Как печете чушките?

  • 20 912
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Пека ги във фурната (програмата с вентилатор). Дори не е необходимо да ги обръщам, изпичат се много добре. Задушавам в съд и после лесно се белят.


И аз така  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 4 177
Засядам с чушкопека на балкона, на другия ден ги беля. Като са се задушили става много бързо. После във фризера.

# 17
  • Мнения: 663

[/quote]
Пека ги във фурната (програмата с вентилатор). Дори не е необходимо да ги обръщам, изпичат се много добре. Задушавам в съд и после лесно се белят.


И аз така  Peace
И аз така ,лесно и бързо  Simple Smile

Последна редакция: нд, 07 сеп 2008, 23:24 от Laleva80

# 18
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
На фурна с вентилатор, 250 градуса  Shocked, да, върху хартия за печене, направо върху скарата - много бързо, лесно и чисто!
.
Освен да взема да пробвам и аз така........

# 19
  • Мнения: 48
   Много благодаря за отговорите!Когато е малко количеството и аз ги пека на фурна,но сега става въпрос за над 100кг,защото ще правим лютеница и печени чушки за 3 къщи Grinning,та не ми се вижда възможно да ги пека така.Струва ми се,че ще дойде скъпо и бавно.
   Относно печенето на фурна грил с вентилатор ли ползвате или без грил?

# 20
  • Мнения: 395
Фурната я включвам само на вентилатор (без грил). Дори не си правя труда да избърсвам измитите чушки - направо ги редя. Горещият въздух ги пече много добре, обвивката на чушките се издува, аз оставам да си имат коричка отвсякъде. Не съм забелязала да пръска, най-много няколко чушки да изтекат в тавичката.
Честно казано не съм пробвала с грил и вентилатор.

# 21
  • Мнения: 201
на барбекюто с дървени въглища - и после вкуса е мммм Embarassed

# 22
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
на газовия котлон

# 23
  • Мнения: 27 524
Винаги на котлон.  Peace Обожавам миризмата на пушено после  Simple Smile
Също задушавам в плик.

# 24
  • Мнения: 1 175
Аз пека само в чушкопек.Става много бавно,но съм доволна от резултата.Чушката се изпича равномерно от всички страни и се бели лесно след това.Вчера изпекох 20кг.в два чушкопека за пет часа.

# 25
  • Мнения: 320
Щом ще печеш такова голямо количество най-добре ще да е на двора на огънче и на ламаринка  Peace
А аз пека на ламарина /ако съм на вилата/ и на скаричката за сандвичи /в къщи/, според зависи от количеството на чушките, които ще пека  Wink

Последна редакция: пн, 08 сеп 2008, 11:45 от alex_og97

# 26
  • София
  • Мнения: 7 039
В чушкопек или на плочата на котлона.

# 27
  • Мнения: 143
Пека ги във фурната (програмата с вентилатор). Дори не е необходимо да ги обръщам, изпичат се много добре. Задушавам в съд и после лесно се белят.






Аз по същия начин ги пека!

# 28
  • Мнения: 1 731
На котлона или на ламарината в двора ,когато варим буркани ,слагам и някоя друга чушка за салатката после.Като се изпекат ,ги поръсвам със сол за да се обелят по-лесно. Heart Eyes

# 29
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
На фурна с вентилатор, 250 градуса  Shocked, да, върху хартия за печене, направо върху скарата - много бързо, лесно и чисто!
.
Освен да взема да пробвам и аз така........
Момичета, а една тава по този начин за колко време горе-долу се изпича?

Общи условия

Активация на акаунт