МЦ "Св. Петка" - координати, сайт?

  • 40 086
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 800
Малко странни са тези мнения за мръсни кабинети и лошо отношение, особено от страна на д-р Янкова. Първо, за лекарката мога да кажа само най-добри думи. Тя ми следи първата бременност, винаги е била изключително внимателна, отделяла ми е достатъчно време, говорили сме и за други мои заболявания, които имат отношение към общото ми здравословно състояние, коментирали сме различни варианти за лечение. Също тя ми откри аномалия, която се дължеше на завишена кръвна захар, изпрати ме на допълнително изследване, назначиха ми терапия и в крайна сметка проблемът беше преодолян. Апаратурата й е много добра и лицензирана от Фондацията по фетална медицина - Лондон. Държа да подчертая, че това внимание ми беше отделено докато тя работеше в бившата Тина Киркова. Налагало се е да чакам, но никога прегледите ми не са били претупвани. След раждането ми продължих да ходя на гинекологични прегледи при нея, вече в МЦ Света Петка, защото тя напусна болницата. Там доброто отношение и вниманието към състоянията ми винаги са били на ниво. Благодарение на това и окуражителното отношение на лекарката, в момента очаквам второ дете.

Що се отнася до акушерката на д-р Янкова, тя действително е малко по-рязка в общуването, но в никакъв случай не е злонамерена и се старае да организира добре приема на пациенти. Апропо, в МЦ Света Петка при предварително записан час за д-р Янкова никога не съм чакала повече от 15-20 минути, а напоследък и още по-малко.

За мръсния кабинет, също мога да кажа, че не съм забелязала такова нещо. Преглеждана съм в два от кабинетите, винаги са били чисти и подредени. А при последното ми ходене там, преди седмица, видях, че е правено освежаване на чакалнята.

За д-р Ковачева също мога да споделя само най-добри впечатления. Тя ми води първото раждане, пари не ми е искала, а се отнесе изключително професионално и човечно.
Що се отнася до цените в МЦ Света Петка, на мен също ми се виждат надути, но това е общ синдром в частните кабинети и медицински центрове..

# 16
  • Мнения: 43
Следих си там първата, а в момента си следя и втората бремнност там и реших да напиша актуална информация от първа ръка Simple Smile.

Първата бремнност си следих при д-р Янкова, а раждах при д-р Ковачева в Тина Киркова. И за двете докторки като професионалисти мога да кажа само най-добри думи. Но реших втората бремнност да си следя при д-р Ковачева, понеже ще раждам пак при нея.

За отношението на жените на рецепцията съм била не един и два пъти свидетел на незаинтересувано и грубо отношение. Това с пушенето на прозореца също го виждах всеки път, когато съм там. Дори с мен в края на първата бременност, когато трябваше да ходя по-често на тонове, започнаха да ме гледат на криво и да ме питат дали съм на абонамент (да, на абонамент съм - 620 лв). Също към края на бремнността исках да ми пуснах изследвания, понеже караката ми се бяха подули, а те ми отказаха. Има и още няколко подобни ситуации, които няма да споделям, в крайна сметка важното е че всичко беше наред.

Цените наистина са много високи - платих 620 лв абонамент + 120 лв ранен скрийнинг + 80 лв фетална морфология + 80 лв фетална ехокардиография. Едно посещение ми излезе около 100 лв(та и отгоре, понеже месеците със скрийнинга и феталната не ме е викала да ходя на консултация). Но това всеки си го преценява, аз реших че спокойствието ми е по важно. Както казах сега пак ще ходя там, но само и единствено заради д-р Ковачева.

За условията не мога да кажа, че чак е ужасна мизерия, но определено не е от най-чистите частни кабинети. Все пак на тия цени очакваш нещо повече - и като отношение (от лелките на рецепцията) и като условия.

# 17
  • Мнения: 925
bJones, може ли да те попитам, д-р Ковачева не следи ли бременните в частния си кабинет или в света петка? И как мога да си запиша час за нея? Благодаря ти предварително!

# 18
  • Мнения: 43
bJones, може ли да те попитам, д-р Ковачева не следи ли бременните в частния си кабинет или в света петка? И как мога да си запиша час за нея? Благодаря ти предварително!

