Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ - 7

  • 31 260
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 255
Диди...ще мисля яката ...това вече е повече от ясно.... newsm78 че не ми се търси друг архитект...кой знае пък на него какво няма да ми е на ред  hahaha

Ей като стана въпрос за съседи  Wink къде е Rady .... оказа се, че сме повече от съседи  Joy онзи ден ходихме до мястото и обиколихме наоколо малко  Peace видях къщата им  thumbsup оказа се, че ще сме през една къща и една улица над тях  Hug от терасата ще мога да й махам   jumpuu

# 16
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Добре дошла , Karol&Erik ! Hug

Вие сте доста напреднали , даже му се вижда краят за разлика от нас.Ще ми е  интересно да видя снимки на къщата с възрожденска архитектура.Аз ще гоня викторианската , но дали ще я стегна , не знам !  Mr. Green Нещо започвам да се стряскам и май ще се наложи да търся фирма , която специално прави компютърни проекти на фасади.За соларните панели нищо не мога да кажа от опит , защото не съм стигнала до там.Знам ,че се използват предимно за топла вода и не съм чувал за парно , та и на мен ще ми е интересно , ако някой сподели , дал ма такова животно?  Mr. Green


Ами не за съжаление има още много работа и хич нему се вижда края, а нали всички дето сме се събрали тук осъзнаваме, че докато ги построим тия къщета ще им дойде време да се ремонтират  Mr. Green Затова хората са казали "къща се строи цял живот", та и ние приехме тази идея и вече не бързаме, както и повечето ни майстори  #2gunfire
Иначе забравих да добавя някои неща за къщата от които ще придобиете идея, че ни чака още страшно много работа, аз понеже съм си оптимист и казах само приятните неща  bowuu
Остава ни цялото мазе за правене.Там ще има механа, в която ще са фугирани старите камъни и ще се виждат, кабинет също кобминиран със старите камъни и част измазване на стените и котелното, което му трябва събсем малко и вратите на същия етаж. Всъщност целта ни в момента е да завършим поне двата етажа на които ще се живее ежедневно и да можем да ползваме поне една стая, а пък нататък каквото сабя покаже. Отделно трябва да се проектира двора(този път казах, че експеримент без проект няма да има) и да се направи, което също ще стане напролет.
Освен това стълбищата както двете вътрешни така и външните ще са дървени и сега тепърва започваме да ги правим и всяка стълба отнема на майстора около 2-3 месеца  Crazy След това с дървениите има работа - первазите на двете тераси -една на входа и една на втория етаж  #Crazy   Е сега ПЕсимиста проговори в мен и си казах всико, има и още хиляда неща за довършване, ама лека полека всико добива Вид на Изглед  Joy и успокоението идва със всяко ходене на село   bouquet

# 17
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
А снимки ще пусна, но може би утре, че днес се правя на работна и нямам на този комп снимки  Peace
Чакам някой да се включи за слънчевите батерии  Praynig

# 18
  • Мнения: 3 770
Karol&Erik , още по-интересно ми стана , така че ще чакам с нетърпение снимките.И аз замислям за ловните помещения на мъжо разни камъни и зидарии , но за съжаление не истински като твоите!  Grinning

 ВЯРА
, мисли , съчинявай , пък дай да обсъдим накрая , преди да приемеш окончателния проект !
   bouquet

# 19
  • Мнения: 2 255
ВЯРА, мисли , съчинявай , пък дай да обсъдим накрая , преди да приемеш окончателния проект !   
ooo няма да откажа помощ, мнение и коментари от вас  Praynig само да помисля малко и ще ви досаждам после Joy

# 20
  • Мнения: 1 812
   Вяра, тук съм , тук съм, даже съм вече там! Laughing Wink  Леле как се радвам, че ще сме близо. Непременно следващият път се обади Hug
   Аз като напълно луда жена. Crazy Вчера събрах децата, мъжа и багажа и се преместихме. Дворът е хаос, до нас строят едни симпатични съседи и ще чакаме да свършат грубото, после ще мислим заедно как да ни е оградата помежду нас  и откъм улицата. Къщата е на тухли отвън, не са ми пристигнали още мебелите, но пусти мерак ПРЕМЕСТИХМЕ СЕ.  Сега си мисля, че всичко ще тръгне още по-бързо. Hug
   * *•● Диди ●•* * , скъпа благодаря за темата и за това , че подържаш огъня тук!  bouquet

# 21
  • Мнения: 3 770
Rady , ами честито !   bouquet  Дано наистина тръгнат по-бързо нещата , че при мен в такива ситуации се получава обратен ефект.За неща , които зависят от мен , де.  Mr. Green Хваща ме един мързел и като ми свикне погледът с нещо и край - не пипам повече и става бавно.Блазе ви , че ще сте комшийки!Поне ще сте наясно с перипетиите през които сте минали.И аз си намерих една съседка , но тя не пише в темата , а и не е в БГ в момента.Ааа и още една имам , но е от другата страна на селото - Елфичка , тя писа наскоро.И Алексас беше опция , но нещо се позагуби , а и май наше село не я блазнеше толкова , колкото съседното!  Mr. Green Аз май се отплеснах !  Sunglasses Rady , ще чакам снимки на къщурата и на обзавеждането , не ни лишавай от най-голямото удоволствие !   bouquet Огънят ще го поддържам до декември , пък после ще видим! Дано се намерят други строителки , че все сме си редовната компания , а някои и се и поизгубиха !  Sad

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
Хихи, Диди, тъкмо влизам в темата да ви забия с най-тъпия си въпрос и диагонално четейки виждам, че си лекинко разочарована от това, че има вероятност да не сме на 50 крачки в съседство.  Joy От това печелят съседите.  Laughing И една могилка разстояние не е много, ако питаш мен.

Нямах никакво време да изчета всички мнения, извинете ме, стягам ученик, еуфория...и други работи...

Та същественото: при построен трафопост от EVN в пространството между 2 съседни парцела, ПУП естествено, със всички разрешителни за строеж, съседите биха ли предявили претенции да им се заплати нещо, ако дръзнем да им нарушим спокойствието и решим да се включим?

# 23
  • Мнения: 3 770
Ооо , AlexaS , добре дошла !  Hug Относно въпроса ти не съм много сигурна , но нещо ми се върти из ума , че мъжо се точеше и той да събира пари не само от водопровода , който ни струва 9000 лв. , но и от трафопоста!  Mr. Green Но утре ще го питам за по-сигурно !  Peace Не знам дали не е свързано с това на чия територия се намира трафопоста , в нашия случай прехвърлихме безвъзмездно на ЕВН 15 кв.м. на границата на първия парцел.Комшията , който ще започва да строи беше съгласен да даде от него 7 кв.м. , но другарите казаха , че не може върху два съседни парцела да строят , само в единия става.А през един ред над нас се продават 2 декара и ги рекламират , че са с ток и вода.Мъжо се обади под прикритие на обявения телефон и разбра , че той всъщност е този , който трябва да им даде ток и вода и се ухили гадно , че няма да е заради хубавите им очи.

Последна редакция: вт, 09 сеп 2008, 00:47 от * *•● Диди ●•* *

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
В случая трафопоста заема по 2 кв. м. от два съседни парцела, собсвеника на единия казва, че не е плащал нищо за него, освен таксите и разрешителните.  EVN си го е построила, та на мен толкова не ми се вярва, типично по български, че и до тук се допитах.
Явно е въпрос на връзки. newsm78

# 25
  • Мнения: 3 770
Той самият трафопост не заема 15 кв.м. , но толкова искат за обслужване.А иначе има логика да е само в един парцел , а не между два , но утре ще питам мъжа за съгласието.Освен това зависи и кога е строен трафопоста,вече е невъзможно да ги накараш да направят и това , което постигнахме ние , т.е. срещу 15 кв.м. да си го построят те.Над нас двама души са си ги изградили самостоятелно и са ги предали почти безвъзмездно на ЕВН /сигурно ще им приспадат от сметките ,докато са живи!/.А единия трафопост доскоро дори не искаха да го включат в мрежата и този германец си построи къщата с генератор.
Май само двете с теб тази вечер сме като кукумявки !
  Joy

# 26
  • Мнения: 2 270
Диди-благодаря за новата тема/а аз се чудя къде сте Joy/
Аз мога да ти направя визуализация на фасадата-само ми дай чертежи и какво искаш в подробности.Малкия тръгва на ясла в четвъртък,а нашия строеж ще започне октомври -така,че ще имам време да ти помогна.

Karol&Erik -и на мен ми е интересно.СНИМКИИ

Rady-честито и все хубави моменти от тук нататък

# 27
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
 Banghead smile3537 smile3537 smile3537
Ходих в неделя и чистих из къщата,мих теракота и баните.Но забравих апарата ,а преди това заредих батерията . #Crazy
Днес ще ходим да взимат размери за кухнята и ако има време ще щракна някоя снимка.
Кухнята ще стане страхотна,много си я харесвам. Crazy

# 28
  • Мнения: 2 255
  Вяра, тук съм , тук съм, даже съм вече там! Laughing Wink  Леле как се радвам, че ще сме близо. Непременно следващият път се обади Hug
   ........
И аз много се изкефих като видях колко сте близичко  Joy щом сте там вече ще ти се обадя следващия път като ходим  Peace даже май тая събота-неделя трябва да водим архитектката да види мястото и може да скокна набързо  hahaha

БРАВО за екстреното преместване  Hug като сте си там предполагам, че всичко ще става по-бързо на място  Peace УСПЕХ с довършването  Praynig  и много хубави емоции, поводи за празници и щастие в новия дом  newsm10

# 29
  • Мнения: 3 770
pavletutka , пишем ти черна точка ! И ако и днес забравиш фотото - направо забележка в бележника !  Joy

ani69 , нямаш и представа , колко ще съм ти благодарна !   bouquet С архитекта изобщо не искам да се виждам повече, а не можах да намеря фирма в Пловдив , която да ми направи само фасадата.Ще ти пиша на ЛС.

Общи условия

Активация на акаунт