Чуденка за шишета

  • 2 021
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
И до сега сме на Авент, много съм доволна. Имам и на Чико и Камера но авентските са по - добри. Каквато и марка да избереш гледай да е със силиконови биберони, че каучуковите доста по-бързо си заминават. А за изваряването - първата седмица след всяко хранене, после веднъж на ден иначе след измивзне ги изпарвах на топлата вода на чешмата, така около 3 месеца. После почнах на няколко дена, а сега изварявам само като купя нова биберона.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Ползвм шишета на Чико и съм стерилизирала само преди първата употреба  Peace . После гореща вода и веро  Peace

# 17
  • Мнения: 756
аз не бях доволна от тези на Авент въобще -ползвах на МАМ , но мисля че ти повече се притесняваш за стерилизарането -аз стирилизирах до 11 месеца , вече не виждам смисъл , но това е личен избор.Моят съвет, вземи си едно , мах 2 шишета , защото ако кърмиш нямаш нужда, а и детето ще ти покаже кои шишета предпочита.

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Започнах с шишета на Чико и не съм доволна хич от тях след това минах на Нук и от тогава не съм сменяла марката.Вики много ги харесва заради формата на биберона и сега дори не иска и да види други шише  Laughing

Бибите на нук наистина са май най- добри. Стават и на шишета на Камера и Дисни и... каквото ви дойде със същия диаметър (а повечето са с него).

# 19
  • Мнения: 31 198
Доволна съм от Авент. Купих едновременно и Авент и Нук. Беба не искаше да види Нук. С каквото си свикнат, но само от една марка.

# 20
  • Мнения: 814
И аз съм за Авент Peace. И на Чико сме ползвали, но Авента са по добри

# 21
  • София
  • Мнения: 289
Започнах с Авент и съм доволна, на третия месец след драмите за пластмасовите шишета смених със стъклени на Чико. Много по-доволна съм от Чикото, стъклото се измива много по-добре, не остават миризми, а и тези доста трудно се чупят. Няколко пъти съм ги изпускала по паркове и градинки и досега не са се чупили. Само да знаеш че на Чико бибероните са с много широка дупка, дори единицата, затова ако искаш да кърмиш не те съветвам да започваш с тях.
За стерилизирането, спрях да го правя след като смених шишетата, стерилизирах само като ги купих и спрях. Не виждам смисъл в продължителното стрелизиране, но е въпрос на избор Peace

# 22
  • Мнения: 84
не се хвърляй да купуваш много шишета, защото бебетата понякога проявяват капризи - като моят син. Бях си купила Авент, но се оказа, че той предпочита по-мек накрайник - не от силикон, а каучуков. И ме принуди да купя на Нук. От силиконови и до ден днешен не пие....

# 23
# 24
  • Мнения: 45
Ние сме на Авент и д-р Браун. Да ви кажа честно никаква разлика не виждам, поне засега. Освен че ми е по-трудно да приготвям АМ в шишето на д-р Браун Simple Smile Относно стерилизирането аз ползвам разтвора на Чико и после измивам с гореща вода от бойлера

# 25
  • Мнения: 1 669
Днес ми подариха шише на Tefal с термо спот за оптимална температура, но  в упътването също пишеше да се извари само при първоначалната употреба, след това да се измива старателно.

# 26
  • Мнения: 11 094
Благодаря на всички!   bouquet

Ориентирах се горе-долу - явно, ако се наложи ползване на шишета, ще взема течност/таблетки за студено стерилизиране.

# 27
  • Мнения: 308
   За стерилизирането - правех го само първия месец, след което спрях. Отначало ползвах шишетата на Авент (едно на Чико за вода, което не ми хареса). Сега сме на Би Фрий.

# 28
  • Мнения: 306
След като стана ясно, че и шумът около въпроса колко вредни били поликарбонатните шишета се оказа "медиен цирк", отпада и това ограничение.


Това пък откъде го разбра? Заради вредата от поликарбонатните шишета смених всички, които бях купила на Авент със стъклени на Би Фри. Дайте повече инфо!

# 29
  • Мнения: 899
И аз чакам pandora да каже, не съм разбрала кога са опровергали "медийния цирк"  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт