Горим от нетърпение, ДЕКЕМВРИ чакаме с вълнение..

  • 20 297
  • 282
  •   1
Отговори
# 210
  • sofia
  • Мнения: 1
здравейте мами!четох за зърната,и така като се замисля моят проблем е ,че след 3-я месец ми станаха изключително чувствителни Shockedсега и на таткото му сложих вето,а с бебка изобщо не знам как ще се храним newsm78.линея негра ми се появи  бледа преди месец,но за сметка на това от косъмчета скоро ще заприличам на чубака tantrumда ви питам,има ли някоя мама,сложена на диета от доки?аз до момента съм +12 и миналия месец ми се караха за това.сега не ям бял хляб,пържено и сладко!ама по някой път направо лигите ми текат за сладичко smile3521  ами това е за сега от мен!  love001

# 211
  • Мнения: 255
За чувствителността на гърдите при кърмене - ами първите два месеца си поболява малко.. после това усещане изчезва.
Аз се надявах, че моите закоравели зърна ще пропуснат този път чувствителния период.. но уви, няма да е така Simple Smile

Формата на зърната в много много редки случаи е причина за невъзможност за кърмене... просто е по-трудно... моите май са добре.. но сестра ми е с хлътнали зърна.. и кърми до 5-тия месец един лакомник.

Аз ползвах Лансинох - и съм много доволна - нанасях веднъж на ден, след баня, не се отмива, и не е опасно за бебето. Другия крем за поддръжка на гърдите през периода на кърмене (но забравих името  Embarassed )  трябва да се отмива преди всяко кърмене, и отнема повече време на майката.

# 212
  • Мнения: 23
на мен а сег това с кърменето ми звучи много чуждо и не го разбирам изобщо но ми е интересно.аз съм за кърменето като цяло но не мога да кажа дали ще се справя дано да успея да кърмя
  И  нека да ви почерпя виртуално защото днес ми оставали 100 дни точно по линийката hahaha newsm44

# 213
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711


Добро утро и от мен!
Добре дошли на новите мами  Hug,  знам , че не бива да се пипат гърдите защото отделят окситоцин.Мисля, че така се казваше този хормон и той предизвиква контракции.
Забелязах , че и на мен ми се потят ходилата на краката, а никога преди не ми се е случвало .
Все още нямам линеа негра, нито косъмчета в повече.Но пък на краката ми си растат със същото темпо.
Запек засега нямам , дано тепърва не се появи .
За пловдивските мами не пречи да си организираме някоя срещичка -чудесна идея.
За Училището във Второ ДКЦ -ми казаха да звънна пак другата седмица, тогава ще има повече инфо .Лекциите се водят всеки четвъртък от 18 часа и ще започнат към края на септември .
Упешен  ден на всички!  bouquet

# 214
  • Мнения: 19
Привет и от мен!
И аз да се включа в отбора на потящите се. Особено стъпалата, и аз си мислех, че е от чехлите, но като ви чета, разбирам, че е от бременността. Отделно е потенето през деня на цялото тяло, а си мислех, че е от жегите. #2gunfire
Но за наша радост скоро ще се разхлади и ще сме добре.

# 215
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен,

Вчера ходих на обучението на сп.9 месеца. Лекцията беше за хомеопатично лечение на кърмачета и проблеми  в ранна детска възраст.
Като цяло - предимства на хомеопатията и що е то хомеопатия. Аз лично очаквах малко по-конкретни примери, но както и да е.
Иначе представиха хомеопатични препарати на Немски хомеопатичен съюз /ЛИБРА ги внасят за БГ/. Има препарати за колики, поникване на зъбки, стомашни неразположения, здрав сън и имуноукрепващи. Има и препарати, които мога да се ползват и от бременни и кърмачки. Ако на някой му е интересно мога да напиша повече, иначе ето страницата им http://www.dhu-bg.com/

Поздрави и лек ден на всички

# 216
  • Мнения: 1 152
Ехоооо, как сме днес?  Grinning

abel страхотно си систематизирала инфото.   bouquet
Аз четох противоречиви мнения за или против предварителна подготовка на зърната преди кърмене още по време на бременността именно, за да не се получават контракции. Но явно природата се е погрижила с естественото овлажняване на зърната.  Mr. Green

# 217
  • Мнения: 23
ДОБРО УТРО МАМЧЕТА
 и аз все още нямам линеа негра и ненам кога точно трябва да се появи,нямам и косъмчета не ми растата почти никъде ,така е от началото на бременността,и пъпа ми не е изскочил .Една позната ми беше казала че щом до сега не е изскочил нямало и да стне има ли и други мамчета като мен а  пропуснах да ви кажа че нямам и коластра ,абе с две думи НИЩО НЯМАМ-явно тепърва ще се появяват при мен тези нещица newsm78 newsm78 newsm78

# 218
  • Мнения: 616
Добро утро  Hug

днес станах с мисълта че е петък  Crossing Arms и се чудя кога ли ще се наспя  Tired успокоявам се с мисълта, че ще работя до края на месеца.

моя пъп изкочи някъде към 5-тия месец preggo  Simple Smile

# 219
  • Мнения: 1
Invisible и аз съм така с пъпа. Честно казано не ми е много приятно от допира с дрехите. При теб чувството какво е?
Иначе и аз все още нямам линия негра, незнам дали тепърва ще се появи, въпреки че с предната бременност имах може би от 5-6 месец.
Относно потенето положението е зле  Embarassed, но се надявам със захлаждането да става по-поносимо.
Аз все още се боря със запека, напоследък ми се струва, че 1 активия на гладно пооблекчава положението.

# 220
  • София
  • Мнения: 141
Добро утро  Simple Smile

И аз днес се чувствам страшнооо изморена, затварят ми се очите, а и вечер заспивам най-късно към 22.30 ч.
Днес обаче за първи път ме боля коремчето, така сякаш ще ми идва/ Хубавото е, че беше краткотрайно, но ... все пак ме притесни. В петък съм на лекар и ще питам дали пък не трябва да взимам нещо в такива случаи. За сега пия само витамини.

# 221
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 773
Добро утро и от мен.
Последните 2-3дни постоянно се прозявам и се чувствам страшно изморена.  Confused
Пъпчето ми изхвръкна миналият месец, а последната седмица коластрата тече яко и всички дрехи са мокри.

# 222
  • Мнения: 265
Добро утро    food010  kaffeetrmker_2
Мами,как сте със спането,аз като легна,колкото и изморена да съм,ме хваща съклета,въртя се и не мога да си намеря място,а краката все искам да ги качвам някъде ConfusedИ така продължава всяка нощ ooooh!
Abel,мерси за информацията,доста полезно!
Бамби,къде се загуби Hug
На мен пъпа също не ми е изкочил,което ме радва.Нямам коластра.Потя се,ама не прекомерно и нямам по-специфична миризма.
Приятен ден Hug

# 223
  • Мнения: 616
ercm понякога ми е по чувствителен и ме дразни, дори ме боли ако малкия се е подпрял отвътре  #Crazy

на мен коластра ми тече по няколко капки, почти незабележимо не ми цапа дрехите.... понякога от любопитство стискам да видя дали ще излезне нещо  Embarassed знам че не трябва


спането ми е кошмар....иначе казано не помня кога за последен път легнах и спах нормално цяла нощ  Tired ама така ще е те първа няма да се спи 1crib Misc Baby Bottle newsm32

# 224
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
И аз имам проблеми със съня .много ми се спи, а като легна немога да си намеря място.Будя се по сто пъти , а ако отида до тоалетна няма заспиване .Сутрин се събуждам като утрепана -все едно цяла нощ съм копала

Общи условия

Активация на акаунт