Plasma vs. LCD?

  • 6 375
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 952
В момента има 7,8,9 серия но са ФулХД и са доста по скъпи, но самсунг обещават да свалят цените началото на ноември.
Може би говорим за различни неща. 6-та серия е на пазара от месец-два и е с ФХД, на 100 мегахерца. Това е серията с вишнево-червено оцветяване в края на рамката. Продават се и от 2-ра до 5-та, но за 7, 8 и 9 не се споменаваше поне преди месец  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 47
Да това е 6 серия:)
Но те имат няколко начина за именуване, освен 4,5,6 серия, по  същото време се произвеждат и Серия R,M,N...
Страното е че след пускането на серия R,F, в началото на годината обявиха Серия 6 & 7, а в момента пускат 8,9.
6  и 7ма са еднакви имат много малки разлики, повече инфо : http://www.cybertheater.com/samsung-series-7-lcd-hdtv-with-touch-of-color/

А 8 и 9 са: http://www.cybertheater.com/samsung-series-9-lcd-tv/
Но всичко това са маркетинг трикове за увеличаване на продажби Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 2 952
Стана ми много сложно  Laughing, а надникнах с идеята, че съм в състояние сама да си избера нещо за спалнята.
Тоз маркетинг толкова е напреднал, че ме плаши.

# 33
  • Мнения: 47
Стана ми много сложно  Laughing, а надникнах с идеята, че съм в състояние сама да си избера нещо за спалнята.
Тоз маркетинг толкова е напреднал, че ме плаши.

За спалня има много сладки 21" и 25"(не съм много сигурен) Simple Smile

# 34
  • Мнения: 299
Ние сме се спрели на LCD. След като си в US ти препоръчвам да погледнеш тези модели на Сони http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?skuId=8808089&type=p … ;id=1206142174733 и това http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?skuId=8804911&type=p … ;id=1206141948451
За сигнала не се притеснявай. Всички кабелни имат хубав сигнал, а от февруари 2009 всички канали ще минат на HD, но и в момента повечето канали вече ги има и на HD. Това е и причината от миналата година да се изтеглят от пазара телевизорите с кинескоп и аналогов сигнал.

# 35
  • Мнения: 1 558
След месец в спорове, според мен това бяха адски много пари за телевизор (като ги сметна в мои заплати), купихме 42 инчова плазма Panasonic, FULL HD ready. За по-големите телевизори всички ни препоръчаха плазми.

# 36
Аз не разбирам нищо от телевизори  Embarassed, но мъжа ми иска да си вземем ЛСД

# 37
  • Мнения: 3 770
mucinka , въпреки че ЛСД-то е по-скъпо от плазмата , в крайна сметка в дългосрочен план е икономически по-изгодно.Наистина при много големите размери на екрана плзмата има по-добра картина , но пък колко хора имат по 15 метрови холове , за да си купуват огромни телевизори ?! Wink Така че ЛСД-то се налага на пазара и мъжът ти е прав , че иска него!  Peace

# 38
Мерси ти за мнението - ще му кажа:) Много е скъпо Cry , но изглежда добре Simple Smile

# 39
  • Мнения: 2 388
42 инча голям размер ли е?

# 40
  • Мнения: 3 770
42 инча голям размер ли е?

Зависи! Grinning Нашият е 40 и холът ми е 6,50 метра и ми е ок.Ако го гледам от по-близо ме болят главата и очите.А и при ЛСД-то се иска разстояние от което да го гледаш , за да не ти се струва всичко замазано.

# 41
  • Мнения: 2 388
Диди, приятелят ми настоява да вземем нов ТВ ( другият ни е на една година, но е от "кутиите" ). Спрял се е на Филипс 42 инча.
Това е модела:

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09029311

Затова реших да попитам за мнение тук.
С извинение към авторката на темата.  bouquet

# 42
  • Мнения: 3 770
palavata_monahinq , аз не съм специалист по телевизорите и знанията ми са натрупани от интернет и разговори с хора , които повече разбират. Grinning 40 или 42 инча са си големи телевизори , но все пак зависи от помещението.Аз нашия го използвам  и като монитор на компютъра.Клавиатурата е безжична , но понякога сядам по-близо , защото иконите и разни други неща просто няма как да г видиш от 5-6 метра.Тогава се сдобивам с адско главоболие.Но за гледане на филм си е ок.Относно марката не мога да дам съвет , но съм пристрастна към Сони.Миналата година бяхме избрали модел на Сони , който тогава струваше към 4000 лв , но когато отидохме да го видим на живо , точно до него работеше друго Сони , което предаваше коренно различно и цената му беше тогава около 5500 лв.Както писах мъжо седя два дена пред телевизорите , за да се самоубеждава , че трябва да се раздели с по-голяма сума.Момчетата му настройваха телевизорите на еднакви параметри.По принцип така се прави разлика и между марките - слагате два 42 инчови един до друг , настройват ти ги на еднакви параметри и избираш.Понякога инфото по етикетите е тенденциозно написано и е пропуснато нещо в полза на някой модел.Зависи от отстъпките , които има магазина за съответната марка.Това ми го е казвал брат ми , който е работил в такава верига магазини.Изпратих мъжо сам да купи монитор за компа и той се върна с LG , вместо SONY-то , за което го изпратих.Нямаше разлика в цената /и двата струваха около 450 лв/ , но момъка там го убеждавал , че предава по-хубаво LG-то!  Rolling Eyes А брат ми си взе същото сони , което исках аз и видях , че има разлика в картината.Та тогава го попитах , защо онзи си е правил труда да агитира за LG ,като цената е една и така разбрах за отстъпките.Другото , което ми каза брат ми е , че понякога агитацията зависи и от кое място в склада се намира въпросният продукт!  Mr. Green
Сори за отплескването от темата! Sunglasses

# 43
  • Мнения: 2 388
Благодаря ти за отговора.  bouquet

# 44
  • Мнения: 53
На плазмата по-лесно горят пикселите, така че НЕ  Naughty
Твърдо за LCD  Peace  Мога да препоръчам Sony or LG 5000  Wink

Общи условия

Активация на акаунт