ВЪПРОСИ към хомеопати - ТУК

  • 146 411
  • 1 266
  •   1
Отговори
# 1 245
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
dani777

  Най-доброто за имунната му система вече е факт - прекарали сте Скарлатина, и това е най-добрият урок за израстване и усъвършенстване на имунната му с-ма.
  И да, хомеопатията има какво допълнително да "каже" по въпроса.  Peace

# 1 246
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 636
Здравейте
имаме следния проблем: детето ми е на 1г. и 6 мес. и от 4 дни е с кожен обрив основно на гърба, но от днес започнаха да се появяват пъпчици и по коремчето и гърдичките. Обривът представлява ситни пъпчици с остри връхчета, които образуват големи червени петна. Не съм давала нови храни и не зная дали е на хранителна основа. Очевидно обривът е много дразнещ и я сърби, тъй като се чеше и е доста нервна. Имам съмнения, че може да е от претопляне или изпотяване, но не мога да твърдя със сигурност. Сутрин след сън гърбът е доста зачервен, а през деня се поуспокоява. Педиатърката го видя и не можа да каже от какво може да е породен обрива. Предписа фенистил 3 пъти по 10 капки, мазане с отвара от лайка сутрин и вечер, както и диета с неалергизиращи храни. Освен предписаното от нея, мажа гърба с балсам на д-р Тайс - Nachtkerzen. Ефект от нищо няма засега.
Хомеопатията помага ли при обриви, има ли друго алтернативно лечение? Може ли да се ползва сребърна вода за намазване и би ли имало ефект?

# 1 247
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Вашият майчин инстинкт, за разлика от педиатърката, Ви подсказва една от вероятните причини: влошаване от затопляне в леглото.
 Може би се дължи на прокарването на още млечни зъбки и свързаната с това нервност .
 Във всеки случай не потискайте обрива с разни мазила а лекувайте проблема, предизвикващ и подклаждащ този симптом - обрива.
   Потърсете помоща на добър класически хомеопат, тъй като хомеопатията се стреми да лекува причините а не следствията.  Peace

# 1 248
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Като стана въпрос за обриви... се присетих да питам  Mr. Green
След като започнахме с конст. хл не се получи реакция с ТТ, каквато очаквах, нито някакво влошаване на симптомите...  От вчера забелязвам обривчета по вратлето и около пъпа. И се чудя дли може това да е реакцията на рганизма  newsm78
Принципно има ли някаква закономерност при лечението на какво заболяване какъв е обрива или къде се разполага... ?

# 1 249
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Внимание, най-новата тема е ТУК:

 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=398799.new#new

# 1 250
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Начало на новата тема  Hug

 А това е линк към старата:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231227.0



  А тук е най-новата тема от 21 Май 2009:


  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=398799.new#new

                       

# 1 251
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
.

# 1 252
  • Мнения: 2

 Нещо подобри ли се от двете хо л-ва?
Ами не. Имаше съмнение за вирусна пневмония и от 4 дни съм в болница, затова не съм писала. Вливат ми сумамед, тъй като имам гастрит и от хапчета стомахът ми пропищя Sad Иначе вече съм малко по-добре.

# 1 253
  • Мнения: 19
Искам да изкажа голями благодарности на Александър Папанчев , който наистина работи ,за да помага на хората.Имах проблем със сърбежи по кожата на цялото тяло от 8г. лекарите ми казват ,че не са сигурни от какво е ,че не е алергия и ме оставиха да се мъча.Бях неадекватна ,когато идваха тези дълги дни по седмици с кратки паузи за по 3 дни последната година.Нещата излизаха от контрол- не можех да спя, сваляла съм си кожата на места,на други съм имала синини от натискане с пръстите по кожата.Този,човек за 1 ч. преглед установи проблема и само с едно хапче за секунди така ми повлия, че първо успокои напрегнатите ми нерви и за секунди ми идваше да заспя в кабинета му.Още на същата вечер сърбежите намаляха на 40% а, на следващата се гъделичках сама пред семейството си ,за да им покажа,че кожата ми е успокоена.Искам да се обърна към всички които все още се колебаят дали да потърсят помощ от хомеопат.Не можете да си представите,колко ценно време на благодат и щастие пропускате.За всички онези ,които като мен се чудят как ще протече ЛЕЧЕБНАТА КРИЗА,защото сме чували различни разкази как проблема се усилва за няколко дни е аз нямах такава криза.Самият Александър Папанчев ми обясни ,че няма да има такава криза.Аз естествено очаквах обратното,но си останах само с чакането.Мили приятели когато намерите точният човек стават вълшебства. За всички ,които искат да са здрави - e-mail: dr_ alexbg@yahoo.com             
                                                                     bouquet                      БЛАГОДАРЯ ВИ Г-Н ПАПАНЧЕВ  БЪДЕТЕ ЗДРАВ     

# 1 254
  • Мнения: 3 695
evelincheto, ти да не си самия Папанчев, та изведнъж се регистрира и пусна 3 еднакви рекламни мнения /теми/?

# 1 255
  • Мнения: 5 713
Simple Smile

Мисля, че момичето е доволно от тукашния Александър.

# 1 256
  • Мнения: 1 171
Simple Smile

Мисля, че момичето е доволно от тукашния Александър.

...който няма нужда от реклама!  Wink

# 1 257
  • Мнения: 3 695
Ако е така, ОК.  Peace

# 1 258
  • Мнения: 1 095
evelincheto, ти да не си самия Папанчев, та изведнъж се регистрира и пусна 3 еднакви рекламни мнения /теми/?
Някои хора като вас, пишат без да се замислят даже  ooooh!

# 1 259
  • Мнения: 3 695
evelincheto, ти да не си самия Папанчев, та изведнъж се регистрира и пусна 3 еднакви рекламни мнения /теми/?
Някои хора като вас, пишат без да се замислят даже  ooooh!
Е, хайде, няма нужда да се обиждаме.  Stop Извинявам се, ако става дума за тукашния Александър, съветите му са наистина много полезни.   bouquet Просто публикацията е доста, как да кажа, рекламно завършваща (независимо, че човека няма нужда от реклама) и нов потребител я поства 4 пъти в различни теми. Това не е съвсем по правилата на форума.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт