утре ще имат два часа Развитие на речта. Ще кажа после в какво се състои.

Развитие на речта е час от БЕЛ. Всъщност
това са някогашните писмени упражнения, двойка часове, ако си помняте.

# 321
  • София
  • Мнения: 6 210
Класната на синът ми ни обясни, че в учебната програма умишлено е сложила тези часове в блокове. Например в понеделник 2 часа български език, във вторник 2 часа четене, в сряда 2 часа развитие на речта и т.н, за да не трябва да се мъкнат всичките учебници, уч. тетрадки и обикновени тетрадки.

# 322
  • Мнения: 1 312
Ами за сега нямаме Развитие на речта  newsm78 на обяд ще питам госпожата, по програма имаме Околен свят.

Имаме  Embarassed всъщност всички деца имат,тетрадката обаче ще стои при госпожата,(незнам защо) такова и е изискването.А когато е обеснявала за този час на 15 ти аз явно съм била в другата стая при първокласничката и затова не съм разбрала ужас  Embarassed Hug

# 323
  • Мнения: 2 803
Днес по Развитие на речта правиха входящото ниво, а втория час са работили по учебна тетрадка №3. Госпожата ни обясни, че по този предмет се учат разкази и преразкази, да правят съчинения и да обогатяват речниковия си запас от думи. Много полезно. Peace

# 324
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Аз чакам с нетърпение госпожата да върне преразказа им Simple Smile А утре имат изобразително изкуство. Искат им темперни бои Shocked Не ви ли се струва малко рано да работят с тях?

# 325
  • Карлово
  • Мнения: 4 709
Не е рано за темперните бои. Нашите работят от миналата година с темперни, рядко, но все пак. 3-ти комплект темперни купувам вече.

# 326
  • Мнения: 2 803
От първи клас са с темперни бои. Голяма цапаница пада. Но за тях е много забавно. Съветвам да слагате ръкавели.

# 327
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Може би трябваше по-рано да попитам, но какви им купихте? Аз купих Фабер Кастел - 12 цвята. Не знам какви са подходящи Rolling Eyes

# 328
  • София
  • Мнения: 6 210
Аз пък съм купила някакви, които не са в тубичка, а в нещо като малки чашки и са всичко на всичко шест цвята... Ако трябва, ще купя в тубичка и повечко като цветове. Само дето не съм се сетила, че ще му трябва и палитричка!

# 329
  • Мнения: 511
Ние сме в рисувателна паралелка и ползваме от миналата година,по изисквания на художниците -пастели и темперни бои само на Фабер кастел,а акварелните са на Ара колор.Мисля,че не си сгрешила при  избора на Фабер кастел,дано останете доволни.
Вчера  питах господина им дали ще имат "Развитие на речта",и той ме попита учудено защо питам,едва ли не -та трябва ли да има.Естествено отговорът му беше-не.
Ние правим само устно преразказ.Като ви чета взех да се замислям да не сме по-друга програма.

Общи условия

Активация на акаунт