Re: ВЪПРОСИ към хомеопати - ТУК - 3

  • 137 689
  • 1 754
  •   1
Отговори
# 1 740
  • Мнения: 3 497
Аз извеждам децата си и с Т навън, стига да не е висока и да са с тонус. (единственото по-различно, което правя, е да не ги събирам с други деца)

# 1 741
  • Мнения: 13
Аз също си извеждам детето с темп.,тя се чувства много добре навън, особено ако е висока температурата, а навън е хладно, бързо се сваля Simple Smile Дори миналата зима, януари месец изкара някаква пета или шеста шарка, за детето беше голямо облекчение студа навън, след половин час темп. падна до 37гр., мойто дете по принцип се чувства чудесно на студено Thinking. Така покрай нея и аз се позакалих.
Норчи, какво значи това, че ти е неудобно да си заведеш детето на преглед, та нали затова са дежурни лекари Naughty да не са на курорт.Изобщо не виждам защо се колебаеш Hug

# 1 742
  • Мнения: 3 743
Като стана дума за антибиотици и аз да попитам, задължително ли е даването на ХЛ след прием на АБ?

# 1 743
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Да, дава се Конституционалното хомеопатично лекарство, а в някои случаи на негативни странични ефекти вследствие АБ, като вагинално течение при жените, се предписва върху конкретната картина на пациента.

# 1 744
  • Мнения: 1 048
Добро утро на всички,мерси за това,че сте толкова отзивчиви.
Александър,благодаря за предложението,надявам се все още да важи,просто снощи си легнахме рано с детето....
Горе-долу да кажа накратко как мина вчерашния ден.След първото мерене на температурата към 12:30-13 бебо сука и заспа,вече беше леко оклюмал и кисел.От там до към 18 часа само спеше,сучеше,пробуждаше се за няколко минутки,промрънкваше,беше отпаднал.Мерихме му чат-пат температурата ту буден ,ту спейки(не знам кое е по-правилно)под мишничката-за пръв път му я мерим...първият път беше 38,1,после взе да се вдига 38,4 ; 38,6 и т.н. Към 17ч. спейки му измерихме 39,1,звъннах веднага на хомеопатичката,вече се бяхме свързали веднъж и каза под 38,5 да не давам нищо,да давам топла водичка,лека храна-кърма,да правя масажчета.Та като й казах тя каза да давам последното л-во(преди 2 седмици свършихме -пихме 7 дни по 1 капка фосфор 1м,бяхме със запушено носле) на 2 часа днес(тоест събота),когато е буден.А за днес(неделя),като се събуди ако е под 38,5 да давам през 3 часа,ако е над 38, 5 на 2 часа и да се чуем пак....Да но малчугана спеше и аз не дадох нищо.............................................................................................
Някакви съвети как да постъпи...от тук нататък

.......................................................
Цитат

...Предполагам, че разбра че не съм давала фосфор вчера, а и не смятам да давам за сега....
 Но преди е давано, и важното е, че това хо л-во е последното което му е давано а действието му в 1М потенция е дълго, много дълго. Не е като при алопатичните л-ва, максимум 24 часа, а минимум един месец. Peace

Hug...даже хомеопатичката каза около 40 дни...

# 1 745
  • Мнения: 1 935
А потенция 10М колко време действа ориентировъчно?

# 1 746
  • Мнения: 1 048
Вчера над вечер пак вдигна 37,2 ,след 2 часа 37,6 и преди да легне беше 37,8,иначе през целия ден беше ок,весел,усмихнат,бяхме навън....Днес вече два пъти сме я мерили все е около 36.Дано не продължава дълго това,че ме побърква,днес сме на лекар...дано всичко е ок.А да ви питам ,нали някои бебета вдигат температура от зъбки,как се разбира,че е от това и колко горе-долу може да се вдигне.....

Сега забелязвам и малки пъпчици в областта на кръста,малко в горната част на дупето...от преди съм забелязала,че има 1-2 но не са нито червени,нито големи...мислих да не е от новите пелени,които ползваме...сега са повечко....

Момичета тъй като заговорихме за излизане навън с температура и т.н,въобще когато на децата им има нещо.
Смятате ли ,че  е подходящо непосредствено след подобрение,или просто като няма температура да се среща с други хора и предимно деца newsm78.Този и другия месец за нас са пълни с рождени и именни дни,а също и Коледа и НГ,все ще се събираме с хора,ще ни идват на гости ,ние ще ходим,може би и на заведение поне веднъж.Кажете си мнението,моля ви....дали да гледам да сведа контактите с деца поне до минимум или .....какво да предприема

# 1 747
  • Мнения: 1 935
Аз бих ограничила контактите на бебчо,мъничък е все пак.Разбира се ще отпразнувате РД,Коледа и Нова Година,но иначе според мен да се среща с по-малко хора. А за Т-моят син вдигаше Т от зъбки до около 37,5 ,но не беше отпаднал.И я вдигаше еднократно ,може би (аз така си го обяснявам) когато тръгваха да пробиват.Когато дойде време пък за кътниците, му се запушваше нослето,но без секрети

# 1 748
  • Мнения: 3 497
На мене малкото ми е вдигало от зъби до 38.5 за два дни (не постоянно, де)

Събиране с деца може, но навън. Вкъщи не бих рискувала.

# 1 749
  • Мнения: 1 048

Събиране с деца може, но навън. Вкъщи не бих рискувала.
А до кога,смисъл,ако всичко отшуми и след 10 дни да кажем newsm78
А иначе само за деца ли говориш,с големи може ли?

# 1 750
  • Мнения: 3 497
Норчи, Laughing........

(ти сама си преценяваш, но болното дете е по-податливо на всякакви инфекции. Особено като големите ...награчат малкото бебе да му се радват.... ooooh!. аз лично след всяка болест чакам 2-3 дни преди да подновим контакти с хора.)

# 1 751
  • Мнения: 13
Nor4y, тук все пак се задават въпроси към хомеопат, а не общи напътсвия за отглеждане и боледуване на детето newsm78.
Три страници са пълни с вашето ежедневие Shocked, има други теми където можеш да споделяш тези си тревоги. Извинявай ако ти звучи грубо.
А ето го и моето питане- мойто дете ходи на плуване, но от известно време и посинява устата, че чак почернява, придружено е естествено и със силно треперене. Това може ли да се коригира с хомеопатично лекарство, забравила съм да го споделя с хомеопатичката. Засега ще я спра, но тя има голямо желание да плува и ще съм доволна и аз от това и занимание Simple Smile

# 1 752
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Извинявам се, че си позволявам да дам предложение, въпреки че не съм от редовно пишещите в темата. Всъщност съм от редовно четящите.
Не мислите ли, че темата стана прекалено дълга. Може ли да пуснете нова?

# 1 753
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Nor4y, тук все пак се задават въпроси към хомеопат, а не общи напътсвия за отглеждане и боледуване на детето newsm78.
Три страници са пълни с вашето ежедневие Shocked, има други теми където можеш да споделяш тези си тревоги. Извинявай ако ти звучи грубо.
А ето го и моето питане- мойто дете ходи на плуване, но от известно време и посинява устата, че чак почернява, придружено е естествено и със силно треперене. Това може ли да се коригира с хомеопатично лекарство, забравила съм да го споделя с хомеопатичката. Засега ще я спра, но тя има голямо желание да плува и ще съм доволна и аз от това и занимание Simple Smile


  Детето явно има нужда от топлина... или е зиморничаво в сравнение с другите деца, като и водата може да не е от най-топлите. Как е със сърцето?
  Хомеопатията може да помогне частично, но ако се влошава от студ, тове е неизменна нейна физическа индивидуалност.

 

# 1 754
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Извинявам се, че си позволявам да дам предложение, въпреки че не съм от редовно пишещите в темата. Всъщност съм от редовно четящите.
Не мислите ли, че темата стана прекалено дълга. Може ли да пуснете нова?

  Може, ще помоля Администратора.
  Peace

Общи условия

Активация на акаунт