Горим от нетърпение, ДЕКЕМВРИ чакаме с вълнение..

  • 20 299
  • 282
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 255
Karacheviyska, отбора се увеличи .. но може и още..
докога ще ви чакаме с Харем да се появите? има и още мами.. ама не е задължително да се видим, де

Лек ден и лека седмица...

По повод на месеците, аз се броя в средата на 6-тия... хич не искам да съм пак в 5-тия месец  Sunglasses

Момичета, някоя от вас има ли вече "линеа негра" - тъмната ивица от срамната кост нагоре към пъпа че и по-високо?

Yoyoanka, като се наспиш, кажи как мина мероприятието, лудува ли бебка?

# 76
  • Мнения: 616
Добро утро   bouquet


Момичета, някоя от вас има ли вече "линеа негра" - тъмната ивица от срамната кост нагоре към пъпа че и по-високо?

при мен се появи от 3 месец, в началото беше само в долната част на корема и беше по светла постепенно потъмня и стигна до горния край.

# 77
  • Мнения: 1 152
Добро утро! Спокойна и слънчева седмица!  Hug

Аз все още нямам тази линея негра... newsm78. Задължително ли се появява?
На мен ми остава една седмичка и започвам 7ми бремелински месец.  Grinning

# 78
  • София
  • Мнения: 308
Добро утро!

май този аспирин ми разрежда кръвта повече от необходимото, знам ли...в сряда съм на лекар и ще попитам!
barboran4e, и аз пия аспирин протект от близо вече една година, че имам Хашимото, но доколкото знам действието му е точно да разрежда кръвта. Затова и се препоръчва на сърдечно болни да го поемат, за да не се получава запушване на кръвоносните съдове. Но аз в моя случай не го пия за разреждане, а за неутрализиране на антителата, които имам в повече и да не пречат на бебо.

И аз имам линеа негра вече! Под пъпа ми е по-тъмна, но иначе стига до под гърдите.

Лек ден ви желая момичета! Дано и с Ники всичко е наред! И само хубави новини от тук нататък! Praynig

# 79
  • София
  • Мнения: 438
Здравейте мами,
аз за разсейване от лошите мисли да споделя какво интересно при мен за последните 10 дни, че покрай почивката не успях да се отчета Simple Smile
Миналата събота си взехме креватчето и скринчето. Тази седмица продължаваме с монтажа на вграден гардероб в детската стая и после освежително пребоядисване... Ще се наложи явно, защото тези майстори много цапат. Монтажниците на климатика ми направиха стените в коридора и детската на мръсни петна! Да си призная не знам как успяха  #2gunfire

Та решихме с половинката след като приключим с разните монтажи в детската, да пребоядисаме нея и коридора... нищо, че всичко е ново и чисто, ама майстори, какво да ги правиш... Като свършим с боядисването, ще сглобим креватчето и скрина и ще пусна снимчици Simple Smile

Вчера реших да направя инвентаризация и на бебшките покупки - най-вече за дрешките, е, оказа се, че май имам нужната бройка бодита и горни дрешки за първите месеци  Laughing Добре, че реших да проверя, иначе можеше да си пазарувааааам... както немога да се сдържам Wink
Иначе бебока расте - и корема ми с него Wink Последния месец се удвои просто  Rolling Eyes На всички мами мога да препоръчам да се мажат активно вече и да не пренебрегват дупето - аз там не се мажех много редовно и забелязах, че имам няколко стрии, а пък там най-малко съм "порастнала" в сравнение с корема и гърдите. Сега вече се омазвам цялостно, надявам се да няма повече белези Wink
И малко информативно - смятахме с половинката, че бебока наддава около 25 грама на ден (това за седмия месец, базирано на средните очаквания). И като сложим и прилежащите органи и течности от наша страна - очертава се добро шишкавееене на коремчетата Simple Smile
За килограмите - аз съм около 8+, но сега гледам да наблягам на протеините, защото навсякъде чета че сега много активно нараства мозъка на бебето и трябва да има "градивен материал" Simple Smile
Иначе забелязвам, че много леко започва да се очертава линеа негра.
Хайде стига толкова от мен, отивам да се възползвам от отпуската и да действам из къщи, усмихната седмица на всички Wink

# 80
  • Мнения: 65
Добро утрооо!
rrhh много сладко се прозява бебчето Grinning

Момичета, някоя от вас има ли вече "линеа негра" - тъмната ивица от срамната кост нагоре към пъпа че и по-високо?
На мен още не ми се е появила тази ивица. Но ми излязоха  по тъмни косъмчета .Казаха ми ,че щели да се махнат после  Rolling Eyes

Варненската среща мина страхотно всички са   големи бърборанки. Който не е ходил до сега  само може да съжелява   Grinning
Уаспешна седмица на всички!

Последна редакция: пн, 08 сеп 2008, 10:44 от ˙·٠Poli٠·˙

# 81
  • Мнения: 616
rrhh я каква е пораснала малката кукла, и какви сладки физиономийки прави  Heart Eyes Hug

Варненки много сте готини имате и прекрасен малък кавалер   bouquet Heart Eyes

едно много хубаво стихче, за малко разведрявне:

На внучката ми Никол
автор: jantreya


Детето на детето ми е чудо.
А някога не вярвах в чудеса.
От гените ми някой се събуди
в различно тяло,устни и коса.
Усещам се разперена за полет,
трептяща,обновена и добра.
Детето на детето ми е пролет,
магия, кълн на цвете и зора.
Началото на слънчева епоха.
Игра на клетки в късче красота.
Душата ми се крие като охлюв
в черупчестия край на нежността.
Не смея да се радвам до полуда
защото този свят е завистлив,
а опитът до днес ме е принудил
да крия вътре всеки порив див.
О,малка моя,крехко съвършенство,
безпомощно и властно същество,
докосвам те с неистово блаженство
от бебешкото фино вещество.
От всички мои минали любови,
от цялата човешка доброта,
творя отвара – противоотрова,
която да те брани от света.

Последна редакция: пн, 08 сеп 2008, 10:39 от Invisible

# 82
  • Мнения: 399
Привет,мамчета!   bouquet Първо да ви пожелая успешна седмица и добро настроение!  Hug
Аз нямах линеа негра с предната бременност,нямам и сега! Peace Но гадни косъмчета и на мен ми се появиха!  Confused То и без това горкото ми коремче след "бръснача" преди секциото е по-косматичко,а сега и след второ бръснене,което предстои...направо не ми се мисли... ooooh! Ама няма как!  Tired
 abel ,звучиш вдъхновяващо!  Hug Аз още почти нищо не съм купила до малкия принц...освен едно спално чувалче...за друго не се сещам! newsm78

# 83
  • Мнения: 19
Привет и от мен! Сега чак наваксах с работата и сядам да пиша. Разбира се, че съжалявам за неуспешните ми опити да се включа във варненските срещи. Но се надявам следващия път да успея.
Да, Йоанка, чакаме да разкажеш как мина сватбата вчера! Heart Eyes

# 84
  • Мнения: 399
Привет и от мен! Сега чак наваксах с работата и сядам да пиша. Разбира се, че съжалявам за неуспешните ми опити да се включа във варненските срещи. Но се надявам следващия път да успея.
И ние се надяваме!  Hug Хубаво е,че всеки път на срещичките има поне по една нова бремелинка!  Wink

# 85
  • Мнения: 2 961
А къде мога да видя снимките от варненската среща? Аз даже не разбрах, че е имало такава  Embarassed

# 86
  • София
  • Мнения: 141
Добро утро.

Тези два дни не съм влизала в нета и какво да видя - лоши новини. Каспър, много съжалявам, наистина човек няма думи в такива случаи. Важното е, че си силна и че след всяко лошо нещо идва нещо хубаво. Но все пак не е лесно ...  Cry

Стискам палци на Николина и бебките. Вярвам, че всичко ще е наред.

И аз имам линия негра от скоро, а косъмчета - доста преди това. Надявам се да се махнат или да понамалеят.

# 87
  • Мнения: 342
Здравейте, милички  Hug

Аmber, снимките са тук
Забравих да пиша, че ги качих.. пуста разсеяност Simple Smile

Сватбата беше повече от страхотна - направо водех танцовия ансамбъл Joy Не успях да хвана букета, нито пък милото успя да хване жартиера, обаче за сметка на това почти сама се справих със сватбената торта Joy
И усетих протягането, за което Мимина говореше - явно бебка си беше полегнала странично и беше протегнала ръчички и краченца, много сладко  Heart Eyes
По-късно ще кача снимчици и на моето тумбаче.
Момичета, изкарах си страхотно в събота, благодаря   bouquet

Rrhh, твоята мацка позира като модел Flutter голям бонбон

# 88
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 774
Добро утро и от мен!   bouquet

ОХ Каспър, сега прочитам  Hug Мисля, че думите са излишни.

Йоана може да ми сложиш едно синьо щъркелче. Миналата седмица доки каза 100% момче, пък ще видим това! Като му казах на мъжлето по телефона от вълнениеу се разрева милия. Дано не бъркаме нещо и ... накрая мома! Иначе всичко останало е добре!

На мен също ми излезе линииката обаче за разлика от предишната бременност от пъпа нагоре чак до гърдите.

Желая на всички една хубава седмица изпълнена с приятни моменти!

# 89
  • Мнения: 265
Здравейте smile3507!
Аз тази нощ изкарах мнаго лошо,гадеше ми се и имах киселини и глава ме заболя и място не можах да си намеря Weary.Няма повече да ям вечер преди лягане,явно е от това Thinking
Много съжалявам,че не можах да дойда на срещичката,но на следващата,обещавам Peace
Линия негра нямам ,но малки тъмни косъмчета-да.
Аспирин протект пия от самото начало и няма никакъв проблем,надявам се.
Стискам палци на Николина Praynig и дано да няма вече никакви лоши новини  Praynig!
rrhh ,много ти е сладка бебка!
Приятен ден ,момичета и много усмивки smile3503!



Общи условия

Активация на акаунт