ВЪПРОСИ към хомеопати - ТУК

  • 146 314
  • 1 266
  •   1
Отговори
# 15
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Синът ми направи фебрилен гърч преди 2 месеца. Една седмица след като оздравя го водих при хомеопатичката, която му предписа Hyos за предпазване от гърч при Т. Сега пак се наложи да я посетим, слава Богу няма Т, но тя отсъства, прегледа го заместващия хомеопат. Между другото го питах и за фебрилния гърч и какво мога да дам при нужда и той много се учуди, че му е предписала Хиос, защото той не се давал за остри състояния. Въпросът ми е доколко според Вас това е така и Hyos-a в състояние ли е да го предпази от нов гърч?

 Самата дума "заместващ" би трябвало да ви подсказва нещо... Simple Smile

 Та така, Hyos е едно от мн. добре показаните хо л-ва при висока, интензивна Т. придружена с гърч.  Peace

# 16
  • Мнения: 566
Предстой на синът ми който е на 2.5год тръгване на ясла, почти съм убедена че ще плаче много, понеже не е свикнал без мен, има ли нещо което мога да му дам за да намаля стреса от започването на яслата и отделянето от мен

# 17
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Да, обърнете се към хомеопат, който ще му даде подходящото хо л-во за преодоляване на стреса.

# 18
  • Мнения: 455
simona06
Цитат
  А какво да направя,за да засиля имунитета на детето си?
Моля,помогни ми!

Дай ми съвет.Какво да и давам,за да започне по-рядко да боледува.
Пробвала съм с Имунокинд,Клеева тинктура /всяка вечер в млекото/,Оксилукокцинум-веднъж седмично,давам и и Мултисаностол,когато усетя,че започва да се разболява.......и какво ли още не!?Водихме я на море и след това на планина.Яде плодове и зеленчуци.Пие чайчета от събрани от мен билки.

 Всичко изброено от Вас са т.н. "универсални" билки, хранителни добавки, което не е лошо, с .....
  На лични бих могъл да Ви изпратя координати на хомеопат за Пловдив.

Ще съм Ви много благодарна! Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 1 311
Да следя темата Praynig

# 20
  • Мнения: 8 242
  ... Каква потенция е Беладоната и колко често я давате?
Не се разчита написаното на шишенцето, но е като спиртен разтвор и го давам с капкомер. Някакво "L" разчитам само. Давах през час при Т над 39,5. Трябваше да давам през 2 часа ако падне на 39, но тя падаше за максимум 15 мин и пак се вдигаше. И така давах цял ден от нея на всеки час. Вечерта детето беше много изтощено и дадох Нурофен. Сутринта Т беше 38,5 и до вечерта спадна на 37,2 като от разтвора дадох само 3 пъти.

Стискаш зъбки и НЕ даваш нурофен, защото само ще обърка нещата..
И на мен ми се случи веднъж и ахааааа да се оставя бабите да ме убедят - ама добре че си имам хомеопатично настроен мъж  Mr. Green
И на 1/2 час съм давала..
То това му беше единственото вдигане на температура (да чукам на дърво).. и така и не разбрах от какво е.. за 2 дни и изчезна както и се появи  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 1 168
И какво, като дадеш Нурофен? Какво ще обърка? Той не пречи на хомеопатичното лечение. Лудост е да оставиш детето си с температура над 39 градуса! Много помагат също компреси с вода и оцет (около 30 градуса). Слагат се от китките на ръцете, до лактите и на краката- от глезените, до колената.  Peace

# 22
  • Мнения: 2 096
Александър.. бихте и препоръчали литература за запознаване с хомеопатията.. Интересува ме достъпна и лесна за възприемане книга, която да е написана в съответствие с принципите на хомеопатията.. да разбера малко повече за леченията, действието.. нещата на които трябва да обръщам внимание в процеса на лечението.. кое е от значение.. такива неща..

# 23
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Ето тази книга на др Атанас Гълъбов бих ви препоръчал:

  http://www.biomedica-consult.com/help.html

# 24
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
И какво, като дадеш Нурофен? Какво ще обърка? Той не пречи на хомеопатичното лечение. Лудост е да оставиш детето си с температура над 39 градуса! Много помагат също компреси с вода и оцет (около 30 градуса). Слагат се от китките на ръцете, до лактите и на краката- от глезените, до колената.  Peace

  Тази "лудост" у нас, в белите държави се възприема, като съвсем нормална защитна реакция.

  И наистина там Т. до 39С (в някои държави и до 39.5С) НЕ се сваля, без основателна причина.

# 25
  • Мнения: 1 168

  Тази "лудост" у нас, в белите държави се възприема, като съвсем нормална защитна реакция.

  И наистина там Т. до 39С (в някои държави и до 39.5С) НЕ се сваля, без основателна причина.

Съгласна съм за естествената защитна реакция. Дъщеря ми винаги, когато е болна вдига над 39.5 и според моят хомеопат, това е чудесна реакция на организма, но ми е казал над 38.5-39 градуса, да я свалям.

# 26
  • Мнения: 1 559
Освен книгата на д-р Гълъбов, за която пише Александър, бих препоръчала и тази книга: http://www.holisticabg.com/product_profile.php?product_id=1& … 1&curr_node=9

А също и тази: http://www.helikon.bg/?act=books&do=detailed&id=46828

# 27
  • Мнения: 2 674
Ето тази книга на др Атанас Гълъбов бих ви препоръчал:

  http://www.biomedica-consult.com/help.html






Глава 18 от книгата  ми звучи интересна.Хомеопатичен поглед ли е даден върху този проблем, или чисто и просто  си е първа помощ,нямаща нищо общо с хомеопатията.Заинтригувана съм от труда на този доктор. Peace


 А и 6 глава (дано да не бъркам)-как се приемат хомеопатични лекарства е интересна сигурно.

# 28
  • Мнения: 2 674
Каква  означава   да ползваш LM  потенция и(или) Разреждане на Корсаков?Има ли разлика между тях двете и каква е тя?

# 29
  • Мнения: 2 641
Здравейте отново,

бебо е добре след 2 приема на ТУЯ (имаше разстройство много дълго време) в рамките на месец. От 2-3 дни обаче забелязах че на бузката му се появи бяло петънце. Петното е голямо колкото монета от 1 стотинка и изглежда както като се натисне с пръст здрава кожа как остава за около секунда бяло петънце. На моето бебе обаче петънцето си стои постоянно.

Въпросът ми е - нормално ли е това? Бебо премина през лечебна криза.

Общи условия

Активация на акаунт