Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ - 7

  • 31 271
  • 285
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 255
chudovisteto, браво  Hug наистина много добре е станало  Peace
току-що малкия ми син гледайки снимките заедно с мен, каза, че иска такава кухня да си построиме в новата къща  Joy

Диди, и на мен май по ми се "появява" твоята къща с покрив като от линка на ljuboznatelna, отколкото с островърх  newsm78

# 271
  • Пловдив
  • Мнения: 3 745
Честито AlexaS!  bouquet
И ние ще я правим тази еквилибристика..арх. ни каза че можем да пуснем успоредо нещата-смяна на предназначение и разр. за строеж. Някъде към месец бил срока Rolling Eyes


Благодаря ви. Парцела е ПУП, има си изграден трафопост и разрешение за строеж, обаче те, както и НА са на името на предния притежател. НА ще е готов на наше име идната седмица, но към него върви една скица на парцела, с разните там размери на прозрачен лист (като оризова хартия), за промяна на името на нея ми е  мисълта. Всеки НА е придружен с такава скица. И между другото  Joy къде се намира сградата на Община "Родопи" ?  hahaha Никога не съм вярвала, че ще ставам селянка.

Много се радвам, че съседките се умножаваме, макар че ние не напираме със строежа, поне докато детето не стане 4-5 клас. По-зорен ми беше парцела, че мъжа ми не разполагаше с почти никакво време за огледи и сделки. И все пак ще започваме да действаме малко по малко. Живот и здраве.

Ани, вашето местенце е уникално. Разкошна зеленина.

chudovisteto, кухнята наистина е станала много стилна, макар че и за миг не съм се съмнявала.

# 272
  • Мнения: 3 770

AlexaS , ето адресът на Община Родопи :

http://www.rodopi-bg.org/11_contacts/

galana_s и моят беше така , идваше с мен при арх , но само си подпираше главата и никаква помощ.После обаче ,като дойде време за избор на строител и осигуряване на материали се зае сериозно.Така че сигурно и твоят ще се активира тогава.Просто на повечето мъже им е безразличен дизайнът и интериорът!  Peace

ljuboznatelnaВЯРА , покривът няма да е островърх , но не мога да го нарисувам , а ще е куполовиден над стълбището.
ljuboznatelna  и аз свалих втората снимка от твоя линк !  Mr. Green Обаче колкото повече гледам , толкова повече разлики виждам в архитектурата на тези къщи и нашата.Всички са правоъгълни , докато при нас площа е разгъната и изобщо не ме кефят тези стърчащи козирки.Искам нормален покрив , ето такъв тип :



Тук съм се опитвала да рисувам аз покривът , който е пълна трагедия  Mr. Green :




Изобщо не можах да намеря хубава снимка с купол , какъвто имам предвид и това е сградата на Търговската камара до нас :



А и в крайна сметка искам да видя дали наистина ще бъде по-хубаво с такъв покрив , а не арх да ме кара да си го представям !

# 273
  • Мнения: 637
DIDI, тези къщи са страхотни Heart Eyes
Не мога да ти разбера терзанията. Ти искаш покрив като от снимките-на различни нива с купол, нали така? А те ти предлагат съвсем обикновен, ли? Ако е така дръж си на твоето Peace Нашата къща също се очертава нещо подобно, но да видим Praynig

Този куполовиден покрив от стълбището ще го има и при нас, но искам да е панорамен, въпреки че все още не съм проучила какъв материал ще е при това положение. Освен това около него ще има тераса. Мечтая си да сложа там един телескоп и да гледаме звездите нощем.Еееех...

# 274
  • Мнения: 3 770
galana_s , къщата на малката снимка със зеления покрив е нашата.Архитектът я беше направил ето така :



В момента покривът е донякъде преработен , че това острото не толкова високо и основата му е по-голям кръг.Аз се опитах да нарисувам купол , като на Търговската камара.В момента покривът , който имаме за мен е смесица от три вида.Първият е ето този :



За мен този покрив си отива с архитектурата на тези правоъгълни къщи с етажи един над друг.Докато при нас застроената площ е разгърната.
Та от този покрив излизат едни козирки , които покриват долни етажи и третият вид си е нормален покрив , какъвто се вижда на допълнителното помещение.А аз искам да видя 3Д с покрив , като на първата снимка и кръгъл купол.Той ме кара да си представям !

Иначе цветовете не са тези , като на 3Д-то , а са мръсно бял каменен цокъл , декоративни викториански тухли и тъмен покрив.Общо взето визията на къщата от снимката - викторианска !  Grinning


Относно панорамния купол хубаво помисли кой и как ще го чисти.Защото винаги ще е мръсен.Аз се отказах от изцяло панорамното стълбище , защото не можех да си представя да викам алпинисти всеки месец да чистят стъклата.Сега пак са големи прозорците , но стълбата минава покрой тях и ще са отваряеми и няма да има проблем с почистването.

# 275
  • Мнения: 637
Поздравления, Диди!
Много ви е красива къщата Peace. Покривът и в заострения си вид не е никак лош, но щом искаш по-различен отстоявай си идеята Wink

# 276
  • Мнения: 3 770
То моите отношение с архитекта бяха не отстояване на идеи , а гладиаторски битки !  Laughing За покрива все пак искам да го видя.Едно е да си представяш , друго да го видиш , пък тогава ще преценя кой е по-хубав - има време !  Grinning

# 277
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
* *•● Диди ●•* *, бях позабравила как точно изглежда къщата ти Simple Smile С тези тухлени фасади се заблудих и реших че гониш определен стил в максимална близост. Peace

# 278
  • Мнения: 3 770
Не си се заблудила - така беше !  Wink Но по време на проектирането архитектурата ми избяга в по-разгънат вариант и сега останаха характерните елементи - цокълът , тухличките  и тъмният покрив.В сегашния не ми харесват тези козирки , които излизат навън от типичния за стила покрив и затова искам да видя и друг вариант .  Grinning

# 279
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
chudovisteto, честита кухня, много е хубава  bouquetВпечатляващо просторно е!

# 280
  • Мнения: 10
Ами ние с кака Anneese понасмогваме здраво. Боядисахме, днес имаме среща с чичкото паркетист, налепихме изолацията и шпакловахме сега почваме и мазилката. Поразкъртихме... та пак позамазахме Wink правим си весело с две думи. Сега ще берем ядове с кухнята една малоумна кака ни спретна нещо като нищо че и пари поиска за него та... понеже има доста дами ще си спестя кое къде и препоръчах да си зав..... цензура. И такива ми ти неща, остават ни камъка по стълбищата и интериора и да намеря време да нафотам снимки Wink. А да входната врата я слагат другата седмица в сряда - сега сме с една БУТИКОВА от гипсокартон Wink

# 281
  • Мнения: 3 770

сега сме с една БУТИКОВА от гипсокартон Wink


 Joy  Joy Joy Обаче е единствена и неповторима !  Peace

При вас е весело , значи !? Браво , само така ! Никакво униване !  Peace Тук два дена не е спряло да вали , така че не знам дали изобщо вършат нещо ! Каква е входната врата , в смисъл някакъв изкуствен материал или масив ?

# 282
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
chudovisteto кухнята ти е супер.

# 283
  • София
  • Мнения: 4 397
chudovisteto   Кухнята ти е много хубава, а хладилника е нямам думи  Heart Eyes аз съм влубена в тези черните Самсунг ли е / понеже само техни съм виждала в черно/, да споделиш дали си доволна после, че и аз залитам на черната техника за кухнята  Peace / не че скоро ще стане   Mr. Green ама си мечтая/


И лафа за бутиковата врата ме изкефи  Mr. Green ние ще имаме един ден такава докато узаконим къщата и псоле ще я местим, щото ни е зле арх. и не ни се разправяше с нея повече

# 284
  • Мнения: 7 091
Напомням само да си пуснете нова тема!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт