Родих , и се почнаха поученията?!

  • 2 667
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 546
Когато и при мен беше така направо им казах,че навремето когато е трябвало да си гледат децата са го правили,сега нека ме оставят да бъда майка и да си гледам и възпитавам децата както аз реша.Ако ги помоля за съвет тогава да го дават.И се получи.Никой не ми казва,ама аз така правих..,ти не си права и от този род изказвания.Не ги оставяй да ти се качват на главата.



ох, пробвах, обаче чух отсреща: Аз си казвам мнението, пък ти ако искаш го приемай?! Свобода на словото имало и те го ползвали?! #Cussing out


не ми се слушат глупости . искам тишина и спокойствие. Mr. Green

ако си мила ще ти се качат на главата. а поучения все ще има - ако не от близките, то от някой незнайна баба/лелка/майка в кварталната градинка. поне близките е добре да ги орежеш, че те са най-нетърпими  Close

# 16
  • Мнения: 315
Не си го слагай на сърцето, наслаждавай се на хубавите мигове с детето си! Но категорично заяви на тези, които ти дават акъл, че не желаеш да го правят!
и при мен беше така - най-лошо е ако кърмиш и няма кой да ти помага - спира ти кърмата от умора.
аз като родих, майка ми дойде да помага, но тя беше гипсирана от ужас, защото последното бебе, което е виждала от близо съм аз Embarassedи на 10-тия ден избяга.
мъжът ми работеше в провинцията и го нямаше по три дни и аз бях съвсем сама.
майка ми отдалеч даваше съвети как се гледа бебе, аз отговарях "да, да..." и си правех каквото си реша.съвети - само от д-р спок и от педиатърката.
късмет и не давай да те разстройват !
помни, че ти най-добре усещаш детето си  Hug

# 17
О, това е задължително. Не се връзвай. Майка ми като роди сестра ми (отлично си спомням, понеже бях на 15) беше същата история от страна на свекърите й. Това така не трябва, онака пък трябва... хич да не ти пука, свиркай си. Детето си е ваше, ще го възпитавате както искате.

# 18
  • Мнения: 1 942
Всъщност какво ти пречи да си дават съветите? 10 деца да имам пак няма да си мисля, че знам всичко и бих изслушала някой и друг съвет, а какво да правиш си е само твоя работа. 

# 19
  • Карлово
  • Мнения: 328
Формулата е с повече самочувствие да заявиш, че ти си майката,  имаш свои виждания за отглеждането на детето и ще ги следваш.
Peace

# 20
  • Мнения: 1 334
Има една хубава мисъл - Кучето скача според тоягата.
Ако не ги спреш навреме, по-нататъка става още по-зле.
Но ако техните съвети ти помагат, това е друго нещо.

Честито бебче.


# 21
  • София
  • Мнения: 3 880
бих им цитирала една от любимите ми мисли, тя е на Джими Хендрикс:
"когато умра - ще умра аз, а не някой друг, затова бих искала да живея живота си така, както го разбирам аз, а не както го разбира някой друг."

# 22
  • Мнения: 1 942
бих им цитирала една от любимите ми мисли, тя е на Джими Хендрикс:
"когато умра - ще умра аз, а не някой друг, затова бих искала да живея живота си така, както го разбирам аз, а не както го разбира някой друг."


Хм, но в моята малка вселена ако взема, че умра АЗ това ще съсипе живота на всички в нея. Ще променя ТЕХНИЯ живот и то най-вероятно не към добро. Всъщност понякога тези дето остават болката и мъката ги убива всеки ден ... отново и отново.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 880
бих им цитирала една от любимите ми мисли, тя е на Джими Хендрикс:
"когато умра - ще умра аз, а не някой друг, затова бих искала да живея живота си така, както го разбирам аз, а не както го разбира някой друг."


Хм, но в моята малка вселена ако взема, че умра АЗ това ще съсипе живота на всички в нея. Ще променя ТЕХНИЯ живот и то най-вероятно не към добро. Всъщност понякога тези дето остават болката и мъката ги убива всеки ден ... отново и отново.



това как да го тълкувам?
нещо не те разбрах?

# 24
  • Мнения: 1 629
 Ми мен много не ме поучават, защото аз само ги режа или реагирам много остро, освен на свекърва ми Confused ама тя не ми се бърка във възпитанието, само ми казва, че не е хубаво да се лигави, люшка, пее и тн...  общо взето общи работи.... хваща ме яд обаче, когато мъж ми започне с приказките какво да правя и какво не - тогава наистина се ядосвам много!

# 25
  • Мнения: 142
И при нас е така  #Crazy имам чувството,че роднините на мъжа ми само чакат нещо да стане на бебето и дебнат като хиени за да кажат "видяхте ли,казахме ли ви" и т.н но това е защото ние сме самостоятелни и не им позволяваме да се мешат изобщо  Crossing Arms

# 26
  • София
  • Мнения: 397
Ми мен много не ме поучават, защото аз само ги режа или реагирам много остро, освен на свекърва ми Confused ама тя не ми се бърка във възпитанието, само ми казва, че не е хубаво да се лигави, люшка, пее и тн...  общо взето общи работи.... хваща ме яд обаче, когато мъж ми започне с приказките какво да правя и какво не - тогава наистина се ядосвам много!
Е поне таткото има право на мнение, мисля аз. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт