Папагали

  • 129 839
  • 846
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 9 991
Ние имаме александърче. Даваме му много плодове и зеленчуци, семки и сега взехме смеска с просо и др. семена и от там си поръпва нещо.

# 646
  • Мнения: 21
Здравейте и от мен!Не знаех че има тема за папагали,много се зарадвах като я открих.Ние имаме  мъжки еклектос,на 3 години е.Много е приказлив и забавен.Ще се радвам ,ако има и други еклектоси в групата да разменим опит.А инче изчетох  всички публикации с голям интаерес.

# 647
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Здравейте! Имам два вълнисти папагала (мъжки и женски)и имам два въпроса към тези, които ги отглеждат и имат наблюдения:
- Може ли двойка вълнисти да се научат да гворят?
- Има ли шанс за социализация с нас?
Наблюденията ми ме карат да мисля, че са си самодостатъчни и нямат никаква нужда от нас.
Летят си по цял ден из стаята и не идват при нас, контактуват си помежду си и са си доволни. Мъжкият каца на пръст само в клетката, а първоначано не бягаше от нас, но пък тогава се учеше да лети и не беше толкова уверен в себе си.
Извинете за обема и предварително благодаря на този, който ще отговори на 2-та въпроса!!!

Последна редакция: сб, 16 дек 2017, 19:04 от НАРЦИС- Графиня дьо Зизи

# 648
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да, казват че най-добра социализация се получава при сам папагал, защото приема вас за ято.

# 649
  • Мнения: 9 991
Ние едно гледаме но сме го опитомили извън клетката, противно на твърденията и препоръките. Според мен не се отказвайте. Давайте им лакомства, глезете ги. Те усещат вниманието и нищо, че са си ято, може да ви приемат и вас от ятото. Личен опит с двойка нямаме.

# 650
  • Мнения: 1 785
Здравейте, чудим се дали на 5 годишната ми дъщеря да вземем бебе "жако". Интересувам се толкова малки деца радват ли се на папагалите, грижат ли се за тях. От кога става необходима много голяма клетка и често ли се нуждаят от ветеринарна грижа. Много се притеснявам, дали ветеринарите са добре запознати с тези животни. Най вече ме интересува децата гушкат ли ги и въобще как се забавляват с тях.

# 651
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Малка е още мисля аз. Папагалите не винаги обичат гушкане, да не кажа изобщо. Можеш да го почешеш по главата, да ти кацне на рамото и да ходи отгоре ти, но не и да гушкаш. Читави ветеринари много няма. Аз съм от Варна и след много обикаляне тук накрая взимах проби сама и пращах за изследване в София, за парите няма да коментирам. Жакото е хубаво пиле, но не знам дали е удачно за първо, имат си специфики в характера. Клетката трябва да е  голяма за Жако, също така трябва да се пуска из къщи. Прочетете повечко преди да се хванете за хорото, защото не обичат много смяна на собственици. В състояние е само да се проскуби перо по перо от мъка.

# 652
  • Мнения: 5 061
Малка е още мисля аз. Папагалите не винаги обичат гушкане, да не кажа изобщо. Можеш да го почешеш по главата, да ти кацне на рамото и да ходи отгоре ти, но не и да гушкаш. Читави ветеринари много няма. Аз съм от Варна и след много обикаляне тук накрая взимах проби сама и пращах за изследване в София, за парите няма да коментирам. Жакото е хубаво пиле, но не знам дали е удачно за първо, имат си специфики в характера. Клетката трябва да е  голяма за Жако, също така трябва да се пуска из къщи. Прочетете повечко преди да се хванете за хорото, защото не обичат много смяна на собственици. В състояние е само да се проскуби перо по перо от мъка.

Така е.Ние имахме малък александър.Имахме,в минало време,защото отиде при лелята на мъжа.Той не можа да се разбере с папагала,колкото и странно да звучи.Това са животни с характер,не са просто играчка.Не са и кучета да изпълняват заповеди.Чудесна компания са,но не са гушливи,потвърждавам.Иначе са страшно социални,особено,ако е само пиленце.Търси непрекъснат контакт,не обича да седи само.Дори когато четях книга идваше и кацаше отгоре на книгата и така дремеше(недоволна,че трябва да прелиствам страниците от време на време Grinning )
Ето и снимки на нашата красавица,за съжаление доста своенравна и поради тази причина вече не е вкъщи Simple Smile




# 653
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Оууу невероятна как ви даде сърце да се разделите. Аз имам син мъжкар и зелена мома.

# 654
  • Мнения: 5 061
Оууу невероятна как ви даде сърце да се разделите. Аз имам син мъжкар и зелена мома.

Все още ми е тъжно,че така се получи , но нямаше как.Рискувахме живота и,ако беше останала.Просто не се разбраха с мъжа.Или неговите очаквания бяха по-други.За мирно и кротко същество ,което изпълнява заповеди.Тя си беше доста своенрава,когато не и харесаше нещо изпадаше в някакви "кризи" и почваше да кълве Grinning Като някакво малко дете беше.
Тя си е още в семейството,при леля му,виждам я от време на време и гледам често снимки.
Но определено имат предпочитания към мъже или жени.Тя обичаше мъжете,успокояваше я мъжкия глас и не харесваше жени.
Казва се Балу/Баду,кой както реши и вика Grinning
Твоите как са кръстени? Simple Smile

# 655
  • Варна
  • Мнения: 10 493

Казва се Балу/Баду,кой както реши и вика Grinning
Твоите как са кръстени? Simple Smile

Моите са Коки и Коки Joy
Първо взехме женската и трябваше да е мъжка. Второто го взехме голямо вече, дойде си с името, съвпадение. И ние имаме подобен проблем с мъжкия. Мен ме обича, но напада мъжа ми. Скоро се наложи 20 дни да му даваме антибиотик в човката и известно време нападаше де що ръка види, но сякаш взе да отминава агресията му.







# 656
  • Мнения: 1 785
Благодаря за отговорите. А да попитам какво като болести ги мъчи най често-жаката? Четох за една гъбична, но сигурно има и други. Дали пък няма говоряща порода папагали, които обичат гушкане-какаду?

# 657
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Благодаря за отговорите. А да попитам какво като болести ги мъчи най често-жаката? Четох за една гъбична, но сигурно има и други. Дали пък няма говоряща порода папагали, които обичат гушкане-какаду?

Какадутата са най-проклетите и темпераментни от всички. На клипчетата са много готини и интересни, но ...
Няма птица за гушкане. Може би пирурата е с по-благ характер и обича да ляга по гръб, но не са толкова атрактивни. Между другото и не говорят от само себе си. Иска се всеки ден часове да му говориш и да му обръщаш внимание.
Съвет от мен, не сте наясно какво е да гледате пиле или почетете и вземете информирано решение или сменете животното с например кученце. Не за друго ами, за да не видим след 3-4 месеца обява "Продава се Жако".

Последна редакция: ср, 16 май 2018, 13:14 от Глухарче

# 658
  • Мнения: 1 785
Още веднъж благодаря. Гледали сме кучета, котета, хамстери, но с птиците не знам каква е действителността. Ще прочетем повече, дано помогне...

# 659
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Още веднъж благодаря. Гледали сме кучета, котета, хамстери, но с птиците не знам каква е действителността. Ще прочетем повече, дано помогне...

Давам ви малка част от действителността. Изядени са ми уплътненията на всички врати, рамките на 3-4 картини, има време ще довършат и останалите, един кожен президенски стол, честичко боядисваме-обожават нар(като тръсне глава и хвърчи на всякъде), полюлея ми го разплетоха буквално, всяка вечер пускам прахосмукачка около клетките е семки, шлюпки, дивана ми е на няма и месец,едното копче е изядено ....
Ааа не можеш да го дресираш да ака на определено място, ходиш след него с гъбичката, забравих.

Общи условия

Активация на акаунт