Здравей,
бремнните ги следи в Св. Петка, в частния й кабинет можеш да идеш на преглед да се запознаеш с нея, но там приема само в понеделник и е винаги лудница и се чака по 2-3 часа (там ходят всичките й пациентки, които са минали през нея при раждане). Освен това часове за там има от днес за след 3 седмици. Телефона на там е: 02/846 74 57. В Св. Петка приема вторник и четвъртък. Ще ти напиша на лични мобилния й телефон, по принцип винаги вдига, стига да не е в раждане или заета с нещо друго спешно.

# 19
  • Мнения: 7
Здравейте ,

Записах се  на ЖК в този център при д-р Тотка Николова и бих искала да попитам дали някой може да сподели нещо повече като инаформация за нея.Това е първата ми бременност и все още съм доста плаха във всяко ново начинание и не спирам да си задавам куп въпроси дали съм направила добър избор за гинеколог и самия мед.център.
Благодаря предварително.

# 20
  • Мнения: 43
Та както писах по нагоре следя си и втората бременност там и за двете платих пълен абонамент от 620, като изрично попитах мога ли да ползвам направление, което ми се полага и да платя по-малко (понеже на сайта им пишеше и бях чула че уж може). Отговорът беше - не, а скоро рабрах, че моя позната там си следи бремнността с направление и е платила 420 лв абонамент. Няма да коментирам - самата случка говори сама по себе си, явно ако са решили че си им пациент на 100% гледат да ти одерат кожата, а ако все пак се чудиш - ти правят компромис. Честно казано се чувсвам доста тъпо при положение, че им насипах толкова много пари да се отнесат по този гнусен начин.

# 21
  • Мнения: 800
Аз също се следих там доскоро - вече с втора бременност, пак при д-р Янкова. Още при първите прегледи изясних въпроса с направлението. Ако отидеш с направление, се плащат 420 лв абонамент. Записването обаче ми го направиха в 12 седмица, а дотогава три пъти ходих и всеки път си плащах по 30 лв. После ранен скрининг 120 лв, а след това и фетална морфология - 80 лв. За 6 месеца бременност, следена там, два пъти ми пуснаха кръв и урина (т.е. само по направлението) и два пъти микробиология (една първоначална и една контролна след лечение), плюс спин и васерман. Толкова по въпроса за цените - надути са, отвратителни са и дерат кожи, но пак казвам - решението си беше мое. После аз знаех, че след 6ти месец ще заминавам за чужбина и затова платих половината абонамент.
Издразни ме това, че веднъж поисках една седмица болничен, но ми отказаха под предлог, че могат да ми издадат само такъв за поне 30 дни, защото диагнозите при тях били такива. Наложи се да отида при личната лекарка.
Иначе лошо отношение и до момента към мен не е имало никога.

# 22
  • Мнения: 1 988
здравейте

пбременна съм с близнаци и ми предстои БХС в този медицински център и бих искала да разбера в какво точно се състои това БХС. Дали се взима само кръв или се гледат и бебчетата? и ако се гледат и те на 3d ли го правят?

# 23
  • Мнения: 800
Взема се кръв и се изследват маркери. Отделно от това се прави много детайлен оглед на бебетата с модерен УЗ апарат (не знам колко Д е, но е отличен). Вземат се също данни за майката и таткото. Всички резултати от кръвта, УЗИ и родителската анамнеза се вкарват в компютърна програма, която изчислява какъв е рискът от генетични аномалии. Ако този риск е висок, бременната се насочва за амниоцентеза. Ако е пренебрежим, лекарят обяснява каква е ситуацията.

# 24
  • Мнения: 82
hut   при Янкова ли си на ФМ? Аз също съм с близнаци няма да се плашиш , тя е много спокойна и си знае работата. Интересно  на мен не са ми искали данни за мъжа ми , само мои newsm78.Успех:)
 

# 25
  • Мнения: 1 988
поли, благодаря за инфото. каква инфо се иска от бащата?

грималкин, аз съм при стратиева  Hug

# 26
  • Мнения: 800
От бащата нищо не се иска. Мисля, че въвеждаха възраст на бащата, може и да греша. Иначе за майката - възраст, пушене, пиене, такива работи.

# 27
  • Мнения: 1 988
ок. а за колко време излизат резултатите? казват ли ти нещо още при прегледа? въобще как минава?

# 28
  • Мнения: 800
Основното ти го казват по време на прегледа с ехограф - гледат сърце, гръбнак, нос, носна кост, мерят нухалната транслуценция и т.н. За кръвта се чака един ден, но ако е спешно, може и веднага да я изследват - имат си собствен лаборант и апарат. Така че най-късно за ден-два всичко е готово.

# 29

Общи условия

Активация на акаунт